2-з/130/93/2024
130/3647/24
У Х В А Л А
Іменем України
23.12.2024 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Грушковська Л.Ю., розглянувши клопотання про забезпечення позову у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ ЛАТІНВЕСТ» про повернення земельної ділянки з чужого незаконного володіння,
в с т а н о в и л а :
20.12.2024 одночасно з поданням позовної заяви про повернення земельної ділянки з чужого незаконного володіння представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Смірновим С.М. подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій він просив забезпечити позов шляхом заборони суб`єктам державної реєстрації вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо зміни користувача чи володільця (реєстрації іншого речового права (права оренди) на земельну ділянку з кадастровим номером 0521085000:04:004:0035, площею 3,2399 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Рівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, що перебуває у власності позивача ОСОБА_1 .
В обґрунтування заяви представник позивача вказує, що підставою для застосування такого виду забезпечення є предмет позову, зокрема повернення земельної ділянки з чужого незаконного володіння, яка на даний знаходиться в користуванні відповідача. Позивач не укладав жодних договорів оренди та додаткових угод, однак відповідачем вони були зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що у свою чергу дає підстави вважати, що відповідач може з метою затягування розгляду справи та уникнення повернення позивачу його земельної ділянки вчинити реєстраційні дії щодо переходу права користування земельною ділянкою позивача, що у свою чергу утруднить або унеможливить в подальшому виконання судового рішення.
До заяви додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до частин 1 і 2 ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до статті 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, забороною вчиняти певні дії.
Інститут забезпечення позову застосовується у цивільному процесі з метою забезпечення подальшого виконання судового рішення, як завершальної стадії судового процесу, у разі існування підстав вважати, що невжиття заходів забезпечення може в майбутньому може утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення.
У відповідності до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь-якої з осіб, котрі беруть участь у справі. Забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь в справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Згідно п. 4 Постанови, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог, з метою забезпечення ефективного захисту порушених прав або інтересів позивача.
Виходячи з правової природи забезпечення позову, під останнім слід розуміти вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача та спрямованих проти несумлінних дій відповідача.
Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову. Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки у відповідно до заявлених позовних вимог.
Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв`язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконання рішення суду.
З огляду на вищезазначене, з урахування доказів наданих представником позивача на підтвердження своїх вимог, суд вбачає, що між сторонами дійсно вини спір і, з метою збереження існуючого становища сторін до вирішення спору по суті, слід забезпечити позов шляхом заборонити суб`єктам державної реєстрації та нотаріусам вчиняти будь які реєстраційні дії щодо зміни власника, користувача чи володільця земельної ділянки, чи будь-які інші реєстраційні дії відносно земельної ділянки кадастровий номер 0521085000:04:004:0035, яка є власністю ОСОБА_1 . Цей спосіб забезпечення позову є достатній та співмірний для збереження існуючого становища позивача до вирішення справи по суті, і жодним чином не буде перешкоджати господарській діяльності відповідача.
Фіксування судового процесу, у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.149-153, 157 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а:
Заяву задовольнити.
Заборонити суб`єктам державної реєстрації вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо зміни користувача чи володільця (реєстрації іншого речового права (права оренди) на земельну ділянку з кадастровим номером 0521085000:04:004:0035, площею 3,2399 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Рівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, що перебуває у власності позивача ОСОБА_1 .
Копію ухвали направити представнику позивача для звернення до виконання.
Ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом.
Виконавчий документ може бути пред`явлений до примусового виконання протягом трьох років.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання.
Суддя
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124054173 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Грушковська Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні