Справа №766/21470/24
н/п 1-кс/766/10552/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2024 року
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12024231080001092 вiд 01.12.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України
встановила:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Обґрунтування клопотання:
Слідчим відділенням Відділення поліції № 1 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування за №12024231080001092 вiд 01.12.2024 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
В ході досудового розслідування було встановлено, що 30.11.2024 року до ЧЧ Відділення поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області надійшла заява від ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , про те, що невстановлена особа 30.11.2024 року шляхом обману та зловживання довірою, під приводом продажу автомобіля через мережу «Фейсбук», використовуючи номер мобільного телефону НОМЕР_1 , заволоділа грошовими коштами заявника у сумі 155 775 грн., які заявник самостійно перерахував зі своєї картки, використовуючи мобільний додаток « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на номери карток зловмисника: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , чим спричинила матеріальну шкоду на вказану суму збитків.
Будучи допитаним в якості потерпілого ОСОБА_4 показав, що 24.11.2024 року перебуваючи у соціальній мережі «Facebbok», знайшов оголошення продажу автомобіля «Шкода», подумавши, вирішив зв`язатись із з особою, яка його продає, написавши в особисті повідомлення, вирішив купити авто яке перебувало за кордоном, для перегону в Україну, потрібно було скинути грошові кошти, в ході чого, ОСОБА_4 добровільно перерахував грошові кошти в загальній сумі 156 675 гривень на банківські картки та рахунки: № НОМЕР_5 140800 гривень, № НОМЕР_4 39100 гривень, № НОМЕР_6 56875 гривень, № НОМЕР_7 38400 гривень, № НОМЕР_2 7500 гривень, перераховував зі своїх банківських рахунків ІНФОРМАЦІЯ_4 НОМЕР_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_9 та іншої картки ОСОБА_5 № НОМЕР_10 .
З урахуванням викладеного, слід дійти висновку, що у володінні АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) яке розташована за адресою: АДРЕСА_1 можуть знаходяться документи, які становлять банківську таємницю та містять в собі відомості, що мають значення для встановлення обставин вчиненого злочину, а також самостійно і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Згідно із вимогами ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною 6 ст. 163 КПК України, визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи до уваги викладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати що відомості стосовно особи, причетної до вчинення зазначеного кримінального правопорушення, та обставин вчиненого злочину знаходяться в АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), яке розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, що впливає на кваліфікацію кримінального правопорушення та процес доказування, з метою об`єктивного, всебічного та повного досудового розслідування необхідно здійснити тимчасовий доступ до речей і документів, які містяться в АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ).
Доводи учасників процесу у справі.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.
Згідно положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Мотивація суду:
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання в частині є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, викладені у клопотанні, а також те що є можливість використання як доказів відомостей, що містяться у документах, які знаходяться у володінні банківської установи, та не можливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених відомостей, то слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, із можливістю вилучити (здійснити виїмку) копій документів.
Досудове розслідування здійснюється визначеною групою слідчих та дізнавачів, до складу якої входить і слідчий, який звернувся із зазначеним клопотанням. Тимчасовий доступ до речей і документів надається виключно слідчим та дізнавачам, які є стороною кримінального провадження.
Ч. 1 ст. 165 КПК України передбачає, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів визначені ст. 166 КПК України.
Враховуючи, що в інший спосіб дані документи (інформацію) отримати неможливо, керуючись положеннями ст.ст. 2, 40, 131, 132, 159, 160, 162 КПК України, слідчий суддя,
постановила:
Клопотання задовольнити.
Надатислідчим СВ відділення поліції № 1 Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю та перебувають у володінні АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) яке розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення (здійснення виїмки) належним чином завірених копій у Херсонському та/або Миколаївському відділенні банку, які містять інформацію про:
- власників банківських карток № НОМЕР_5 № НОМЕР_6 виписку про рух коштів з вказаних рахунків в період часу з 00:00 години 20.11.2024 року по день виконання ухвали, місця де були зняті грошові кошти за вказаний період часу, фото знімки з банкоматів, де були зняті грошові кошти;
- здійснення всіх розрахунково-касових операцій з банківських карток № НОМЕР_5 № НОМЕР_6 , у друкованому та електронному вигляді на паперовому носії (відомості про рух грошових коштів) з наданням повного розшифрування: дати проведення розрахунків, сум перерахувань номерів та виду платіжних документів призначення платежів, назв підприємств кодів ЄДРПОУ та МФО банків обслуговування по кожній операції за період з 00:00 години 20.11.2024 року по день виконання ухвали;
- Фото та відеоінформації щодо осіб, які в касі банку та банкоматах отримували грошові кошти або проводили операції за картками № НОМЕР_5 № НОМЕР_6 період з 00:00 години 20.11.2024 року по день виконання ухвали;
- підключення та користування власниками банківських карток № НОМЕР_5 № НОМЕР_6 , системою клієнт-банку або іншою системою електронних платежів, якщо так, то надати інформацію по IP-адресам виходу ЕОМ (комп`ютерної техніки) в систему за період з 00:00 години 20.11.2024 року по день виконання ухвали.
Ухвала підлягає негайному виконанню особою, яка відповідальна за виконання ухвали.
Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом двох місяців з дня її проголошення.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124057537 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Черниш О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні