Ухвала
від 23.12.2024 по справі 739/2728/24
НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 739/2728/24

Провадження № 2-а/739/31/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2024 року м. Новгород-Сіверський

Суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області Кочура О.О., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, -

В С Т А Н О В И В: 17.12.2024 року ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи через представника за довіреністю Єрмоленко О.С., через систему «Електронний суд» звернувся до суду з позовною заявою в порядку адміністративного судочинства, в якій просить суд застосувати тимчасове обмеження до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання виконання такої вимоги та стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 2422,40 грн.. Згідно п.3 ч.1ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим в статті 161 цього Кодексу. Частиною 3ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте в порушення вимог ч.3 ст.161 КАС України позивачем не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору. Згідно п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» для суб`єктів владних повноважень за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, розмір судового складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 3028 грн., що з врахуванням положення ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір», яким передбачено, що за подання до суду процесуальних документів в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, що становить 2422,40 грн. (0,8 х 3028,00 грн.). Тому позивачу необхідно сплатити 2422,40 грн. судового збору та надати до суду квитанцію про сплату судового збору. Статтею 2832 КАС України передбачені особливості провадження у справах за за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримкм з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортними засобами під час мобілізації. Згідно ч.2 ст.2832 КАС України, позов подається до суду першої інстанції протягом 30 днів з дня виникнення підстав, що дають територіальному центру комплектування та соціальної підтримки право на пред`явлення позовних вимог відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Згідно зі ч. 4 ст.27Закону України«Про мобілізаційнупідготовку тамобілізацію» у разі якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги не виконав зазначеного у ній обов`язку (обов`язків), територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звертається до суду в порядку, встановленому законом, з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання такої вимоги.

При цьому, згідно ч.3 ст. 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», днем вручення вимоги є: 1) день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв`язку; 2) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси.

Проте, представник позивача посилаючись у позовній заяві на п.3 ч.3 ст.27Закону України«Про мобілізаційнупідготовку тамобілізацію» не додає до позовної заяви жодного доказу на підтвердження зареєстрованого місця проживання відповідача, та не повідомлення відповідачем іншої адреси свого місця проживання.

Відповідно до п.4ч.2ст. 2832 КАС України,позов повинен містити: зміст позовних вимог і виклад обставин,якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів,що підтверджують вказані обставини. Суд вважає,що позивачем не додано до позовноїзаяви всіх достатніх доказів для ухвалення законного та обгрунтованого рішення, асаме доказів того, щовідповідач ОСОБА_1 взагалі отримував посвідчення водія на правокерування транспортними засобами,а також доказів вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.210-1КУпАП, а саме постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Відповідно до частин першої та другоїстатті 169 КАС Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Аналогічне правило закріплене у ч.3 ст.2832 КАС України, згідно якої у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд залишає позов без руху та надає позивачу строк, але не більше 10 днів, для усунення недоліків. Отже, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленимст.ст.161, 2832 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Керуючись ст. ст.161,169,171, 2832 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації -залишити без руху.

Надати позивачу ІНФОРМАЦІЯ_1 десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви шляхом:

1)сплатити судового збору у розмірі 2422,40 грн. та надання до суду квитанції про сплату судового збору;

2)надання до суду доказів про зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_1 та неповідомлення ним територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси свого місця проживання;

3)надання до суду доказів про наявність у ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами;

4)надання до суду постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.210-1КУпАП.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позов вважатиметься неподаним і буде йому повернутий. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя : О.О.Кочура

СудНовгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124043804
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —739/2728/24

Ухвала від 23.12.2024

Адміністративне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Кочура О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні