Справа № 489/10188/24
Провадження № 2-а/489/127/24
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
25 грудня 2024 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді МикульшиноїГ.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державна служба України з безпеки на транспорті про скасування постанови , -
встановив:
20.12.2024 року позиваччерез свого представника адвоката Монець С.М. звернувся до суду з позовом до відповідача про скасування постанови серії АВ № 00001547 від 16.10.2024.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.12.2024 року визначено головуючого по справі суддю Микульшину Г.А.
23.12.2024 року матеріали справи передані на розгляд судді Микульшиній Г.А.
Згідно правил статті 19 КАС України (предметна юрисдикція) та статей 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Ленінським районним судом міста Миколаєва.
В позові позивач просить поновити йому строк строк на оскарження постанови (подання позову), оскільки про винесену постанову йому стало відомо із додатку "Дія" лише 13.12.2024 при ознайомленні з постановою про відкриття виконавчого провадження від 13.12.2024, а його представник ознайнамився із виконавчим провадженням та текстом оскаржуваної поставнови лише 17.12.2024.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбаченістаттею 132-2цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили.
Згідно ч. 3 ст. 291 КУпАП постанова у справі про адміністративне правопорушення у сферібезпеки наавтомобільному транспорті, зафіксоване задопомогою засобівфото-і кінозйомки,відеозапису,у томучислі вавтоматичному режимі, та постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбаченістаттею 132-2цього Кодексу, набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштовогоповідомлення провручення, або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.
Згідно частини 1 та 2 статті 122 КАС Українипозов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно доч.2ст.286КАС Українипозовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
За такого, суд приходить до висновку про новлення позивачу строку на оскарження вкмзаної постанови та звернення до суду.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, передбачені статтями 169-170 КАС України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, тому, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно частин 1-3 статті 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частин 1-2 статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині 4 статті 257 КАС України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 263 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) розглядаються справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас, згідно копії оскаржуваної постанови, вбачається, що на позивача накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000,00 грн., що не перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак враховуючи значення справи для сторін та відкриття викнавчого провадження, в якому штраф подвоєно до 34 000,00 грн, головуючий вважає, що справу необхідно розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Керуючись статтями 12, 19, 48, 171, 263, 286 КАС України,
ухвалив:
Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення.
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державна служба України з безпеки на транспорті про скасування постанови.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 263 КАС України.
Призначити судове засідання на 10 березня 2025 року о 13:00 год., яке відбудеться в приміщенні Ленінського районного суду міста Миколаєва (адреса: м.Миколаїв, вулиця Космонавтів, 81, зал судового засідання № 8, поверх 4-й).
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів (крім позивача), надіслати учасникам судового розгляду.
Відповідачу подати суду в п`ятиденний строк з дня повідомлення про відкриття провадження у справі відзив на позов та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу. Відзив та докази повинні бути подані до канцелярії суду завчасно, тобто у строк не менший ніж 3 (три) дні до судового засідання.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити справу за наявними матеріалами справи.
Ухвала про відкриття провадження набирає законної сили в момент її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Г.А. Микульшина
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124042561 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Микульшина Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні