ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/10819/24 Провадження № 2-о/636/181/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2024 року
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Гуменний З.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Хвощівська сільська рада, Головне управління Державної міграційної служби в Харківській області про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме: належності їй свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1 , виданого Хвощівською сільською радою Славутського району, Хмельницької області; диплому Серія НОМЕР_2 , виданого Харківським державним механіко-технологічним технікумом; атестата № 168, виданого середнім професійнотехнічним училищем № 12 міста Харків, на ім`я ОСОБА_1 .
Вивчивши подану заяву та додані до неї матеріали приходжу до наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Державна реєстрація народження проводиться шляхом внесення відомостей в Державний реєстр актів цивільного стану громадян, з видачою Свідоцтва про народження, що підтверджує факт реєстрації народження дитини.
Згідно Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.
Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.
Правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновленнята припиненняїхньої дії затверджуються Міністерством юстиції України.
Відповідно до ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства
Враховуючи наведене вище, приходжу до переконання про те, що у відкритті провадження у справі у порядку позовного провадження за заявою про встановлення факту, що має юридичне значення необхідно відмовити, оскільки дана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 4, 5, 186, 260, 261 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Відмовити у відкритті позовного провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Хвощівська сільська рада, Головне управління Державної міграційної служби в Харківській області про встановлення факту, що має юридичне значення
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124040889 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні