РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 грудня 2024 року м. Рівне№460/15567/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Н.С. Гудима, перевіривши виконання вимог статті 160, 161 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1
до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради
про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради про визнання протиправними дій щодо ненарахування і невиплати одноразової грошової допомоги до 05 травня в 2024 році в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком як учаснику бойових дій та зобов`язання нарахувати і виплатити таку допомогу.
Перевіривши матеріали позовної заяви в порядку ст.171 КАС України, суддя встановив, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених нормами КАС України.
Так, відповідно до п.4, 5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
В силу вимог ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача.
Частина 1 статті 5 КАС України визначає формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними. Тому вимагається точності та дотримання вимог, встановлених законом.
Зі змісту прохальної частини позову судом встановлено, що позивач просить визнати протиправними дії Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради щодо ненарахування і невиплати одноразової грошової допомоги до 05 травня в 2024 році в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком як учаснику бойових дій.
При цьому, позивач на обґрунтування позовних вимог долучає лист Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради, яким повідомляється позивача Департамент не має повноважень щодо здійснення нарахування щорічної разової допомоги до Дня Незалежності у 2024 році. Зазначено, що нормативно-правовим актом, який регулює розміри та порядок виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2024 році є постанова Уряду від 02.04.2024 №369 "Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" у 2024 році". На виконання зазначеної постанови Пенсійний фонд України здійснює фінансування разової грошової виплати до Дня Незалежності України: пенсіонерам, які мають право на таку виплату, ветеранам війни, які проходять службу / працюють та не є пенсіонерами, тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу / не працює.
У зв`язку з цим, рекомендовано для реалізації права звернутися з відповідним зверненням до структурного підрозділу Пенсійного фонду України, де проводилась виплата зазначеної допомоги за 2024 рік.
Поряд з цим, доказів звернення позивача до органу пенсійного фонду матеріали позову не містять.
Підсумовуючи викладене, одноразова грошова допомога учасникам бойових дій у 2024 році виплачується до 24 серпня (Дня Незалежності), а не до 5 травня і органами Пенсійного фонду, а не Департаментами соціальної політики, як зазначено позивачем у позові.
Враховуючи викладене, на переконання суду, суб`єктний склад спору і прохальна частина позовної заяви сформульовані не точно, існує невідповідність між позовними вимогами і доказами, поданими на їх обґрунтування.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, позовну заяву слід залишити без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду позовної заяви з приведеними у відповідність позовними вимогами, суб`єктним складом і належними доказами на їх обґрунтування (та їх примірник для вручення відповідачу).
Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується.
Суддя Н.С. Гудима
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124022953 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Н.С. Гудима
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні