Справа № 367/5375/24
Провадження по справі № 2/367/4242/2024
У Х В А Л А
про відкриття провадження
03 грудня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Лещенко О.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Обслуговуюча компанія «Синергія 2+» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за надані послуги,-
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Обслуговуюча компанія «Синергія 2+» з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за надані послуги.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.06.2024 було визначеного головуючого суддю Лещенко О.В.
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 10.06.2024 позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві десятиденний строк на усунення недоліків.
22.11.2024 на виконання вказаної ухвали Ірпінського міського суду Київської області без руху від позивача надійшла заява про усунення недоліків, визначених ухвалою Ірпінського міського суду від 10.06.2024 про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши зміст позовної заяви та додатків до неї, приходжу до висновку про її відповідність вимогам ст. 175, 177 ЦПК України, така заява віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Ірпінського міського суду Київської області.
Підстав, передбачених ст.185 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, її повернення, а також для відмови у відкритті провадження у справі згідно ст.186 ЦПК України, не вбачається.
Таким чином, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у даній цивільній справі.
Позовну заяву подано позивачем у відповідності до ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України (підсудність справи за зареєстрованим місцем перебування відповідача).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У силу пунктів 1, 2 частини 6 статті 19 ЦПК України зазначений спір є малозначним, а тому відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
У відповідності до приписів ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючу вищевикладене, суд вважає, що дана справа є справою незначної складності та відноситься до малозначних справ, а тому її розгляд можливий в порядку спрощеного позовного без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
На підставі викладеного, керуючись частиною 2 статті 19, ч. 1 ст 27, статтями 175, 177, 258, 259 - 261, 274, 279, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Відкрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Обслуговуюча компанія «Синергія 2+» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за надані послуги.
Справа в порядку спрощеного позовного провадження буде розглядатись суддею Лещенко О.В. без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач також має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідачка має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасниками справи з підстав, зазначених у ст.ст. 36, 37, 38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу, може бути заявлено вмотивований відвід протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: О. В. Лещенко
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124011359 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Лещенко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні