Ухвала
від 25.12.2024 по справі 916/5557/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"25" грудня 2024 р.м. Одеса № 916/5557/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Демченко Т.І.,

розглянувши матеріали позовної заяви вх. №5697/24 від 23.12.2024

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ЦЕНТР 2023» (65104, м.Одеса, просп. Князя Ярослава Мудрого, 29; код ЄДРПОУ 45406261)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖИ ЕЛЬ ПРЕСТИЖ» (65104, м.Одеса, просп. Князя Ярослава Мудрого, 29, офіс 615; код ЄДРПОУ 43976708)

про стягнення 38 545,16 грн.,

ВСТАНОВИВ:

23.12.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ЦЕНТР 2023» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖИ ЕЛЬ ПРЕСТИЖ», в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за договором оренди комунального майна у розмірі 38 545,16 грн.

В обґрунтування позову заявник посилається на порушення відповідачем умов укладеного між сторонами договору суборенди №615/2024 від 01.04.2024 в частині здійснення повної та своєчасної оплати за договором.

Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, має містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Частинами 4 та 5 статті 91 ГПК України передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч.1 ст.81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Водночас, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

За умовами ч. 1. ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно з ч. 7 ст. 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Частиною 2 статті 27 ГПК України встановлено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцем проживання фізичної особи, яка не є підприємцем, визнається зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання або перебування.

У відповідності до ч. 1, 2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ЦЕНТР 2023», суд установив, що її подано з порушенням вимог ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, оскільки позивач не надав суду докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками до неї (лист із описом вкладення).

Отже, на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ЦЕНТР 2023» слід залишити без руху та надати позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

Окрім цього, господарський суд звертає увагу, що Розпорядженням Голови Одеської обласної державної адміністрації, начальника Одеської обласної військової адміністрації №694/А-2024 від 26.07.2024, затверджено перелік об`єктів топонімії у населених пунктах, назви яких містять символіку російської імперської політики або присвячені особам/подіям, зазначеним у Законі України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», та підлягають перейменуванню, яким «Проспект Академіка Глушка» перейменовано на «Проспект Князя Ярослава Мудрого».

Ураховуючи зазначене, належною адресою відповідача у цій справі є: 65104, м.Одеса, просп. Князя Ярослава Мудрого, 29, офіс 615.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ЦЕНТР 2023» за вх. № 5697/24 від 23.12.2024 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до суду:

- доказів направлення на адресу відповідача листом з описом вкладення копії позовної заяви з додатками до неї.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили 25.12.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.І. Демченко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124038379
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —916/5557/24

Ухвала від 01.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демченко Т.І.

Ухвала від 25.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демченко Т.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні