Справа № 201/16402/24
Провадження № 2-о/201/628/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
24 грудня 2024 року м. Дніпро
Суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Демидова С.О., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Подільського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Подільський відділ ДРАЦС у місті Полтаві СХ МРУМЮ), ОСОБА_2 , про встановлення факту народження на окупованій території, -
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська 23 грудня 2024 року надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Подільського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Подільський відділ ДРАЦС у місті Полтаві СХ МРУМЮ), ОСОБА_2 , про встановлення факту народження на окупованій території.
Ознайомившись з заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 318 ЦПК України, а саме:
-заявнику необхідно надати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги, або зазначити про причини ненадання таких доказів, проте жодних медичних документів, які б підвереджували факт народження дитини, заявником надано не було.
Відповідно до роз`яснення Верховного Суду від 2022 року щодо встановлення фактів народження або смерті особи в умовах воєнного стану або на тимчасово окупованій території України, доказами, що підтверджують факт народження/смерті особи в умовах воєнного стану або на тимчасово окупованій території України, можуть бути:
- пояснення заявників, свідків;
- письмові докази;
- речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів;
- копії лікарського свідоцтва/довідки про народження/смерть
- наказ командира військової частини про виключення із особового складу;
- скріншоти особистого листування;
- дані, отримані з відкритих джерел чи соціальних мереж, які доводять факт ведення бойових дій у конкретній місцевості у певний час;
- акти про настання смерті.
Жодного з вищезазначених доказів заявником надано не було, а отже не надано до заяви всі наявні в них докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги.
Згідно із ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Європейський суд з прав людини, вирішуючи питання про дотримання права на справедливий суд, передбаченого пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, у контексті оцінки дій сторони в справі, спрямованих на захист свого права, або її бездіяльності, дійшов з урахуванням принципів, що випливають з прецедентної практики Суду, висновків про те, що: одним із фундаментальних аспектів верховенства права є принцип юридичної визначеності; «право на суд» не є абсолютним, воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави; сторона в розумні інтервали часу має вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження; право на вчинення процесуальних дій стороною або щодо певної сторони не є необмеженим, позаяк обмежується, зокрема, необхідністю дотримання прав іншої сторони в процесі та власне необхідністю забезпечити дотримання права на справедливий суд у розумінні п. 1 ст. 6 Конвенції (рішення від 19.06.2001 у справі «Креуз проти Польщі» (п.п. 52, 53, 57 та ін.); рішення від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» (п.п. 40, 41, 42 та ін.).У рішенні Європейського Суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьова проти України» зазначено, що сторони мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Враховуючи указані приписи процесуального законодавства та зважаючи на наявність наведених судом недоліків заяви вона підлягає залишенню без руху із визначенням судом строку для їх усунення.
Керуючись ст.175,177,185,260 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Подільського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Подільський відділ ДРАЦС у місті Полтаві СХ МРУМЮ), ОСОБА_2 , про встановлення факту народження на окупованій території залишити без руху, про що повідомити заявників та надати строк для усунення викладених вище недоліків не пізнішетрьох днівз днявручення йомуухвали про залишення заяви без руху.
У разі усунення недоліків у встановлений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Демидова
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124028790 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Демидова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні