Справа № 758/16465/24
Категорія 16
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2024 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Петрова Д.В.,
при секретарі судового засідання Сіренко Б.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту смерті особи,
У С Т А Н О В И В :
У грудні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Подільського районного суду м. Києва із заявою в порядку окремого провадження про встановлення факту смерті її батька громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Паньківка, Білокуракинського району, Луганської області, Україна.
В обґрунтування своєї заяви посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт. Білокуракине Луганської області помер громадянин України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Паньківка Білокуракинського району Луганської області, Україна.
Згідно медичного документу про смерть, а саме (мовою оригіналу): «Медицинского свидетельства о смерти серия № 43 от 11.11.2024, выданое Белокуракинской центральной районной много профильной больницей Луганской Народной Республики», ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 о 11:05 год.
Місце смерті відповідно до адміністративно-територіального устрою України - смт. Білокуракине Луганської області, Україна. Причина смерті - набряк головного мозку, інфаркт мозку (неуточнений), гіпертонічна хвороба.
Заявниця ОСОБА_1 є донькою померлого та спадкоємицею за законом. Родинний зв`язок підтверджується Свідоцтвом про народження заявниці серії НОМЕР_1 , згідно якого 12.06.1986 за актовим записом № 20 Нещеретовською сільською радою Білокуракинського району Ворошиловградської (нині Луганської) області зареєстровано народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьком якої записано ОСОБА_2 .
Встановлення факту необхідно заявниці для здійснення реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті її батька.
В судове засідання заявник не з`явилися, подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги підтримала.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши письмові матеріали справи суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
У відповідності до ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім`ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов`язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Як вбачається із наданих заявником документів, виданих на тимчасово окупованій території України, а саме: «Медицинского свидетельства о смерти серия № 43 от 11.11.2024, выданое Белокуракинской центральной районной много профильной больницей Луганской Народной Республики», ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 об 11:05 год.
Місце смерті відповідно до адміністративно-територіального устрою України - смт. Білокуракине Луганської області, Україна. Причина смерті - набряк головного мозку, інфаркт мозку (неуточнений), гіпертонічна хвороба.
Заявниця ОСОБА_1 є донькою померлого та спадкоємицею за законом. Родинний зв`язок підтверджується Свідоцтвом про народження заявниці серії НОМЕР_1 , згідно якого 12.06.1986 за актовим записом № 20 Нещеретовською сільською радою Білокуракинського району Ворошиловградської (нині Луганської) області зареєстровано народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьком якої записано ОСОБА_2 .
З`ясовано також, що ОСОБА_1 , позбавлена можливості отримати свідоцтво про смерть батька у зв`язку з тим, що таке свідоцтво було видане на тимчасово окупованій території України.
Наведена обставина стала підставою для звернення заявника із даною заявою до суду.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Згідно із ст. 5 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18 жовтня 2000 року та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за № 719/4940, державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть, лікарського свідоцтва про перинатальну смерть, рішення суду про оголошення особи померлою, рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час, повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів, повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.
Підсумовуючи наведене, суд вважає доведеною ту обставину, що заявник позбавлений можливості в позасудовому порядку довести факт смерті ОСОБА_2 .
Встановлення даного факту породжує для заявника юридичні наслідки, оскільки вона є його донькою та може бути спадкоємцем майна померлого ОСОБА_2 за законом.
Згідно із ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Аналізуючи вищезазначене, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного вищевказаного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, а також приймаючи до уваги неможливість встановлення даного юридичного факту в позасудовому порядку, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог та наявність підстав для встановлення факту смерті ОСОБА_2 на тимчасово окупованій території України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 81, 258, 259, 263-265, 315-319 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту смерті особи - задовольнити.
Встановити факт смерті ОСОБА_2 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Паньківка, Білокуракинського району Луганської області, Україна, який на момент смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт Білокуракине, Луганської області, на тимчасово окупованій території України, причина смерті - набряк головного мозку, інфаркт мозку (неуточнений), гіпертонічна хвороба.
Рішення підлягає негайному виконанню, проте може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію рішення невідкладно надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
- заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 ;
- заінтересована особа - Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 6, код ЄДРПОУ 26089181.
Суддя Дмитро ПЕТРОВ
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124047422 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Петров Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні