МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 945/2909/24
Провадження № 1-в/945/207/24
УХВАЛА
24 грудня 2024року м. Миколаїв
Миколаївський районнийсудМиколаївськоїобласті ускладіголовуючогосудді ОСОБА_1 ,розглянувшиклопотання захисника ОСОБА_2 пропроведення судовогозасідання урежимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів,
встановив:
17 грудня 2024 року до Миколаївського районного суду Миколаївської області звернувся завідувач відділення № 13 з посиленим наглядом відділу спецпсихдопомоги КНП МОЦП МОР з поданням про зміну застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом відносно ОСОБА_3 .
Ухвалою суду від 18.12.2024 доручено Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги, призначити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , захисника для здійснення захисту за призначенням та забезпечити прибуття захисника до Миколаївського районного суду Миколаївської області у судове засідання на 10 год. 00 хв. 25 грудня 2024 року для участі у кримінальному провадженні.
24 грудня 2024 року захисник ОСОБА_3 ОСОБА_2 звернувся досуду зклопотанням пропроведення судовогозасідання урежимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши клопотання суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Окрім цього, законодавцем визначено, що учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.
Дотримання вказаної норми необхідно для забезпечення прав інших учасників провадження проти цього заперечувати.
Враховуючи порушення строків направлення захисником клопотання про проведення дистанційного судового провадження, відсутність підтвердження направлення копії клопотання іншим учасникам кримінального провадження, а також відсутність доказів на існування підстав, які б свідчили про неможливість безпосередньої участі захисника у судовому засіданні, суд вважає клопотання захисника таким, що не підлягає задоволенню.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 336 КПК України, суд,
постановив:
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_2 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, призначеного на 25 грудня 2025 року у справі № 945/2909/24 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4
24.12.2024
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124014955 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Лопіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні