ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 грудня 2024 рокусправа № 380/25115/24Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивачка) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (далі ІДАБК, відповідач) з такими вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність ІДАБК , яка полягає у не проведенні на підставі звернення ОСОБА_1 перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил при спорудженні (реконструкції) будинку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме щодо самочинного будівництва другого поверху будинку за вказаною адресою;
- зобов`язати ІДАБК провести на підставі звернення ОСОБА_1 перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил при спорудженні (реконструкції) будинку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме щодо самочинного будівництва другого поверху будинку за вказаною адресою.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим КАС України з огляду на таке:
відповідно до пунктів 5, 8 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; - зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; - зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
ОСОБА_1 у позовній заяві зазначає, що бездіяльність відповідача щодо непроведення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил при спорудженні (реконструкції) будинку, а саме щодо самочинного будівництва другого поверху будинку за адресою АДРЕСА_1 порушує її право на безпечні умови проживання та загрожує її життю та здоров`ю, оскільки вона у будь-який момент може опинитися під завалами сусідньої споруди, або потерпіти від пожежі.
Суд звертає увагу, що відповідно до долученого до позовної заяви паспорта серії НОМЕР_1 позивачка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . При цьому будь-яких доказів проживання за адресою: АДРЕСА_1 позивачка не надала. З огляду на те, що факт проживання ОСОБА_1 у будинку за адресою АДРЕСА_1 входить до обставин, на яких грунтуються позовні вимоги, позивачці слід надати докази на її підтвердження.
Вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Позивачка вправі усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб - скерувати суду шляхом подання через Єдину судову інформаційну-телекомунікаційну систему, підсистема «Електронний суд» заяву про усунення недоліків позовної заяви (вказати номер справи та прізвище судді), до якої долучити доказіи, що підтверджують факт проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Якщо позивачка буде скеровувати заяву про усунення недоліків поштою на паперових носіях, то повинна зробити це в семиденний строк з дати отримання копії цієї ухвали (десятиденний строк суд встановив для скерування такої заяви засобами електронного зв`язку).
Якщо для виконання вимог КАС України та цієї ухвали буде потрібно більше часу, позивачка вправі звернутися до суду з клопотанням про продовження цього строку.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.
СуддяМоскаль Ростислав Миколайович
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124049694 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні