Справа № 202/15023/24
Провадження № 2/202/5943/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 грудня 2024 року суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Мачуський О.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності,-
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2024 року представник ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 адвокат Панчелюга К.М. за допомогою підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» звернулась до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська із позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності.
Під час ознайомлення із матеріалами позовної заяви та вирішення питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачі просять визнати право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: 3/8 частки за ОСОБА_1 ; 3/8 частки за ОСОБА_2 ; 1/4 частку за ОСОБА_3 .
Вартість даної квартири, відповідно до наданого суду звіту з незалежної оцінки майна складає 60000,00 гривень.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при зверненні до суду з даним позовом з вимогою майнового характеру має бути сплачений судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відповідно доч.7ст.6ЗУ «Просудовий збір»у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року - 3028 гривні.
Враховуючи позовні вимоги, позовної заяви в електронній формі судовий збір за заявлену вимогу майнового характеру складає 968,96 гривень, який мав був сплачений позивачами в такому порядку: ОСОБА_1 - 363,36 гривень, ОСОБА_2 363,36 гривень, ОСОБА_3 - 242,24 гривень.
Разом з тим, в порушенням зазначених вимог чинного ЦПК України, до позовної заяви не долучено документи, що підтверджують сплату судового збору за заявлені позивачами вимоги майнового характеру. Документів, що підтверджують звільнення позивачів від сплати судового збору, клопотань про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, до позову також не додано.
Отже, позивачам необхідно усунути недоліки позовної заяви, шляхом виконання зазначених вище вимог ст. 177 ЦПК України, та надати документ, що підтверджує сплату ними судового збору, або та додати до позовної заяви документ, що підтверджує його сплату, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відповідно до закону.
Згідно із ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260-261, 353 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 доАвдіївської міськоївійськово-цивільноїадміністрації Покровськогорайону Донецькоїобласті провизнання прававласності - залишити без руху і надати позивачеві строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу, що встановлено положеннями ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.М. Мачуський
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124033087 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Мачуський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні