2-о/125/91/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.11.2024 року м. Бар
Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого, судді Хитрука В.М.
за участі секретаря судового засідання Рашевської О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бар Вінницької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи: Барської міської ради Вінницької області про встановлення факту постійно проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини
ВСТАНОВИВ:
Свої вимоги до суду заявник ОСОБА_1 мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . На день її смерті відкрилася спадщина, яку заявник має намір успадкувати, однак не може цього зробити через недоведеність факту постійно проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, що змусило її звернутися до суду.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 та її представник адвокат Полігас В.М. заявлені вимоги підтримали повністю, наполягали на їх задоволенні.
Представник заінтересованої особи Барської міської ради Вінницької області до суду не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пояснили, що ОСОБА_1 постійно проживала з ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до дня її смерті, однією сім`єю на одному господарському номері, вели спільне господарство, були пов`язані спільним побутом, мали взаємні права та обов`язки, здійснила її поховання.
Суд, заслухавши пояснення заявника, представника заявника, свідків, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, вважає, що заява доведена та обґрунтована і її необхідно задовольнити в повному обсязі. До такого висновку суд дійшов з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Від встановлення цього факту в даному випадку залежить виникнення особистих майнових прав фізичної особи.
Відповідно до вимог ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи, зокрема, на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь в справі. Кожна сторона, згідно ст. 12 ЦПК України, повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Метою звернення заявника до суду, відповідно до ст. 318 ЦПК України, є встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, для оформлення спадщини.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» № 7 від 30.05.2008 року, якщо викладення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю.
Спадкодавець ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про її смерть серії НОМЕР_1 .
У довідці Антонівського старостинського округу Барської міської ради Вінницької області № 36 від 29.04.2024 року зазначається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно до дня смерті була зареєстрована та проживала в АДРЕСА_1 . На день смерті ОСОБА_2 в даному житловому будинку проживала дочка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Також, вказаний юридичний факт підтвердили у судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
З урахуванням наведеного, у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Даних про їх заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, показання свідків об`єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.
Ці докази суд у відповідності із ст. 77, 78 ЦПК України вважає належними та допустимими, оскільки вони містять інформацію щодо предмета доказування та одержані у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
На підставі викладеного враховуючи, що даний факт має для заявника юридичне значенню, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 315 ЦПК України, суд, -
В И Р I Ш И В :
Заяву задовольнити повністю.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 разом із спадкодавцем ОСОБА_2 на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Барський районний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (ч.1 ст.354, ст.355 ЦПК України).
Суддя:
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124041193 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Хитрук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні