Ухвала
від 24.12.2024 по справі 462/9559/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/9559/24

УХВАЛА

24 грудня 2024 року м.Львів

Суддя Залізничного районного суду м. Львова Колодяжний С.Ю., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради, як орган опіки та піклування, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

встановив:

ОСОБА_1 20.12.2024 року звернувся до суду із заявою в порядку окремого провадження, в якій просить визнати його брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та призначити його опікуном над таким.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також має бути подана з додержанням вимог ст.177 ЦПК України.

При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі встановлено, що заява не відповідає вимогам ст.175,177ЦПК України з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно зч.3ст.296ЦПК Українизаявупро визнанняфізичної особинедієздатною можебути поданочленами їїсім`ї,близькими родичами,незалежно відїх спільногопроживання, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги.

Таким чином цією нормою процесуального права передбачено виключне коло суб`єктів звернення до суду із заявою про визнання конкретної фізичної особи недієздатною, яке розширеному тлумаченню не підлягає.

Так, відповідно до п.5 ч.3 ст.175ЦПК України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч.5 ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В заяві ОСОБА_1 зазначає, що його молодший брат ОСОБА_2 являється інвалідом другої групи з дитинства, у зв?язку з розладом психіки.

Однак, заявником не надано до суду належних, достатніх та допустимих доказів того, що ОСОБА_2 являється його братом, що унеможливлює встановити чи є ОСОБА_1 особою, яка, відповідно до положень ч.3 ст.296 ЦПК України, має право звертатися із даною заявою.

Згідно з ч.1 ст.295 ЦПК України заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що заявник, звертаючись до Залізничного районного суду м. Львова, зазначив, що ОСОБА_2 , якого заявник просить визнати недієздатним, проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

До заяви ОСОБА_1 додано копію довідки №63783 про реєстрацію місця проживання особи, з якої вбачається, що станом на 15.11.2021 року місце проживання ОСОБА_2 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

Проте вказані дані не можна вважати актуальними, а матеріали заяви не містять доказів на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) ОСОБА_2 на час подання заяви у Залізничному районі м.Львова, що впливає на визначення підсудності даної справи.

Таким чином, в порушення вимог ч.5 ст.177 ЦПК України, матеріали заяви не містять доказів на підтвердження обставин, що місце проживання ОСОБА_2 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

Також слід зазначити, що заявником до заяви долучено копії письмових доказів, разом з тим, деякі з них є нечитабельними, а саме: копія паспорта заявника, копія пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , копія паспорта ОСОБА_2 , копія епікризу виписного від 09.11.2022 року, копія інформації про обробку персональних даних підрядників.

Крім того, до матеріалів заяви долучено копію документа про те, що ОСОБА_3 постійно працює та проживає в Польщі, який складений іноземною мовою.

Положеннями ч.1 ст.9 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство в судах проводиться державною мовою.

Відповідно до ч.1 ст.10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Згідно з ч.3 ст.14Закону України«Про засадидержавної мовноїполітики» сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.

Великою Палатою Верховного Суду неодноразово наголошувалося, що процесуальні документи мають подаватися до суду лише державною мовою (справа №9901/12/20, провадження №11-56заі20, справа №826/7329/17, провадження № 11-28заі21).

У випадку, коли документ складений іноземною мовою, до суду подається переклад документа на державну мову України.

Засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу здійснюється нотаріально, у порядку, передбаченому ст.79 Закону України «Про нотаріат».

Разом з тим, заявником не долучено переклад вказаного документа на державну мову України.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що заява не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, то таку слід залишити без руху і надати заявнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для усунення вказаних недоліків заяви.

Керуючись ст.175, 185, 259-261, 294 ЦПК України,

постановив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради, як орган опіки та піклування, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна залишити без руху.

Заявник має право протягом строку, який не перевищує десяти днів з дня вручення йому ухвали, усунути недоліки заяви. Якщо заявник усуне зазначені недоліки заяви у визначений ухвалою строк, вона вважається поданою в день первісного її подання до суду, в противному випадку - вважатиметься неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя: С.Ю. Колодяжний

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124030041
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —462/9559/24

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні