ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
23 грудня 2024 року Черкаси справа №925/674/21(925/1556/24)
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Чевгуза О.В., розглянувши матеріали за позовом
Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях
до Приватного акціонерного товариства «Черкасирибгосп»
про стягнення неустойки за неповернення майна з оренди в сумі 17 429 761,32 грн,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях (просп. Голосіївський, 50, м. Київ, 03039, код ЄДРПОУ 43173325) звернулося до Господарського суду Черкаської області з позовом до Приватного акціонерного товариства «Черкасирибгосп» (вул. Смілянська, 2, м. Черкаси, 18001, код ЄДРПОУ 00476814) в якому просить суд:
-стягнути з Приватного акціонерного товариства «Черкасирибгосп» (код ЄДРПОУ 00476814, вул. Смілянська, 2, м. Черкаси) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях (код ЄДРПОУ 43173325, проспект Голосіївський, 50, м. Київ), з наступним зарахуванням до Державного бюджету України, неустойку за неповернення майна з оренди в сумі 17 429 761,32 грн;
- стягнути з Приватного акціонерного товариства «Черкасирибгосп» (код ЄДРПОУ 00476814, вул. Смілянська, 2, м. Черкаси) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях (код ЄДРПОУ 43173325, проспект Голосіївський, 50, м. Київ, розрахунковий рахунок: UA458201720343180002000140075 в Державній казначейській службі України м. Київ) витрати на сплату судового збору за подання позовної заяви в сумі 209 157,14 грн.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, передбачені статтями 174-175 ГПК України, відсутні.
У позовній заяві міститься клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Дане клопотання не підлягає до задоволення, з огляду на таке.
На підставі ч. 1 ст. 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до п. 1, п .2 ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. ч. 1-3 ст. 247 ГПК України).
Враховуючи предмет та підстави позовних вимог, характер спірних правовідносин, предмет доказування, категорію та складність даної справи, необхідність більшого часу для здійснення судового провадження та з метою правильного вирішення спору, суд доходить висновку про необхідність призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 176 Господарського процесуального кодексу України позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання і з повідомленням усіх учасників справи.
Позивач у позовній заяві зазначив та просив залучити третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - розпорядника майна - арбітражну керуючу Коротку Аллу Володимирівну.
Відповідно до частин 1, 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (частина 4 статті 50 Господарського процесуального кодексу України).
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу, зокрема, подавати докази; брати участь у судових засіданнях; брати участь у дослідженні доказів.
Враховуючи наведені в позові обставини та предмет спору, суд доходить висновку, що необхідно залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - розпорядника майна - арбітражну керуючу Коротку Аллу Володимирівну.
Керуючись статтями 50, 121, 176, 234 ГПК України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти справу № 925/674/21(925/1556/24) за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях до Приватного акціонерного товариства «Черкасирибгосп» про стягнення неустойки за неповернення майна з оренди в сумі 17 429 761,32 грн, для розгляду в межах справи про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Черкасирибгосп».
2. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Відкрити провадження у справі і розглядати її за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 09 год. 30 хв. 13 лютого 2025 року.
5.Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань 219, тел. канцелярії суду (0472) 31-21-49.
6. Залучити до участі у справі № 925/674/21(925/1556/24) третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - розпорядника майна - арбітражну керуючу Коротку Аллу Володимирівну (вул. Франка, 8, м. Городище, Черкаський район, Черкаська область, 19502, РНОКПП НОМЕР_1 ).
7. Повідомити позивача, відповідача та третю особу про дату, час і місце призначеного цією ухвалою судового засідання, надіславши їм копію даної ухвали.
8. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов у відповідності з вимогами статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання цієї ухвали.
9. Встановити позивачу строк на подання до суду відповіді на відзив у відповідності з вимогами ст. 166 ГПК України протягом п`яти днів з дня його отримання.
10. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив у відповідності з вимогами ст. 167 ГПК України протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
11. Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову у відповідності з вимогами статей 168, 179 Господарського процесуального кодексу України протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання цієї ухвали.
12. Роз`яснити учасникам справи про їх обов`язок повідомляти суд про причини неявки у підготовче засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтями 183, 202 Господарського процесуального кодексу України.
13. Повідомити веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 23.12.2024 і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124019506 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні