КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.11.24 справа№ 133/2781/22
провадження № 2-др/133/9/24
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
у складі головуючої судді Пєтухової Н.О.,
за участі секретаря судового засідання Штепи В.С.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні заяву про ухвалення додаткового рішення представника відповідача - адвоката Тиховського М.О. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігнет-Центр» про повернення у користування земельної ділянки власникові та визнання відсутнім права оренди,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Козятинського міськрайонного суду Вінницької області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігнет-Центр» про повернення у користування земельної ділянки власникові та визнання відсутнім права оренди.
17.09.2024 року рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігнет-Центр» про повернення у користування земельної ділянки власникові та визнання відсутнім права оренди залишено без задоволення.
27.09.2024 року до суду надійшла заява представника відповідача - адвоката Тиховського М.О. про ухвалення додаткового рішення, яке було надіслано поштою 25.09.2024 року Укрпоштою.
Ухвалою суду від 21.10.2024 року питання про ухвалення додаткового рішення призначено до розгляду.
Розгляд справи провадився на підставі вимог ч. 4 ст. 270 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до такого висновку.
Однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини третьої статті 2 ЦПК України).
Згідно зі статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.Частиною 8 ст. 141 ЦПК України визначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати (пункт 3 частини першої статті 270 ЦПК України).
Окрему увагу суд звертає на те, що рішення по даній цивільній справі ухвалене 17.09.2024 року. Представник відповідача - адвокат Тиховський М.О. був присутній у судовому засіданні при ухваленні рішення.
Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків передбачених цим Кодексом (стаття 126 ЦПК України).
У відповідності до статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.У відповідності до ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Представник відповідача - адвокат Тиховський М.О. звернувся до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення 25.09.2024 (вбачається з квитанції до поштового відправлення), тобто з пропуском встановленого ч. 8 ст. 141 ЦПК України строку. Питання щодо поновлення строку на подачу доказів розміру витрат, які відповідач сплатив або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, до суду не подано.
За таких обставин суд вважає за необхідне заяву представника відповідача залишити без розгляду.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст. 141, 270, 442 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника відповідача -адвоката ТиховськогоМ.О. про ухвалення додаткового рішення залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складання.
Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Наталя ПЄТУХОВА
Дата документу 12.11.24
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124041376 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Пєтухова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні