Справа № 346/6827/24
Провадження № 2/346/2663/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сольський В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Органу опіки та піклування Гвіздецької селищної ради, Коломийського району Івано-Франківської області про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,-
В С Т А Н О В И В:
25.12.2024 року ОСОБА_1 подано до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області позовну заяву про визнання ОСОБА_2 , 1983 рокау народження, ОСОБА_3 , 1983 року народження, ОСОБА_4 , 2009 року народження, ОСОБА_5 , 2012 року народження такими, що втратили право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 .
Перевіривши матеріали справи встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру, однак судовий збір сплачено лише за однією вимогою немайнового характеру, що підтверджується квитанцією про сплату судового збору № 0.0.4088611291.1 у розмірі 1211,20 грн.
Розмір та порядок сплати судового збору врегульовано Законом України Про судовий збір. Так, згідно зі ст. 4 цього Закону, за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлюється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що в 2024 році становить 1211,20 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до правого висновку, викладеного у постанові Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 18 вересня 2023 року у справі №758/5118/21 при тлумаченні терміном поняття «вимога» у цьому випадку має враховуватися, крім предмета та підстави позову, також суб`єктний склад правовідносин (кількість співвідповідачів). Відтак, навіть за умови пред`явлення однорідних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою однією і тією ж підставою виникнення та поданими доказами, судовий збір щодо кожного відповідача має обраховуватися окремо.
Отже, як видно зі змісту позовних вимог, позивач просить визнати чотирьох фізичних осіб такими, що втратили право користування житлом, тим самим заявляючи чотири самостійні вимоги немайнового характеру, які не є такими, що нерозривно пов`язані між собою. Разом з тим, з квитанції видно, що судовий збір сплачений лише за одну вимогу.
З врахуванням цього позивачу слід доплатити судовий збір в розмірі 3633,60 грн. на рахунок № UA488999980313191206000009616, отримувач: ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м.Коломия/22030101, код отримувача: 37951998, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), призначення платежу: сдовий збір та надати суду банківську квитанція про здійснення платежу.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог процесуального законодавства, що забезпечує прийняття суддею заяви та порушення ним провадження у справі. Належне оформлення позовної заяви, як за формою, так і за змістом, служить перш за все інтересам позивача.
Згідно з правилами частин 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суддя приходить до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків шляхом доплати судового збору.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне недоліки зазначені в ухвалі, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі наведеного та керуючисьст.ст.175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Органу опіки та піклування Гвіздецької селищної ради, Коломийського району, Івано-Франківської області про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з моменту отримання ним копії цієї ухвали.
У разі не виконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://kmm.if.court.gov.ua/sud0909/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженнюне підлягає.
Суддя: Сольський В. В.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124060455 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні