ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 грудня 2024 року ЛуцькСправа № 140/14666/24 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною щодо непроведення зарахування до вислуги років для призначення пенсії часу роботи на посаді «радіотелефоніста» 4-ої самостійної державної пожежної частини міста Ковеля Управляння ДПО УМВС України за період з 25.08.1993 по 01.07.1998, нездійснення перерахунку вислуги років та усіх відповідних нарахувань, та непроведення виплати вказаних нарахувань; зобов`язання зарахувати до вислуги років для призначення пенсії час роботи на посаді «радіотелефоніста» 4-ої самостійної державної пожежної частини міста Ковеля Управляння ДПО УМВС України за період з 25.08.1993 по 01.07.1998, здійснити перерахунок вислуги років для призначення пенсії та усіх відповідних нарахувань, та провести виплати вказаних нарахувань.
Відповідно до пунктів 3, 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттею 160 КАС України.
Згідно з пунктами 4, 5 частини п`ятоїстатті 160 КАС Українив позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Обов`язок з визначення (формулювання) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав, на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, тому для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що міститься встатті 160 КАС України.
У контексті наведеного позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформовані позовні вимоги, зокрема, й з огляду на те, що справи такої категорії за приписамистатті 12 КАС Українипідлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (для них пріоритетним є швидке вирішення справи).
Так у позовній заяві позивач просить: 1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення зарахування до вислуги років для призначення пенсії часу роботи на посаді «радіотелефоніста» 4-ої самостійної державної пожежної частини міста Ковеля Управляння ДПО УМВС України за період з 25.08.1993 по 01.07.1998, нездійснення перерахунку вислуги років та усіх відповідних нарахувань, та непроведення виплати вказаних нарахувань; 2) зобов`язати відповідача зарахувати до вислуги років для призначення пенсії час роботи на посаді «радіотелефоніста» 4-ої самостійної державної пожежної частини міста Ковеля Управляння ДПО УМВС України за період з 25.08.1993 по 01.07.1998, здійснити перерахунок вислуги років для призначення пенсії та усіх відповідних нарахувань, та провести виплати вказаних нарахувань.
При цьому, у позовній заяві викладено обставини виключно щодо протиправного, на думку позивача, незарахування відповідачем до вислуги років для призначення пенсії часу роботи на посаді «радіотелефоніста» 4-ої самостійної державної пожежної частини міста Ковеля Управляння ДПО УМВС України за період з 25.08.1993 по 01.07.1998.
В той же час, позивач, заявляючи вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок усіх відповідних нарахувань, та провести виплати вказаних нарахувань, не зазначає, які саме відповідні нарахування підлягають перерахунку та виплаті. При цьому, в порушення вимог, передбачених пунктом 5 частини п`ятоїстатті 160 КАС України, у позовній заяві не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в цій частині.
Необхідно зазначити, що вислуга років для призначення пенсії та вислуга років для встановлення надбавки за вислугу років (як складова грошового забезпечення) є різними поняттями. Також не конкретизація позовних вимог в цій частині позбавляє можливості перевірити чи подано позов у тримісячний строк, встановлений статтею 233 КЗпП України.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленимстаттею 160 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання нової редакції позовної заяви (разом з її копіями відповідно до кількості учасників справи), в якій чітко викласти взаємопов`язані вимоги, що стосуються перерахунку та виплати відповідних нарахувань (зазначити, які саме відповідні нарахування підлягають перерахунку та виплаті), а також викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в цій частині.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява буде повернута позивачу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О. О. Андрусенко
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124019791 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Андрусенко Оксана Орестівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Андрусенко Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні