Справа № 450/3502/24 Провадження № 2-о/450/199/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" листопада 2024 р. Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Данилів Є.О.
при секретарі Микитів Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Щирецька селищна рада Львівського району Львівської областіпро (предмет заяви) :встановлення факту постійного проживання спадкоємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1 ,
стислий виклад позиції заявника та заінтересованої особи :
підстава заяви (позиція заявника): ІНФОРМАЦІЯ_3 померлатітка заявника ОСОБА_2 .Після їїсмерті відкриласяспадщина,яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 27.08.2008 року та зареєстроване право власності на нього, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 20018768 від 27.08.2008 року. 14 листопада 2005 року ОСОБА_2 склала заповіт, який посвідчений секретарем Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, зареєстрований в реєстрі за № 50. Відповідно до цього заповіту ОСОБА_2 зробила таке заповідальне розпорядження: усе її майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право заповіла своєму племіннику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, заявник вважається таким, що прийняв спадщину після смерті тітки, оскільки, постійно проживав разом із нею до дня його смерті за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою Щирецької селищної ради Львівської області за № 256 від 22.05.2024 року. Однак, звернувшись до приватного нотаріуса Олефір Р.В. з метою оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_2 , заявнику було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно, так як заявник не зверталася до нотаріуса у встановлений законодавством 6-місячний строк для прийняття спадщини із заявою про прийняття спадщини, не була зареєстрована із спадкодавцем на час відкриття спадщини, а отже не змогла належним чином підтвердити факт проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Оскільки, заявник, як спадкоємець за заповітом після смерті ОСОБА_2 постійно проживала на час відкриття спадщини з спадкодавцем за адресою: АДРЕСА_1 , що стверджується відповідною довідкою та не заявляв про відмову від спадщини, вважається такою, що прийняв спадщину після смерті тітки. На підставі наведеного просить заяву задоволити.
В судове засіданні заявник та його представник не з`явилися, однак представник заявника подав заяву в якій просить розгляд справи проводити у його відсутності, заявлені вимоги задоволити.
Заінтересована особа в судове засідання не з`явилася, подала додаткові пояснення з яких при вирішення справи покладається на розсуд суду.
Відповідно до вимог ч.2ст.247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положеньЦПК Українирозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд на підставі заяви, а також долучених письмових доказів, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч.1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності до вимогст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 , що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 14.02.2012 р.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 27.08.2008 року та зареєстроване право власності на нього, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 20018768 від 27.08.2008 року.
14 листопада 2005 року ОСОБА_2 склала заповіт, який посвідчений секретарем Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, зареєстрований в реєстрі за № 50. Відповідно до цього заповіту ОСОБА_3 зробила таке заповідальне розпорядження: усе її майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право заповіла своєму племіннику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до довідки № 256 виданої 22.05.2024 року Дмитрівським старостинським округом Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 до дня смерті проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 . На день її смерті в житловому будинку постійно проживав без реєстрації ОСОБА_1 , 1951 року народження.
Відповідно до ч. 2ст.315 ЦПК Україниу судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Частиною третьою статті 1268 ЦК України визначено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином саме постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини є підставою для визнання спадкоємця таким, що прийняв спадщину, а не лише реєстрація місця його проживання за адресою місця проживання спадкодавця.
Відповідно до п. 23постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 року № 7якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.
Таким чином за вказаних обставин, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, встановлено факт постійного проживання спадкоємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 разом зі спадкодавцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою АДРЕСА_1 назви на час відкриття спадщини.
Тому враховуючи наведене, беручи до уваги відсутність спору про право щодо вказаних правовідносин та те, що підтвердження такого факту необхідне заявнику для одержання свідоцтва про право на спадщину, суд, оцінивши докази у їх сукупності, вважає, що заява є підставною та підлягає до задоволення.
Керуючись ч. 2 ст. 247,ст. 259, 263- 265,293, 294, 315, 319 ЦПК України,суд,-
у х в а л и в :
заяву ОСОБА_1 , - задоволити.
Встановити факт постійного проживання спадкоємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Пустомитівський районний суд Львівської області.
Заявник : ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 .
Заінтересована особа : Щирецька селищна рада Львівського району Львівської області, ЄДРПОУ 04372193, Львівська область, Львівський район, смт. Щирець, пл. Ринок, 8.
Повний текст рішення складено 21.11.2024 року.
СуддяЄ. О. Данилів
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124056935 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Данилів Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні