465/8422/24
2/465/3426/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.12.2024 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого - судді Баран О.І.,
з участю секретаря судового засідання Бровчук В.В.,
учасників:
представника позивача адвоката Петрик О.В.,
представника відповідача Сушинського О.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання представника позивача про витребування доказів у цивільній справі:
позивач: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ),
відповідач: Національний лісотехнічний університет України (ЄДРПОУ: 02070996, місцезнаходження: 79057 м. Львів, вул. Генерала Чупринки, буд. 103),
предмет позову: скасування наказів, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
У провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває указана цивільна справа, відповідно до якої позивач просить суд:
- скасувати наказ ректора Державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет» № С-366 від 01.08.2019 року в частині зарахування ОСОБА_1 з 01.09.2019 року студентом 1 курсу денної форми навчання за спеціальністю 151 «Автоматизація та КІТ», спеціалізація «Автоматизація та КІТ» за кошти фізичних та юридичних осіб для здобуття освітнього ступеня «Магістр»;
- скасувати наказ ректора Державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет» від 04.09.2019 № С-449 про відрахування ОСОБА_1 з числа студентів;
- зобов`язати Національний лісотехнічний університет України внести відповідні відомості про скасування запису про зарахування на навчання ОСОБА_1 до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
У підготовчому судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про витребування оригіналу особової справи позивача у справі, у зв`язку із потребою призначення експертизи у справі.
Представник відповідача не заперечував проти задоволення клопотання представника позивача.
Суд, з`ясувавши доводи на які учасники справи посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд згідно з ст. 11 ЦПК України визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 3 ст. 12 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Так відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
При цьому відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Представник позивача просить суд про витребування оригіналу власної особової справи позивача у справі.
Беручи до уваги предмет спору суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та витребування доказів у справі.
Керуючись статтями12,84, 353 Цивільного процесуального кодексу Українисуд,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Національного лісотехнічного університету України (ЄДРПОУ: 02070996, місцезнаходження: 79057 м. Львів, вул. Генерала Чупринки, буд. 103) оригінал особової справи ОСОБА_1 , разом із оригіналом його заяви від 04.09.2019.
Витребувані доказинаправити(надати)на адресуФранківського районногосуду м.Львова(вул.ГенералаЧупринки,69,м.Львів)протягом десятиднів з дня отримання ухвали суду.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки,зобов`язаніповідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7ст. 84 ЦПК).
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особизаходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (ч. 8ст. 84 ЦПК).
Попередити, що відповідно до п. 3 ч. 1ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особиштрафуу сумівід 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімумудля працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Згідно з ч. 2ст. 148 ЦПК Україниу випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами,повторногочи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумівід одного до десяти розмірів прожиткового мінімумудля працездатних осіб.
Притягнення винних осіб до відповідальностіне звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази(ч. 9ст. 84 ЦПК).
Ухвалунаправитиучасникам судового провадження - до відома, а відповідачу, у якого витребовуються докази-для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Баран О. І.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124013874 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Баран О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні