Ухвала
від 23.12.2024 по справі 380/25384/24
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2024 рокусправа № 380/25384/24

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кузан Р.І., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи, Міжрайонної спеціалізованої психіатричної Медико-соціальної експертної комісії №1 про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

19.12.2024 до Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи, Міжрайонної спеціалізованої психіатричної Медико-соціальної експертної комісії №1, в якому позивач просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Міжрайонної спеціалізованої психіатричної Медико-соціальної експертної комісії №1 Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико - соціальної експертизи та довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 10 ААА №470626 від 25.10.2010 року щодо встановлення ОСОБА_1 третьої групи інвалідності безтерміново;

- зобов`язати Міжрайонну спеціалізовану психіатричну Медико-соціальну експертну комісію № 1 Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико - соціальної експертизи повторно провести огляд ОСОБА_1 на предмет невизнання її інвалідом.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суддя встановив, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України.

Відповідно до статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до пунктів 2, 4 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, за наявності; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Відповідно до прохальної частини позовної заяви позивач заявив, крім інших, вимоги немайнового характеру: - про зобов`язання Міжрайонну спеціалізовану психіатричну Медико-соціальну експертну комісію № 1 Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико - соціальної експертизи повторно провести огляд ОСОБА_1 на предмет невизнання її інвалідом.

Ці позовні вимоги заявлено до Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи та Міжрайонної спеціалізованої психіатричної Медико-соціальної експертної комісії №1. Суд констатує, що відповідно до прохальної частини позову не зрозуміло, чому ідентичні позовні вимоги заявлені до двох осіб одночасно.

Тому позивачу належить подати до суду належно оформлену позовну заяву із обґрунтуванням позовних вимог, в якій вказати найменування та інші обов`язкові реквізити кожного відповідача та зміст позовних вимог до нього, а в разі подання позову до кількох відповідачів - чітко сформулювати позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.

Частиною третьою статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (надалі Закон №3674-VI).

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року в розмірі 3028 гривень. Підпунктом 1.2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору за вимогу немайнового характеру 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1211,20 грн.;

Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, позивачу, визначившись із кількістю відповідачів та змістом позовних вимог до кожного із них, слід сплатити судовий збір за кожну вимогу до кожного відповідача по 1211,20 грн.

Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до абз.1 ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зазначена норма встановлює загальний строк звернення до адміністративного суду в публічно-правових спорах. Водночас, за умови використання позивачем досудового порядку вирішення спору у випадках, коли законом передбачена така можливість або обов`язок, Кодексом адміністративного судочинства України встановлено скорочений строк звернення до суду.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує рішення рішення Міжрайонної спеціалізованої психіатричної Медико-соціальної експертної комісії №1 Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико - соціальної експертизи та довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 10 ААА №470626 від 25.10.2010 року щодо встановлення ОСОБА_1 третьої групи інвалідності безтерміново. В той же час, з даною позовною заявою позивач звернулася до суду 19.12.2024, тобто після закінчення строку, установленого законом. При цьому, жодних доказів поважності причин його пропуску не подав.

Суд зазначає, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків для звернення до суду, якими чинне законодавство обмежує звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

Суд враховує, що обов`язковою умовою поновлення судом строків на звернення до адміністративного суду є існування поважної причини (певних обставин або обставини, за яких своєчасне здійснення процесуальної дії було неможливим або утрудненим) пропуску такого строку, факт якої має підтверджуватися належними та допустимими доказами.

Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з вимогами ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256, 293, 294 КАС судочинства України, суддя, -

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи, Міжрайонної спеціалізованої психіатричної Медико-соціальної експертної комісії №1 про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (вул.Чоловського, 2, м.Львів, 79018) в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали:

- оформленої відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України позовної заяви з урахуванням висновків суду, викладених у даній ухвалі (чітко визначити зміст позовних вимог до кожного відповідача за такими вимогами);

- оригіналу платіжного документа про сплату судового збору за кожну вимогу до кожного відповідача в розмірі, визначено в цій ухвалі суду;

- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим позовом та доказів поважності причин його пропуску.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяР.І. Кузан

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено27.12.2024
Номер документу124049996
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них медико-соціальної експертизи

Судовий реєстр по справі —380/25384/24

Ухвала від 21.01.2025

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кузан Ростислав Ігорович

Ухвала від 23.12.2024

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кузан Ростислав Ігорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні