Справа № 758/1756/24
Провадження № 2/758/2495/24
Категорія 35
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2024 року місто Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Ларіонової Н.М.,
при секретарі судового засідання Оболонській Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду в місті Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Дочірнього підприємства «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
В С Т А Н О В И В :
В лютому 2024 року позивач - Дочірного підприємства «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» звернулося до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги в розмірі 28 869 (двадцять вісім тисяч вісімсот шістдесят дев`ять) грн. 70 коп.
Свої вимоги обґрунтовує тим, між ДП «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» та ОСОБА_1 встановились фактичні договірні відносини з приводу надання житлово-комунальних послуг на підставі Договору №218 від 05 квітня 2019 року. За умовами вищевказаного договору позивач забезпечує виконання комплексу робіт по управлінню багатоквартирного будинку у відповідності до чинного законодавства. Відповідно до Протоколу зборів №1 будинку АДРЕСА_1 від 04.03.2019 та Договору №1 про надання послуг з управління багатоповерховим будинком від 05.03.2019 житловий будинок АДРЕСА_1 ) передано в управління Дочірньому підприємству «Експлуатаційна Служба «Місто квітів». Відповідач користувався житлово-комунальними послугами в квартирі АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 як власнику вищезгаданого житлового приміщення у відповідності до Договору № 218 нараховано за житлово-комунальні послуги за період з жовтня 2021 року по 01 жовтня 2023 року, згідно рахунків. Протягом зазначеного вище періоду скарг з приводу ненадання чи неналежного надання послуг від відповідачки на адресу позивача не надходило. Відповідачці нагадувалось про необхідність сплатити за житлово-комунальні послуги, шляхом направлення претензії з розрахунком заборгованості. Відповідач не здійснював оплату, що вбачається із розрахунків, але станом на момент закінчення договірних відностин, а саме на 01.10.2023 року існує не сплачений борг у розмірі 28 869 грн 70 копійки. У зв`язку з цим позивач звертається до суду з позовною заявою про стягнення вищевказаної заборгованості.
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 16 лютого 2024 року відкрито провадження в справі та призначено розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
В судове засідання представник позивача не з`явився, в позовній заяві міститься заява, в якому просить розглянути за його відсутності та не заперечує проти заочного розгляду справи. Просив суд позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач, будучи повідомленим про день, час та місце розгляду справи належним чином, в судове засідання повторно не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, не подав відзив на позовну заяву, в зв`язку з чим відповідно до вимог ст.ст.223 ч.4, 280 ЦПК України розгляд даної справи проведений в заочному порядку.
Суд, встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, яким надана оцінка в їх сукупності, дійшов таких висновків.
Судом встановлено,
Судом встановлено, що між між ДП «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» та ОСОБА_1 встановились фактичні договірні відносини з приводу надання житлово-комунальних послуг на підставі Договору №218 від 05 квітня 2019 року. За умовами вищевказаного договору позивач забезпечує виконання комплексу робіт по управлінню багатоквартирного будинку у відповідності до чинного законодавства, а відповідач оплачує за надані управителем послуги з управління не пізніше 20-го числа поточного місяця.
Відповідач користувався житлово-комунальними послугами в квартирі АДРЕСА_1 .
Згідно з наданим позивачем розрахунком заборгованості за період з 01.04.2019 по 01.09.2023 у відповідача виникла заборгованість за послуги з управління багатоквартирним будинком на загальну суму 28 869 грн. 70 коп.
Відповідно до положень ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Статтею 901 ЦК України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (частина перша статті 903 ЦК України).
Відносини з приводу надання житлово-комунальних послуг регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Згідно з ст. 1 вказаного Закону житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Також, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначено суб`єктний склад відносин з надання житлово-комунальних відносин. Відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.
Відповідно до ст. 1 Закону виконавець - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
Частиною 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 68 ЖК України споживачі повинні щомісячно здійснювати оплату за отримані комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.
Згідно із п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Пунктом 10 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач зобов`язаний у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню у встановлених законом чи договором розмірах.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, крім випадків, установлених ст.82 ЦПК України. Належними доказами в розумінні ст. 77 ЦПК України є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх належними, допустимими, достовірними, а позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що відповідач належним чином не виконав взяті на себе за договором зобов`язання, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за надані послуги у заявленому розмірі є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути суму сплаченого судового збору за подання позовної заяви в розмірі 3 028 грн. 00 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов Дочірнього підприємства «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Дочірнього підприємства «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» заборгованість за житлово-комунальні послуги у розмірі 28 869 (двадцять вісім тисяч вісімсот шістдесят дев`ять) грн 70 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Дочірнього підприємства «Експлуатаційна Служба «Місто квітів» судовий збір у розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому копія повного судового рішення не була вручена в день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому копії повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін у справі:
Позивач - Дочірнє підприємство «Експлуатаційна Служба «Місто квітів», адреса (місцезнаходження: 04079, м. Київ, вул. Тираспольська, буд. 60, прим. 654 код ЄДРПОУ - 41683084);
Відповідач - ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ).
Суддя Н. М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124036747 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні