Справа №533/1153/24
Провадження №2-о/534/121/24
У Х В А Л А
про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у цивільній справі
26 грудня 2024 року м. Горішні Плавні
Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області Солоха О.В., перевіривши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до Козельщинського районного суду Полтавської області з заявою в якій прохає визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначити його опікуном над недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник разом з заявою звернувся на адресу суду з клопотаннями про витребування від КНП«Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області історії хвороби та медичної картки на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначення у справі судово-психіатричної експертизи, проведення якої доручити експертам Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
За розпорядженням голови Козельщинського районного суду Полтавської області Оксенюка М.М. від 16.12.2024 вказану справу передано на розгляд до Комсомольського міського суду Полтавської області.
За змістом ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Як убачається з положень ст.187 ЦПК Українипро прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, крім іншого, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Згідно п.2 ч.2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Відповідно до ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов, зокрема: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
У силуприписівст.105ЦПКУкраїнипризначенняекспертизисудомєобов`язковим заклопотаннямхочабоднієїізсторін,якщоусправінеобхідновстановити психічний стан особи.
Згідно з положеннями ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках, зокрема, призначення судом експертизи.
Пунктом 9 ч.1 ст.253 ЦПК України,передбачено, що провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених, зокрема, пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Підстав для залишення заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
У матеріалах справи наявні медичні документи щодо стану здоров`я ОСОБА_2 , згідно з якими остання за станом здоров`я, внаслідок основного захворювання потребує постійного стороннього догляду та допомоги.
Беручи до уваги, наявні дані про стан здоров`я ОСОБА_2 , враховуючи, що вирішення питання про те чи може вона розуміти значення своїх дій та керувати ними необхідні спеціальні знання в області психіатрії, суд дійшов до висновку щодо задоволення клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
З урахуванням зазначеного, також належить до задоволення клопотання заявника про витребування доказів від КНП«Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області історії хвороби та медичної картки на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Провадження у справі належить до зупинення на час проведення судово-психіатричної експертизи.
На підставі викладеного та керуючись ст.84, 103, 104, 252, 253, 294 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в :
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна.
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати:
- від КНП «Козельщинськацентральна лікарня»Козельщинської селищноїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті (39100, Полтавська область, Кременчуцький район, смт. Козельщина, вул. Остроградського, 75/15) історію хвороби та медичну карту на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи страждає на хронічний, стійкий психічний розлад чи психічну хворобу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи здатна вона керувати ними?
Після отримання медичної документації ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , направити вказану документацію разом з матеріалами справи №533/1153/24 (провадження №2-о/534/121/24) до закладу проведення судово-психіатричної експертизи.
Проведення експертизи доручити експертам Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (36013, м. Полтава, вул. Медична,1).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
Зобов`язати експертну установу у місячний строк, з моменту отримання ухвали про призначення судово-психіатричної експертизи, медичної документації та матеріалів цивільної справи, проінформувати суд про результати проведеної експертизи та надити висновок судово-психіатричної експертизи до суду.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Копію ухвали, копію заяви з копіями доданих до неї документів направити учасникам справи та зобов`язати їх подати суду усі наявні у них докази, що стосуються предмету судового розгляду, до початку розгляду справи по суті.
Роз`яснити учасникисправи,що вонимають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за веб-адресою: http:// kom.pl.court.gov.ua.
Ухвалу суду може бути оскаржено протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення лише в частині зупинення провадження у справі до Полтавського апеляційного суду.
В іншій частині ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Солоха
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124061411 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Солоха О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні