Постанова
від 24.06.2024 по справі 761/18734/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/18734/24

Провадження № 3/761/4594/2024

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Циктіч В.М., розглянувши матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, директора ТОВ «Рейз Компані», який зареєстрований за адресою - АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 41 КУпАП,

у с т а н о в и в :

До Шевченківського районного суду м. Києва від Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 13.05.2024 № Ц/КВ/11492/284П/ПТ про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.41 КУпАП директора ТОВ «Рейз Компані» ОСОБА_1 .

З протоколу вбачається, що перевіркою вказаного підприємства встановлені порушення вимог ст. 21 та ст.24 Кодексу законів про працю, оскільки із працівником ОСОБА_2 замість укладання трудового договору, який виконував роботу з прибирання території товариства на постійній основі, уклав цивільно-правовий договір, чим порушив вимоги ст. 21 та ст.24 Кодексу законів про працю, тобто вчинив адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 41 КУпАП.

У судове засідання гр. ОСОБА_1 викликався шляхом направлення судових повісток на зазначену у протоколі адресу реєстрації останнього та ТОВ «Рейз Компані», однак повістки гр. ОСОБА_1 під час доставки не отримані, останній до суду не прибув.

Суддя враховує, що відповідно ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.

Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні «Смірнов проти України», у силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, у першу чергу, на відповідні державні судові органи.

Розумність тривалості судового провадження оцінюється у залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

Також у своїх рішеннях Європейський суд неодноразово наголошував, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

З викладеного витікає, що судом вжиті необхідні заходи для забезпечення участі гр. ОСОБА_1 у розгляді справи, тому наведені вище обставини дають підстави для висновку про свідоме ухилення гр. ОСОБА_1 від явки до суду.

Суддя, дослідивши матеріали справи - протокол про адміністративне правопорушення від 13.05.2024 № Ц/КВ/11492/284П/ПТ, акт перевірки від 13.05.2024 № Ц/КВ/11492/41, інші долучені документи, дійшов висновку про таке.

Частина 3 статті 41 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність, зокрема, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Враховуючи положення норм КЗпП України та ЦК України, основною ознакою, яка відрізняє трудові відносини від цивільно-правових, є те, що трудове законодавство регулює процес трудової діяльності, її організації, а за цивільно-правовим договором метою є отримання певного матеріального результату. Виконавець за цивільно-правовим договором, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує та виконує свою роботу.

У той же час, з протоколу про адміністративне правопорушення та долучених до нього документів, вбачається, що гр. ОСОБА_2 виконував роботу з прибирання території, перенесення складування. Однак матеріали справи не містять доказів, що ОСОБА_2 був зобов`язаний виконувати роботу з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, що свідчить про відсутність трудових взаємовідносин між ТОВ «Рейз Компані» та ОСОБА_2 .

Таким чином, наведене вище свідчить про відсутність обов`язку директора вказаного товариства на укладення трудового договору з ОСОБА_2 , оскільки описані взаємовідносини мали цивільно-правовий характер.

З викладеного витікає, що у діях директора ТОВ «Рейз Компані» ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого йому правопорушення за ч. 3 ст.41 КУпАП

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст. 41, 247, 283, 284 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и в:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 41 КУпАП закрити через відсутність у його діях складу даного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м.Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги чи подання прокурора.

Суддя В.М. Циктіч

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.06.2024
Оприлюднено27.12.2024
Номер документу124055047
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров’я населення Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці

Судовий реєстр по справі —761/18734/24

Постанова від 24.06.2024

Адмінправопорушення

Шевченківський районний суд міста Києва

Циктіч В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні