Ухвала
від 25.12.2024 по справі 525/1568/24
ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 525/1568/24

Провадження №2/525/483/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2024 року селище Велика Багачка

Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши матеріали позовної заяви Полтавського обласного центру зайнятості, в особі Миргородської філії Полтавського обласного центру зайнятості, до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,

у с т а н о в и л а:

До Великобагачанського районного суду Полтавської області надійшла позовна заява Полтавського обласного центру зайнятості, в особі Миргородської філії Полтавського обласного центру зайнятості, до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що вона підлягає передачі до іншого суду, оскільки територіально не підсудна Великобагачанському районному суду Полтавської області, виходячи з таких підстав.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Питання про підсудність справ визначається ЦПК України, зокрема, главою 2 «Цивільна юрисдикція». При цьому, параграф 3 цієї глави визначає, зокрема, підсудність справ за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача (ст. 27 ЦПК України) та підсудність справ за вибором позивача (ст. 28 ЦПК України). Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01.03.2013 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» (із змінами) також надані роз`яснення щодо застосування підсудності цивільних справ.

Так за загальним правилом позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ч. 9ст. 187 ЦПК України,якщо за результатами отриманої судом інформації буде установлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомуст. 31 ЦПК України.

Згідно позовної заяви відповідачем у справі є громадянка ОСОБА_1 та вказано її зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до довідки №01.1.1-33/1349 від 24.12.2024 Виконавчого комітету Краснолуцької сільської ради, зареєстрованим місцем проживання відповідачки у справі ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1

Підстав, які б згідност. ст. 27, 28 ЦПК Українидозволили позивачу обирати підсудність у Великобагачанському районному суді Полтавської області з урахуванням спору, який виник у сторін, судом не встановлено.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК Українивизначено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч. 3ст. 31 ЦПК, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки, за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Суд зазначає, що згідно положень ст. 378 ЦПК України, прийняття судом рішення з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності), є підставою для скасування судового рішення і направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом ( ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").

Відповідно дост. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Ураховуючи, що відповідач зареєстрована в с. Римарівка (колишній Гадяцький район) Полтавської області, тобто с. Римарівка до проведення адміністративно-територіальної реформи перебувало у складі Гадяцького району, тому справа підсудна Гадяцькому районному суду Полтавської області.

За таких обставин вважаю, що дана справа не підсудна Великобагачанському районному суду Полтавської області, у зв`язку з чим її необхідно передати за підсудністю до Гадяцького районного судуПолтавської області.

На підставі викладеного та керуючись ст. 27, п. 1 ч. 1 ст. 31, 187, 260 ЦПК України,

п о с т а н о в и л а:

Цивільну справу №525/1568/24 за позовною заявою Полтавського обласного центру зайнятості, в особі Миргородської філії Полтавського обласного центру зайнятості, до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, передати на розгляд до Гадяцького районного судуПолтавської області (юридична адреса: 37300, Полтавська область, місто Гадяч, вулиця Лесі Українки, будинок 6), як таку, що не підсудна Великобагачанському районному суду Полтавської області.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.

Суддя Я.В. Прасол

СудВеликобагачанський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.12.2024
Оприлюднено27.12.2024
Номер документу124054521
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них

Судовий реєстр по справі —525/1568/24

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Прасол Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні