Справа № 715/2679/22
Провадження № 2-о/715/469/24
У Х В А Л А
24 грудня 2024 року селище Глибока
Глибоцький районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого судді Цуркана В.В.
присяжних Кайтанович М.К., Костиняна А.Г.
секретар судового засідання Майщук С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника заявника ОСОБА_1 про призначення експертизи,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженніГлибоцького районногосуду Чернівецькоїобласті перебуваєцивільна справаза заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Сучевенська сільська рада Чернівецького району Чернівецької області про продовдення строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною.
В заяві представник заявника ОСОБА_1 просив суд призначити по справі судово психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що клопотання про призначення експертизи не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено,що заявникпросить продовжитистрок діїрішення Глибоцькогорайонного судуЧернівецької областівід 01грудня 2022року провизнання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, однак не додає відповідного висновку судово-психіатричної експертизи на підтвердження продовження хронічного, стійкого психічного розладу у ОСОБА_3 , внаслідок чого останній продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, а просить призначити таку експертизу суд.
Згідно із ст. 300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу, тобто за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування.
Тобто, виходячи зі змісту вищезазначеної норми, заявник при зверненні до суду з клопотанням про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, повинен підтвердити обставини клопотання та надати відповідний висновок судово-психіатричної експертизи на підтвердження зазначених обставин.
Натомість, до клопотання такого висновку заявником не додано, що суперечить вимогам частини восьмої статті 300 ЦПК України. При цьому клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи на підтвердження продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, не може бути предметом розгляду під час вирішення питання прийняття до розгляду чи під час розгляду по суті клопотання про продовження строку дії рішення суду, оскільки чинним законодавством прямо передбачено обов`язок заявника подати такий висновок разом із цим клопотанням.
Відповідно до частини першої статті 106 ЦПК України, учасник справи має право подати до суду висновок експерта, складений на його замовлення.
Згідно з частинами п`ятою та шостою статті 106 ЦПК України, у висновку експерта зазначається, що висновок підготовлено для подання до суду. Експерт, який склав висновок за зверненням учасника справи, має ті самі права і обов`язки, що й експерт, який здійснює експертизу на підставі ухвали суду.
Отже, до клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має бути доданий висновок судово-психіатричної експертизи, який складений на замовлення заявника.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом (ч.3 ст.294 ЦПК України).
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання про призначення судово психіатричної експертизи необхідно відмовити.
Керуючись ст. 300 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання про судово психіатричної експертизи.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:
Присяжні:
Суд | Глибоцький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124029474 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Глибоцький районний суд Чернівецької області
Цуркан В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні