Ухвала
від 24.12.2024 по справі 916/5541/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"24" грудня 2024 р. м. Одеса № 916/5541/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Литвинової В.В., розглянувши матеріали заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю АДАМА УКРАЇНА

до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарсько-виробниче підприємство АГРОСТАР

про стягнення 8415641,94грн

встановив:

Через підсистему Електронний суд надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю АДАМА УКРАЇНА до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарсько-виробниче підприємство «АГРОСТАР» про стягнення 8415641,94грн.

Зазначена позовна заява підписана Козачок Іваном Петровичем.

Згідно з протоколом авторозподілу від 20.12.2024 позовну заяву передано на розгляд судді Литвиновій В.В.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною 5 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до загальнодоступних відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівник Товариства з обмеженою відповідальністю АДАМА УКРАЇНА - Кашпор Д.В., представник - Уткіна Н.В.

Отже, позовна заява підписана не керівником, тому мають бути подані докази того, що Козачок І.П. є представником позивача.

Оскільки дана справа не є малозначною (ціна позову перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму працездатних осіб), то представником позивача може бути адвокат або представник в порядку самопредставництва.

Суду не надано доказів того, що Козачок І.П. є представником позивача в порядку самопредставництва.

Відповідно до загальнодоступних відомостей Єдиного реєстру адвокатів України Козачок І.П. є адвокатом.

Згідно з ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката підтверджуються довіреністю або ордером.

На підтвердження повноважень до позовної заяви додано «Довіреність на справу № на провадження № по справі № на справи у порядку передоручення».

Однак, ця довіреність не містить дати.

Згідно з ч. 3 ст. 247 ЦК України довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.

Таким чином, додана до позовної заяви довіреність є нікчемною, оскільки в ній не зазначено дати її вчинення.

Крім того, в цій довіреності не зазначено хто саме видає довіреність, а зазначено що вона видається в порядку передоручення Кашпор Д.В.

Але ж як зазначено вже вище, Кашпор Д.В. є керівником позивача.

Також до позовної заяви додано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в якій зазначено Козачок Іван Петрович, але не зазначено хто він є. Також не зазначено ні ідентифікаційного коду позивача, ні його місцезнаходження, а така інформація є обов`язковою в цьому реєстрі.

Отже, Козачок І.П., який підписав позовну заяву, не надав суду доказів своїх повноважень представляти позивача.

Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що ним в тексті позовної заяви наведено перелік 32 додатків до позову. Але фактично позивач додав до позову, поданого через підсистему Електронний суд, лише 9 додатків.

Керуючись п. 1) ч. 5 ст. 174, ст. 234, 235 ГПК України,

постановив:

1.Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю АДАМА УКРАЇНА позовну заяву з додатками.

Суд зауважує, що в даному випадку заява була подана через підсистему "Електронний суд", тобто позивач не подавав її в паперовому виді, тому і заява з додатками в паперовому виді йому не повертається, а направляється лише дана ухвала до Електронного кабінету адвоката в ЄСІТС.

Дата підписання ухвали 24.12.2024.

Відповідно до ч. 2 ст. 235, ст. 255 ГПК України ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена. Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Південно-західного апеляційного господарського суду.

Суддя В.В. Литвинова

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124019061
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —916/5541/24

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Литвинова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні