Справа № 645/7700/24
Провадження № 2/645/3182/24
У Х В А Л А
про направлення позовної заяви за підсудністю
26 грудня 2024 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі судді Алтухової О.Ю., розглянувши позовну заяву Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, який діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, третя особа: ОСОБА_3 , -
в с т а н о в и в :
Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, який діє в інтересах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Фрунзенського районного суду м.Харкова з позовом до ОСОБА_2 , у якому просять про позбавлення останньої батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та про стягнення з відповідачки на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання малолітньої ОСОБА_1 у розмірі частки всіх видів її доходів, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку починаючи з дня звернення з позовом до досягнення дитиною повноліття.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду Фрунзенським районним судом м.Харкова та підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 56 ЦПК України у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах.
З положень ст. 165 СК України вбачається, що орган опіки та піклування має право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.
Згідно з ч. 5 ст. 56 ЦПК України у разі відкриття провадження за позовною заявою особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (крім прокурора), особа, в чиїх інтересах подано позов, набуває статусу позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно з ч. 1 ст. 28 позови про стягнення аліментів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа (ч. 16 ст. 28 ЦПК України).
Згідно зч.ч.6,8ст.187ЦПК Україниу разі,якщо відповідачему позовнійзаяві вказанафізична особа,яка неє суб`єктомпідприємницької діяльності,суд непізніше двохднів здня надходженняпозовної заявидо судузвертається довідповідного органуреєстрації місцяперебування тамісця проживанняособи щодонадання інформаціїпро зареєстрованемісцепроживання (перебування)такої фізичноїособи. Суддяз метоювизначення підсудностіможе такожкористуватися данимиЄдиного державногодемографічного реєстру.
З відповіді з Єдиного державногодемографічного реєстру,вбачається,щовідомості промісце реєстраціїдитини, в інтересах якої подано позов, - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутні.
Відповідно до Інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади міста Харкова та відповіді зЄдиного державногодемографічного реєстру відомості про місце реєстрації відповідачки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відсутні.
Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, як представник органу опіки та піклування, знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, буд. 55, що розташовано у Київському районі м.Харкова.
Остання відома адреса реєстрації відповідачки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,яка підтверджуєтьсякопією паспортаостанньої,а саме: АДРЕСА_1 , також відноситься до Київського районум.Харкова та відноситься до територіальної підсудності Київського районного суду м. Харкова.
Відповідно до ч.9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Пунктом першим ч. 1 ст.31ЦПКУкраїни передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Відповідно до ч. 1 ст. 378 ЦПК України недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Таким чином, вищезазначена справа не підсудна Фрунзенському районному суду м.Харкова і підлягає направленню для розгляду за підсудністю до Київського районного суду м. Харкова.
Керуючись ст.ст. 27, 32, 187, 258, 260, 353, 354 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Цивільну справу за заявою Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, який діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, третя особа: ОСОБА_3 - передати на розгляд Київському районному суду м.Харкова (вул. Валентинівська, 7Б, Харків, 61168).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua.
Суддя О.Ю. Алтухова
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124062551 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Алтухова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні