Ухвала
від 20.12.2024 по справі 545/5131/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/5131/24

Провадження № 1-в/545/817/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.12.2024 Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтаві у приміщенні Полтавського районного суду Полтавської області клопотання засудженого ОСОБА_5 про звільнення від покарання за хворобою на підставі ст. 84 КК України, -

в с т а н о в и в:

В провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебуває клопотання засудженого ОСОБА_5 про звільнення від подальшого відбування покарання у зв`язку із хворобою на підставі ст. 84 КК України.

У своєму клопотанні засуджений ОСОБА_5 просить звільнити його від подальшого відбування покарання у зв`язку із хворобою на підставі ст. 84 КК України, посилаючись на те, що після постановлення вироку захворів на тяжку хворобу, внаслідок чого знаходився на стаціонарному лікуванні, що прідтверджуєтья відповіддю на адвокатський запит № 723 від 03.09.2024. Вказана хвороба перешкоджає подальшому відбуванню покарання в умовах ДУ "Крюковська ВК №29", оскільки його перебування в місцях позбавлення волі негативно відображається на стані здоров`я та може призвести до його серйозного погіршення.

Засуджений надіслав заяву, в якій розгляд справи просив проводити без його участі, клопотання просив задовольнити.

Захисник в судовому засіданні підтримала клопотання та просила його задовольнити.

Прокурор у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання засудженого ОСОБА_5 про звільнення від подальшого відбування покарання у зв`язку із хворобою на підставі ст. 84 КК України, посилаючись на відсутність для цього визначених законом підстав.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 2 ст. 84 КК України особа, яка після вчинення злочину або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.

Стаття 152 КВК України визначає, що підставами звільнення від відбування покарання є хвороба засудженого.

Відповідно до ч. 5 ст. 154 КВК України, подання про звільнення від відбування покарання внаслідок іншої тяжкої хвороби подається до суду начальником органу або установи виконання покарань. Одночасно з поданням до суду надсилаються висновок лікарської комісії й особова справа засудженого. У поданні вказуються дані, які характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання.

Згідно пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбуття покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу» вирішуючи питання про звільнення від подальшого відбуття покарання осіб, які захворіли на тяжку хворобу, суд має виходити не тільки з висновку лікарської комісії, а й враховувати тяжкість вчиненого злочину, поведінку засудженого під час відбуття покарання, ставлення до праці, ступінь його виправлення, чи не ухилявся він від призначеного лікування, а також інші обставини.

Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбуття покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу» від 28 вересня 1973 року № 8, факт захворювання засудженого на тяжку хворобу сам по собі не тягне обов`язкового звільнення від відбуття покарання.

Звільнення від відбуття покарання через хворобу з місць позбавлення волі може бути застосоване судом до тих засуджених, які захворіли під час відбуття покарання і ця хвороба перешкоджає відбувати покарання, тобто у випадках, коли дальше утримання в місцях позбавлення волі загрожує їх життю або може призвести до серйозного погіршення здоров`я чи інших тяжких наслідків. Це стосується й тих осіб, які захворіли до засудження, але під час відбуття покарання їхня хвороба внаслідок прогресування набула характеру, зазначеного в Переліку захворювань.

ОСОБА_5 засуджеий за вироком Кролевецького районного суду Сумської області від 26.07.2023 за ч. 3 ст. 286-1 КК України до 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 5 років.

Початок строку відбування покарання 10.10.2023. Кінець строку відбування покарання 10.10.2028.

Судом встановлено, що згідно довідки КП "Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради" зазначено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходився на стаціонарному лікуванні в урологічному відділенні 08.05.2024 та визначено відповідний діагноз.

Перелік захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від дальшого відбування покарання затверджений наказом Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров`я України за № 1348/5/572 від 15.08.2014 року.

Відповідно до п. 1 розділу VI «Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі» затвердженого Наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров`я України від 15.08.2014 року № 1348/5/572, медичному обстеженню з метою підготовки та подання до суду матеріалів для вирішення питання про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання підлягають засуджені, які захворіли в УВП, а також особи, які захворіли до засудження, але їх хвороби внаслідок прогресування набули характеру, зазначеного в переліку захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, згідно з додатком 12 до цього Порядку.

Згідно п. 2 розділу VI «Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі» затвердженого Наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров`я України від 15.08.2014 року № 1348/5/572, медичний огляд засуджених осіб проводиться лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров`я ДКВС, а у разі неможливості перенаправлення хворого засудженого до закладу охорони здоров`я ДКВС медичний огляд засуджених осіб проводиться лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров`я державної або комунальної форм власності після обов`язкового лікування і обстеження хворого в стаціонарних умовах закладів охорони здоров`я ДКВС або закладів охорони здоров`я державної або комунальної форм власності з урахуванням результатів його медичного обстеження, проведеного лікування та заключного діагнозу.

Відповідно до п. 6 розділу VI «Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі» затвердженого Наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров`я України від 15.08.2014 року № 1348/5/572, закріплює, що з урахуванням результатів медичного огляду засудженого лікарсько-консультативна комісія негайно складає висновок про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного Переліком захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, за формою, наведеною в додатку 13 до цього Порядку.

Тобто, з урахуванням результатів особистого медичного огляду хворого засудженого, вивчення даних медичної облікової документації щодо обстеження, лікування, надання рекомендацій тощо лікарсько-консультативна комісія негайно складає висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, за формою, наведеною в додатку 14 до цього Порядку (далі - висновок щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб).

Тому, з врахуванням вищевикладеного, підставою для звільнення засудженого від подальшого відбування покарання, у зв`язку з хворобою є висновок лікарсько-консультативної комісії щодо наявності захворювання, визначеного Переліком захворювань, які є підставою для звільнення засуджених від подальшого відбування покарання.

Разом із тим, висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання за формою, наведеною в додатку 14 до вищенаведеного Порядку, суду не надано.

З огляду на викладене, оскільки висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд ОСОБА_5 щодо наявності захворювання, визначеного Переліком хвороб, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання за формою, наведеною в додатку 14 до вищенаведеного Порядку суду не надано, суд вважає, що належними та допустимими доказами не доведено наявність пвдстав визначених ч. 2 ст. 84 КК України для звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання за хворобою, яка перешкоджає відбуванню покарання.

За відсутністю передбачених ч. 2 ст. 84 КК України підстав, ОСОБА_5 не може бути звільнений від покарання за хворобою і відповідне клопотання з цих підстав задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, відповідно ч. 2 ст. 84 КК України, керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, суд -

ухвалив:

Клопотання засудженого ОСОБА_5 прозвільнення відпокарання захворобою напідставі ст.84КК України - залишити без задоволення.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Полтавського апеляційного суду протягом семи діб з дня проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: ОСОБА_1

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124034991
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання або від подальшого його відбування за хворобою

Судовий реєстр по справі —545/5131/24

Ухвала від 30.01.2025

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Томилко В. П.

Ухвала від 20.01.2025

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Томилко В. П.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні