ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/11270/24
провадження № 2/753/7053/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2024 року Дарницький районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Лужецької О.Р.,
при секретарі Григораш Н.М.,
за участю:
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Дарницький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача, ОСОБА_3 , про визнання батьківства.
Свої вимоги позивач мотивувала тим, що з 2017 по 2018 р. вона та ОСОБА_3 проживали разом як чоловік та жінка. Від спільного проживання з відповідачем у неї народився син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . На момент державної реєстрації народження дитини запис про батька внесено згідно ч. 1 ст. 135 СК України. Посилаючись на викладене позивач звернулась до суду з даним позовом в якому просить суд визнати відповідача батьком дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов`язати внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 24.06.2024 р. відкрито провадження у даній справі та постановлено провести розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Ухвалою суду від 22.10.2024 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
В судовому засіданні, призначеному на 10.12.2024 р., позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі.
В судове засідання, призначене на 10.12.2024 р., відповідач не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. Від ДУ «Київський слідчий ізолятор» надійшла заява ОСОБА_3 , в якій він визнав позовні вимоги.
В судовому засіданні, призначеному на 10.12.2024 р., представник відповідача визнав позовні вимоги.
Представник третьої особи Служби у справах дітей та сім`ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи третя особа повідомлялась належним чином, подано заяву про розгляд справи без участі представника третьої особи.
Представник третьої особи Дарницького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи третя особа повідомлялась належним чином, подано заяву про розгляд справи без участі представника третьої особи.
Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 у ОСОБА_1 народився син ОСОБА_4 , про що Дарницьким районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві складено відповідний актовий запис № 2845 від 23.10.2018 р. та видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 від 23.10.2018, де в графі «батько» записано « ОСОБА_5 » (а.с.6).
Згідно з витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст. 135 СК України від 24.10.2018 р., відомості про батька дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , записано відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України (а.с.7).
Відповідно до ст.135 СК України, При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Як зазначає позивач справжнім батьком дитини є ОСОБА_3 .
Із поданої заяви відповідача ОСОБА_3 , вбачається, що останній визнає своє батьківство відносно малолітньої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні, призначеному на 12.11.2024 р. були допитані свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснив, що він є другом ОСОБА_9 (відповідача), знає ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ( позивача) та їх дитину, його повна копія. Вони посварились, тому дитина не була записана на нього. Знає ОСОБА_9 6-7 років. ОСОБА_9 повідомляв, що убого є дитина.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 пояснив, що він є другом ОСОБА_9 (відповідача), при спілкуванні ОСОБА_9 казав, що має сина ОСОБА_11 .
Відповідно до ч. 2 ст. 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: 1) за заявою матері та батька дитини; 3) за рішенням суду.
Згідно з частинами 1-3 ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
Згідно п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», відповідно до статей 213, 215 ЦПК України рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).
Відповідно до статті 7 Конвенції про права дитини, схваленої резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 року, ратифікована постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27 лютого 1991 року дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім`я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. Зазначені гарантії кореспондуються зі статтею 52 Конституції України, відповідно до якої діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.
Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням положень ЦПК, згідно з якими жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.
Отже, сімейне законодавство України не визначає будь-яких особливостей щодо предмета доказування у даній категорії справ. Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, а також інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі ст. 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи.
Згідно вимог ст. ст. 76, 77, 79, 80 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Враховуючи вищевикладене, а також обставини встановлені судом, з урахуванням визнання відповідачем свого батьківства відносно малолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог про визнання ОСОБА_3 батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За положеннями ст.134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Згідно з п.2.13.1 Розділу ІІ Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5, підставою для внесення змін в актовий запис цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установленням неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Відповідно до п.2.16.4 Розділу ІІ зазначених вище правил, на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Суд також вважає можливим задовольнити вимогу позивача про внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 19, 125-128 СК України, ст.ст. 10, 12, 76, 79, 80, 133, 141, 209-211, 223, 247, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Дарницький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства - задовольнити.
Визнати батьківство ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва.
Зобов`язати Дарницький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_6 , № 2845 від 23.10.2018 р., складеного Дарницьким районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, а саме змінити:
- в графі «прізвище» з « ОСОБА_12 » на « ОСОБА_13 »;
- в графі «батько» зазначити « ОСОБА_3 » ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.Р. Лужецька
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124036360 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Лужецька О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні