Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/7573/24
Провадження № 1-в/279/915/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2024 року м.Коростень
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні судув місті Коростені подання начальника Державної установи"Коростенськавиправна колонія(№71)" про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , неодруженого, з середньою освітою, до арешту непрацюючого,
ВСТАНОВИВ :
Вироком Васильківського міськрайонного суду Київської області від 17.06.2021 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець АДРЕСА_1 , засуджений за ч.3 ст.186 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі. Згідно зі ст.71,72 КК України частково приєднана невідбута частина покарання за вироком Васильківського міськрайонного суду Київської області від 19.09.2019 року та остаточно призначено покарання у виді 5 років 9 місяців позбавлення волі. Згідно зі ст.72 КК України у строк покарання зараховано строк попереднього ув`язненн з 17.01.2021 по день набрання вироком законої сили з розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.
Засуджений ОСОБА_3 у місцях позбавлення волі знаходиться з 17.01.2021 року, відбуває покарання в ДУ "Коростенська виправна колонія (№71)" з 14.11.2021 року.
Строк відбування покарання обчислюється з 16.09.2021 року.
Кінець строку покарання 17.10.2026 року.
Станом на 25.12.2024 року засуджений відбув 2/3 частини строку призначеного покарання. На час розгляду подання невідбута частина строку призначеного покарання становить 1 рік 9 місяців 22 дні.
За часвідбування покараннязасуджений ОСОБА_3 мав незначніпорушення встановленого порядку відбування покарання, за що притягувався до дисциплінарної відповідальності, стягнення за якими погашені в установленому законом порядку. Разом з тим має чисельні заохочення у вигляді подяки начальника колонії за виконання покладаних за нього обов`язків та додержання правил поведінки. Працевлаштований в установі старшим днювальним відділення на добровільній основі без оплати праці. До праці та виконання своїх обов`язків відноситься сумлінно та відповідально. У відношенні до представників адмністрації ввічливий, тактовний, виконує їх законні вимоги. Приймає участь у суспільному житті відділення. Згідно з висновком щодо ступеню виправлення засудженого ОСОБА_3 зразковою поведінкою довів своє виправлення, тому до нього може бути застосовано умовно-дострокове звільнення.
Згідно з витягом із протоколу № 23 спільного засідання комісії Державної установи"Коростенськавиправна колонія(№71)" та спостережної комісії виконкому Коростенської міської ради від 11.12.2024 року вирішено надати згоду та направити до суду подання з матеріалами про звільнення ОСОБА_3 від відбування покарання умовно-достроково.
Про час та місце розгляду подання прокурор, засуджений, ініціатори подання належним чином повідомлені, проти його задоволення не заперечують, про що подали суду відповідні заяви.
Відповідно ч.5 ст.539 КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання) не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розгляти подання за відсутності учасників на підставі поданих матеріалів, дослідивши які, вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений ч.2 ст.539 цього Кодексу має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Частиною 2 ст.539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного з виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання у разі необхідності вирішення питань, передбачених п.2 ч.1 ст.537 цього кодексу.
За наслідками розгляду клопотання (подання) суд постановляє ухвалу, яка може бути оскражена в апеляційному порядку.
Відповідно до ч.2,3 ст.81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосовано, якщо засуджений сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення та відбув певну частину строку покарання призначеного судом за вчинене кримінальне правопорушення.
Враховуючи те, що засуджений ОСОБА_3 відбув 2/3 частини призначеного покарання, характеризується як особа, яка сумлінною поведінкою та належним ставленням до праці довела своє виправлення, суд дійшов висновку про можливість звільнення засудженого від відбування покарання умовно-достроково.
Керуючись ст.537, 539 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від відбування покарання, призначеного вироком Васильківського міськрайонного суду Київської області від 17.06.2021 року умовно-достроково на 1 (один) рік 9 (дев`ять) місяців 22 (двадцять два) дні.
Копію ухвали направити до Державної установи "Коростенська виправна колонія (№71)" для виконання, суду, що постановив рішення, спостережній раді, прокурору для відома.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в семиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Оскарження прокурором ухвали суду щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання зупиняє її виконання.
Суддя: ОСОБА_4
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124060198 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Івашкевич О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні