КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/8293/24
Провадження № 1-кс/552/2746/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.12.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання виконуючого обов`язків начальника Державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» Департаменту Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції ОСОБА_3 про конфіскацію в дохід держави предметів, заборонених для користування та зберігання в слідчих ізоляторах, -
В С Т А Н О В И В :
Виконуючий обов`язки начальник Державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Київського районного суду м.Полтави з клопотанням про конфіскацію заборонених для зберігання предметів, посилаючись на те, що 08.05.2024 року в ході проведення неповного обшуку при виведенні на прогулянку камери №131 Державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» Північно-Східногоміжрегіонального управлінняз питаньвиконання кримінальнихпокарань Міністерства юстиції в засудженого ОСОБА_4 , 1974 року народження в кишені штанів, а саме в пачці з-під цигарок, виявлено та вилучено мобільний телефон «L8Star» (ІМЕІ не встановлено), який належить останньому. Просив слідчого суддю конфіскувати в дохід держави зазначений мобільний телефон .
Відповідно до ст.107 КПК України фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу не здійснювалося.
Сторони в судове засідання не з`явилися.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
За нормами ч. 7 ст. 102 КВК України перелік і кількість предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України. Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.
Наданими матеріалами встановлено, що 08.05.2024 року виявлено та вилучено мобільний телефон марки ««L8Star» (ІМЕІне встановлено),що належитьзасудженому ОСОБА_4 , 1974 року народження.
Згідно ч. 4 ст. 107 КВК України засудженим забороняється мати при собі предмети і речі в асортименті і кількості, що виходять за межі, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.
Згідно ч.5 ст.59КВК України засудженим до обмеження волі забороняється придбавати, використовувати, зберігати при собі та на території, де вони проживають, а також доставляти на цю територію предмети, вироби і речовини, перелік яких визначений Міністерством юстиції України. У разі виявлення таких предметів, виробів і речовин у засудженого вони підлягають вилученню і зберіганню до його звільнення, а вилучені з обігу - знищуються. Якщо в засудженого виявлені предмети, вироби і речовини, придбання і використання яких здійснюються за особливими дозволами і вичерпний перелік яких визначений законодавством, а також предмети, вироби і речовини, виготовлення, придбання, зберігання, збут і розповсюдження яких забороняються законодавством, вони передаються адміністрацією виправного центру до органів Національної поліції для прийняття рішення відповідно до законодавства. Про вилучення предметів, виробів і речовин посадовою особою виправного центру складається протокол.
Згідно п.2 ч.3 розділу 2 «Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань», зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.09.2018 за №1010/32462, засуджені зобов`язані дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня установи виконання покарань, правомірні взаємовідносини з іншими засудженими, персоналом установи виконання покарань та іншими особами.
Разом із цим, п.3 ч.4 ст.107КВК України та п.3 ч.4 розділу 2 «Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань» засудженим забороняється придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії за переліком предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено.
Відповідно до положень ч. 7 ст. 102 КВК України, перелік і кількість предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України. Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарань слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.
У відповідності до Додатку 3 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених Наказом МіністерстваЮстиції Українивід 28.08.2018року за№ 2823/5 до переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено віднесено також радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скретч-картки поповнення рахунку мобільного зв`язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади (засудженим, які тримаються у виправних центрах, дозволяється зберігати та користуватися мобільними телефонами у порядку, встановленому пунктом 2 розділу ХІV Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань).
На підставі викладеного, враховуючи, що засудженим всупереч встановленому порядку зберігався мобільний телефон, який віднесений до переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання, яких засудженими заборонено, даний предмет є забороненим для зберігання та використання засудженими, тому він підлягає вилученню.
Враховуючи вищевикладене, клопотання про конфіскацію на користь держави мобільного телефону марки «L8Star» (ІМЕІне встановлено),який вилучено08.05.2024року узасудженого ОСОБА_4 , 1974 року народження підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 59, 102, 107 КВК України, -
УХ В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Конфіскувати в дохід держави мобільний телефон: марки «L8Star» (ІМЕІ: не встановлено), вилучений 08.05.2024 року в ході проведення неповного обшуку при виведенні на прогулянку камери №131 Державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» Північно-Східногоміжрегіонального управлінняз питаньвиконання кримінальнихпокарань Міністерства юстиції в засудженого ОСОБА_4 , 1974 року народження.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124034737 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні