Справа № 454/3045/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2024 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Веремчук О. А. ,
за участю секретаря Баран О.Я.,
розглянувши в підготовчому засіданні в залі суду м.Сокаль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великомостівської міської ради про визнання права власностіі в порядку спадкування -,,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з даним позовом , на обґрунтування якого зазначив , що після смерті його матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 1, 7140 га. розташованої на території Великомостівської міської ради , призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Заповіт ОСОБА_2 не складався.
Він є спадкоємцем після смерті матері за законом.
Нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на спірну земельну ділянку та рекомендовано звернутися до суду.
Позивач подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов підтримав.
Від відповідача надійшла заява про визнання позову та розгляд справи у його відсутності.
На підставі ч.2 ст. 247 ЦПК України , фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази по справі , суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.. ЦПК України кожна особа має право в порядку , встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених , невизнаних або оспорю вальних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів. поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
За ОСОБА_2 зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 1,7140 га. , розташованої на території Великомостівської міської ради , призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що встановлено з державного акта.
Позивач ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження .
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 що встановлено зі свідоцтва про смерть та довідки № 195 від 05.08.2024 р.
Згідно довідки виданої Великомостівською міською радою №195 від 05.08.2024 р. ОСОБА_2 проживала з позивачем ОСОБА_1 , чоловіком ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , сином ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України . одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Згідно ст. 328 ЦК України . право власності набувається на підставах , що не заборонені законом.
Згідно ст.. 392 ЦК України , позов про визнання права власності може бути пред`явлений , якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою . а також у разі втрати власником документа , який засвідчує його право власності.
Відповідно до п.г. 1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право на земельну ділянку, зокрема , на підставі прийняття спадщини.
Згідно ст. 1218 Цивільного кодексу України визначено , що до складу спадщини входять усі права та обов`язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті .
Відповідно до ч. 2 ст.1268 ЦК України , спадкоємець , який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини , вважається таким , що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановлюється статтею 1270 цього кодексу , він не заявив про відмову від неї.
У постанові Верховного Суду від 11 березня 2020 року в справі № 210/1609/ 15-п (провадження № 61- 40313 св 18) вказано . що " право на спадщину виникає з моменту її відкриття , і закон зобов`язує спадкоємця , який постійно не проживав із спадкодавцем , у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина третя статті 1296 ЦК України).
Відповідно до роз`яснень , викладених у пункті 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Позивачка є спадкоємцем після смерті батька , але позбавлена змоги здійснити своє право в позасудовому порядку.
За таких підстав , позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст..ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України суд
в и р і ш и в:
Позов задовольнити .
Визнати за ОСОБА_1 як спадкоємцем за законом право власності на земельну ділянку площею 1,7140 га. згідно Державного акта серії ЛВ 038421 виданого 01.11.2004 р. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великомостівської міської ради Шептицького району Львівської області , що належала ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду може подана до Львівського Апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення..
Позивач: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання : АДРЕСА_1 .
Відповідач : Великомостівська міська рада вул. вул. Шевченка, 6 м. Великі Мости Шептицького району Львівська область .
Головуючий: О. А. Веремчук
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 27.12.2024 |
Номер документу | 124063469 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Веремчук О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні