Рішення
від 11.11.2024 по справі 723/2390/23
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 723/2390/23 Провадження № 2/450/132/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" листопада 2024 р. Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Данилів Є.О.

при секретарі Микитів Н.С.

розглянувши в приміщенні суду м. Пустомити цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк «Конкорд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

позивач АТ «Акціонерний комерційний банк «Конкорд» (далі АТ «АКБ «Конкорд») звернулося до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 в якому просить стягнути заборгованість за Кредитним договором № 60.14.000043 віл 27.02.2018 року у розмірі 58609,26 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 27.02.2018 між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 укладено кредитний договір №60.14.000043, шляхом підписання заяви про надання кредиту. Крім того, 27.02.2018 між позивачем та відповідачем підписано заяву про відкриття поточного рахунку та надання платіжної картки/договору платіжної картки № 46841-МПК, підписанням якої останній надав згоду на відкриття поточного рахунку на умовах, викладених у цій заяві, а також повністю та безумовно прийняв пропозицію банку укласти публічний договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб АТ «АКБ «КОНКОРД» на умовах, зазначених в публічному договорі. Відповідно до заяви, ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 10 204,00 грн., процентна ставка 45% річних, на умовах та в порядку, передбаченому в цій заяві та публічним договором. АТ «АКБ «Конкорд банк» свої зобов`язання за договором щодо надання суми кредиту здійснило в повному обсязі, водночас відповідач ОСОБА_1 своїх зобов`язань не виконує належним чином. При цьому, після закінчення строку кредитування позивач припинив нараховувати поточну заборгованість за тілом кредиту та відсотками, нараховуючи лише плату за супроводження простроченої/несанкціонованої заборгованості, а також переніс суму поточної заборгованості на відповідні рахунки обліку простроченої заборгованості. У зв`язку із порушенням умов заяви про надання кредиту/кредитного договору №60.14.000043 від 27.02.2018 року станом на 19.03.2023 заборгованість відповідача становить 58609,26 грн., у зв`язку із чим просить позов задовольнити.

Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 21.07.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі.

Представник позивача в судове засідання не з`явилась, звернулась до суду з заявою про проведення розгляду справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд такі задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив, правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Враховуючи неявку сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі ч. 2ст. 247 ЦПК України.

З`ясувавши дійсні обставини справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 16 ЦК України та ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Положеннями ст. ст.12, 81 ЦПК України встановлено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цих Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом ст. ст. 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною 1 ст. 638 ЦК України передбачено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно з ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (ч. 1 ст. 1048 ЦК України).

Частиною 2 ст. 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (ст. 1055 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

За змістом ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

В даному випадку застосування конструкції договору приєднання його умови розробляло АТ «АКБ «Конкорд».

Оскільки умови договорів приєднання розробляються банком, то повинні бути зрозумілі усім споживачам і доведені до їх відома, у зв`язку із чим банк має підтвердити, що на час укладення відповідного договору діяли саме ці умови, а не інші. Тому з огляду на зміст статей 633, 634 ЦК України можна вважати, що другий контрагент (споживач послуг банку) лише приєднується до тих умов, з якими він ознайомлений.

Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Згідно з ч. 1 ст. 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Судом встановлено наступне.

27.02.2018 між АТ «АКБ «Конкордбанк» та відповідачем ОСОБА_1 укладено кредитний договір №60.14.000043, шляхом підписання заяви про надання кредиту №60.14.000043, відповідно до умов якого ОСОБА_1 надано кредит у розмірі 10 204,00 грн., строком на 24 місяці, а саме до 26 лютого 2020 року.

Відповідно до розділу 13а заяви про надання кредиту/кредитного договору №60.14.000043 від 27.02.2018 тарифний пакет на випуск та обслуговування банківських платіжних карток АТ «АКБ «Конкорд» «GOLDEN DREAM», відсоткова ставка становить 45 % річних, в пільговий період 0,01% річних, плата за супроводження простроченої заборгованості по кредиту/несанкціонованої заборгованості 7% на місяць, санкції за порушення зобов`язань за кредитом 7% на місяць від суми простроченої заборгованості + 10 грн. щоденно.

Відповідно до розділу 14 заяви про надання кредиту/кредитного договору №60.14.000043 від 27.02.2018 сторони погодили, зокрема, що підписанням цієї заяви позичальник погоджується з тим, що за умови підписання ним цієї заяви про надання кредиту, підписання та скріплення печаткою зі сторони банку та надання кредиту (що разом вважається акцептом банку), ця Заява разом з Графіком платежів/Розрахунком сукупної вартості кредиту та реальної річної процентної ставки, Публічним договором та Тарифами банку (якщо це передбачено умовами відповідного банківського продукту/послуги) складають кредитний договір, строк дії якого зазначений в Розділі 13 цієї заяви в графі - строк кредиту.

Також підписанням вказаної заяви про надання кредиту відповідач повністю та безумовно прийняв пропозицію банку укласти Публічний договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб АТ «АКБ «КОНКОРД» на умовах, зазначених у вказаному Публічному договорі. Відповідач підтвердив, що перед поданням цієї заяви він ознайомився з Тарифами Банку, та умовами вказаного Публічного договору, які знаходяться на офіційному сайті Банку за електронною адресою https://www.concord.ua/ та в установі/відділенні Банку, з ними погодився та зобов`язався виконувати (а. с. 95-97).

27.02.2018 між АТ «АКБ «Конкорд» та відповідачем ОСОБА_1 укладено договір платіжної картки № 46841-МПК, шляхом підписання заяви про відкриття поточного рахунку та надання платіжної картки, підписанням якої останній надав АТ «АКБ «Конкорд» свою згоду на відкриття поточного рахунку на умовах, викладених у цій Заяві, а також повністю та безумовно прийняв пропозицію Банку укласти Публічний договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб АТ «АКБ «Конкорд» на умовах, зазначених в Публічному договорі. Також відповідач підтвердив, що перед поданням цієї заяви він ознайомився з Тарифами Банку та умовами Публічного договору, які знаходяться на офіційному сайті Банку за електронною адресою https://www.concord.ua/ та в установі/відділенні Банку, з ними погодився і зобов`язався виконувати.

27.02.2018 відповідач ОСОБА_1 отримав платіжну картку АТ «АКБ «Конкорд» № НОМЕР_1 , що підтверджується письмовою розпискою.

Паспортом споживчого кредиту «GOLDEN DREAM», який 27.02.2018 підписано відповідачем ОСОБА_1 визначено основі умови кредитування, а саме тип кредиту, спосіб та строк надання кредиту, а також процентну ставку. Крім того, підписанням зазначеного паспорта відповідач підтвердив отримання пояснень, всіх необхідних для забезпечення можливості оцінити, чи адаптовано договір до його потреб та фінансової ситуації, зокрема шляхом роз`яснення наведеної інформації, в тому числі суттєвих характеристик запропонованих послуг та певних наслідків, які вони можуть мати для нього у разі невиконання ним зобов`язань за договором.

Відповідно до витягу «Тарифні пакети на випуск та обслуговування банківських платіжних карток АТ «АКБ «КОНКОРД» «GOLDEN DREAM», підписаного відповідачем, останній з тарифами ознайомлений та отримав 27 лютого 2018 року.

В наданих позивачем Публічному договорі комплексного банківського обслуговування фізичних осіб в АТ «АКБ «Конкорд» зазначена фіксована процента ставка, штрафні санкції, які застосовуються банком у разі прострочення виконання та/або невиконання зобов`язань за договором про споживчий кредит позичальником, зокрема пеня та штрафи, процентна ставка, яка застосовується при невиконанні зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів та інші умови кредитування.

У зв`язку із неналежним виконанням відповідачем ОСОБА_1 своїх зобов`язань за кредитним договором в останнього, відповідно до розрахунку, надано позивачем, станом на 19.03.2023 наявна заборгованість у розмірі 58609,26 грн., з яких: 10204,00 грн. заборгованість за прострочене тіло кредиту, 4695,00 грн. заборгованість за простроченими відсотками, 20921,01 грн. плата за супроводження простроченої/несанкціонованої заборгованості, 22789,25 грн. санкції за порушення строків погашення.

Будь-яких доказів щодо сплати грошових коштів за кредитним договором, які б спростовували розрахунок заборгованості, відповідачем не надано.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що відповідач ОСОБА_1 порушив умови кредитного договору, в добровільному порядку ухиляється від сплати заборгованості за таким, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача, у зв`язку із чим такі слід задовольнити, стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором № 60.14.000043 віл 27.02.2018 року у розмірі 58 609,26 грн.

Окрім цього, вирішуючи питання стягнення судових витрат, суд, з урахуванням положень ст. 141 ЦПК України, приходить до висновку про те, що з відповідача на користь позивача слід стягнути витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 2 684,00 грн.

На підставі ст. ст. 207,526,626,628,633,634,638,1048-1050,1054,1055 ЦК України, ст. ст.12,81,141 ЦПК України, керуючись ст. ст. 247,259,263-265,268,273, 280-293, 351-356 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

Позовні вимоги Акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк «Конкорд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_2 на користьАкціонерного товариства«Акціонерний комерційнийбанк «Конкорд»( НОМЕР_3 в АТАКБ КОНКОРД,код ЄДРПОУ34514392,МФО 307350)заборгованість закредитним договором№60.14.000043від 27.02.2018р.в розмірі58609,26грн.(п`ятдесятвісім тисячшістсот дев`ятьгривень 26копійок),яка складаєтьсяз:прострочена заборгованістьпо тілукредиту складає:10204,00грн.(десятьтисяч двістічотири гривні);прострочена заборгованістьпо відсоткамкредиту складає:4695,00грн.(чотиритисячі шістсотдев`яносто п`ять гривень); прострочена заборгованість за супроводжену простроченої/несанкціонованої заборгованості складає 20 921,01 грн. (двадцять тисяч дев`ятсот двадцять одна гривня, 01 копійка); санкції за порушення строків погашення в розмірі - 22 789,25 грн. (двадцять дві тисячі сімсот вісімдесят дев`ять гривень 25 копійок).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_2 на користьАкціонерного товариства«Акціонерний комерційнийбанк «Конкорд»( НОМЕР_3 в АТ АКБ КОНКОРД, код ЄДРПОУ 34514392, МФО 307350) судовий збір у розмірі 2684 грн. 00 коп.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу складання повного судового рішення до Львівського апеляційного суду або через місцевий суд до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду 11.11.2024 року.

Позивач:Акціонерне товариство «Акціонерний комерційний банк «Конкорд», місцезнаходження: пл. Троїцька, 2, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 34514392.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

СуддяЄ. О. Данилів

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено27.12.2024
Номер документу124056932
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —723/2390/23

Рішення від 11.11.2024

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Данилів Є. О.

Ухвала від 21.07.2023

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Данилів Є. О.

Ухвала від 21.06.2023

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Пташник А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні