Справа №303/6291/23
УХВАЛА
26 грудня 2024 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі головуючого судді Мирошниченка Ю.М.
при секретарі Лукач К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (третя особа Управління міського господарства Мукачівської міської ради) про визнання будівництва самочинним, усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 04.10.2024 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_4 та ОСОБА_3 (третя особа Управління міського господарства Мукачівської міської ради) про визнання будівництва самочинним, усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та земельною ділянкою відмовлено.
У вступній та резолютивній частинах рішення допущено описку, а саме замість « ОСОБА_3 », помилково зазначено « ОСОБА_3 ».
Відповідно до частини 1 статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Виходячи із системного аналізу приписів ЦПК України описка - цезроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина четверта статті 263 ЦПК України).
У постанові Верховного Суду від 11 листопада 2020 року (справа № 300/765/15-ц) вказано, що судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
З матеріалів справи вбачається, що правильним написанням прізвища, ім`я та по батькові позивачки є « ОСОБА_3 ».
На підставі викладеного суд, керуючись ст. ст. 260, 269 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ :
Виправити, допущені в рішенні Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 04.10.2024 року, описки, вказавши замість « ОСОБА_3 » вірно « ОСОБА_3 ».
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Закарпатського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Головуючий Юрій Мирошниченко
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124063237 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: спори про самочинне будівництво |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Мирошниченко Ю. М.
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Мирошниченко Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні