Справа № 525/1518/24
Провадження № 2/525/461/2024
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
25.12.2024 селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , представник позивачів адвокат Валенко Роман Іванович, до ОСОБА_5 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_6 , Гоголівська селищна рада Миргородського району Полтавської області, про визнання права власності на частини житлового будинку з господарськими будівлями в порядку спадкування,
у с т а н о в и л а:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 звернулися до Великобагачанського районного суду Полтавської області з цивільним позовом до ОСОБА_5 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_6 , Гоголівська селищна рада Миргородського району Полтавської області, про визнання права власності на частини житлового будинку з господарськими будівлями в порядку спадкування.
Ухвалою суду від 23.12.2024 вказану позовну заяву було залишено без руху, як таку, що оформлена з порушеннями вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, позивачам був наданий строк 5 днів для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
24.12.2024 позивачі усунули недоліки позовної заяви.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, позовну заяву слід прийняти до розгляду тавідкрити провадження у справі.
Враховуючи вимоги ч. 4ст. 274 ЦПК України та характер спірних правовідносин, що виникли у справі, суд приходить до висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. З урахуванням вищевикладеного, провадження по цивільній справі за вищевказаним позовом підлягає призначенню до розгляду в підготовчому засіданні, яке для даної категорії справ є обов`язковим.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 187, 274 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , представник позивачів адвокат Валенко Роман Іванович, до ОСОБА_5 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_6 , Гоголівська селищна рада Миргородського району Полтавської області, про визнання права власності на частини житлового будинку з господарськими будівлями в порядку спадкування.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 09 год. 00 хв. 30 січня 2025 року в залі суду в приміщенні Великобагачанського районного суду Полтавської області за адресою: вулиця Шевченка, 69, селище Велика Багачка, Полтавська область.
Установити відповідачустрок п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Установити позивачустрокп`ять днівз дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбаченуст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст.178 ЦПК України.
Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати іншим учасникам справи.
Установити відповідачустрокп`ять днівз дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбаченестаттею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст.178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спорумають право подати пояснення щодо позову в строк, який складаєп`ятнадцять дніввід дня отримання позову, а щодо відзиву - протягомп`яти дніввід дня його отримання, які направляються до суду з доказами відправлення пояснень та доданих до нього додатків іншим учасникам справи (позивачу, відповідачу).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud1602/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Я.В. Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124054522 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні