Справа №766/21575/24
н/п 1-кс/766/10590/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2024 року
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотанняв.о. старшого слідчого СВ Відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12024231030001977 від 15.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України -
встановила:
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, володільцем яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Обґрунтування клопотання:
Слідчим відділенням Відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП України в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024231030001977 від 15.11.2024 за ч. 2 ст. 309 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.11.2024 року до ЧЧ Відділу поліції №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області надійшло повідомлення про те, що в ході проведення огляду місця події за адресою: м. Херсон, перехрестя вулиць 1-а Текстильна - О. Русова, гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 надав для огляду та вилучення прозорий зіп-пакет з кристалічною речовиною.
Проведеним оглядом місця подія від 14.11.2024 за адресою: м. Херсон, перехрестя вулиць 1-а Текстильна - ОСОБА_5 , працівниками поліції було вилучено порошкоподібну речовини жовтого кольору з поштового відправлення за номером товарно-транспортної накладної «20451037284958», яке фактично отримав та зберігав при собі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який для отримання даного поштового відправлення використав свої анкетні дані та номер мобільного телефону НОМЕР_1 .
Згідно висновку експерта № СЕ-19/122-24/6235-НЗПРАП від 10.12.2024, виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 , встановлено, що надана на експертизу порошкоподібна речовина білого кольору, містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), загальна маса якого становить 21,0408 г.
Отже, з метою вилучення інформації про відправників та отримувачів вилученої психотропної речовини, номерів мобільних терміналів, які використовувались для здійснення зазначеного вище поштового відправлення, необхідне провести тимчасовий доступ до речей і документів, а саме - отримання інформації, яка знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЕДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю її вилучення у Відділенні № НОМЕР_3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 .
У зв`язку із неможливістю іншими способами довести обставини, котрі передбачається довести за допомогою цих речей і документів, так як необхідна інформація, доступ до якої необхідно отримати, надається лише за рішенням суду, а її власником є юридична особа - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », котра і здійснює управління нею та її збереження, то проведення тимчасового доступу є найбільш доцільним заходом забезпечення кримінального провадження.
В інший спосіб отримати дану інформацію неможливо.
Беручи до уваги викладене та враховуючи, що в матеріалах досудового розслідування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи про відправників та отримувачів вилучених психотропних речовин, номерів мобільних терміналів, які використовувались для здійснення зазначених вище поштового відправлення за номером товарно-транспортної накладної «20451037284958» мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме - встановлення повного кола осіб, причетного до вчинення вказаних кримінальних правопорушень, та знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », необхідно отримати тимчасовий доступ до них та вилучити останні з метою подальшого їх огляду.
Доводи учасників процесу у справі.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.
Згідно положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Мотивація суду:
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є не обґрунтованим, внаслідок чого не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів визначені частиною 2 ст. 160 КПК України, відповідно до якої у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
В порушення вимог п.2 ч.2 ст.160 КПК України не зазначена правова кваліфікація кримінального правопорушення, а тільки норма кримінального закону - ч.2 ст.309 КК України, тоді як вказана норма передбачає кілька видів правопорушень (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, а також ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб чи протягом року після засудження за цією статтею або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах).
Зазначення кваліфікації кримінального правопорушення має суттєве значення, оскільки дає можливість слідчому судді визначити чи мають відношення речі та документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ, до вказаного кримінального провадження.
В порушення вимог п. 5 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні не обґрунтовано значення для кримінального провадження витребуваних речей і документів, а тільки загальною фразою зазначено, що «з метою вилучення інформації про відправників та отримувачів вилученої психотропної речовини, номерів мобільних терміналів, які використовувались для здійснення зазначеного вище поштового відправлення», а також для «встановлення повного кола осіб, причетного до вчинення вказаних кримінальних правопорушень».
Встановлення осіб не є метою чи завданням тимчасового доступу згідно КПК України.
Особа, у якої вилучено наркотичну речовину встановлена - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Щодо «отримання інформації про відправників», то слід зазначити, що вказана кваліфікація кримінального правопорушення відноситься до іншого виду правопорушення, пов`язаного із розповсюдженням наркотичних засобів і не має відношення до кваліфікаційних ознак правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, за яким порушено кримінальне провадження № 12024231030001977.
Крім того, слідчим не обґрунтовано та не вказано яке саме значення для кримінального провадження мають речі та документи, до яких він просить надати доступ, та яке завдання буде виконано у вказаному кримінальному провадженні за результатами отримання вказаного доступу, лише узагальнено вказано, що вказані речі та документи «мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні».
Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з частиною третьою статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчий у своєму клопотанні не навів визначених законом доводів того, що речі та документи, до яких просить надати доступ слідчий, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також за допомогою отриманих речей і документів може бути виконано завдання кримінального провадження, тому клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись положеннями ст.ст. 2, 40, 131, 132, 159, 160, 162 КПК України, слідчий суддя,
постановила:
Відмовити в.о. старшого слідчого СВ Відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 у наданні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12024231030001977 від 15.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, володільцем якої є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124057516 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Черниш О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні