Ухвала
від 24.12.2024 по справі 922/831/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

24 грудня 2024 року м. ХарківСправа № 922/831/23 (642/8413/21)

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Усатого В.О.

при секретарі судового засідання Корнух В.О

розглянувши заяву КП "Харківводоканал" (вх.№32002 від 20.12.2024) про розстрочення виконання рішення у справі

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) до 1. КП "Житлокомсервіс" (61052, м.Харків, вул. Конторська, буд. 35, код ЄДРПОУ 34467793) 2. КП "Харківводоканал" (61052, м. Харків, вул. Конторська, буд. 90, код ЄДРПОУ 03361715) про стягнення коштів в межах справи про банкрутство Комунального підприємства "Житлокомсервіс" учасники справи в судове засідання не з`явилися.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Стягнуто з Комунального підприємства "Харківводоканал" на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду, завдану залиттям квартири АДРЕСА_3 у розмірі 72041,00 грн., моральну шкоду у розмірі 25000,00 грн. та 3000,00 грн. в рахунок відшкодування витрат, пов`язаних з оплатою робіт по визначенню вартості матеріального збитку. Стягнути з Комунального підприємства "Харківводоканал" в дохід Державного бюджету судовий збір у розмірі 2270,00 грн. В решті вимог відмовлено.

Комунальне підприємство «Харківводоканал» з вказаним рішенням частково не погодилося та звернулося до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, просив суд задовольнити заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження; скасувати рішення Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 в частині задоволення позовних вимог про стягнення з КП «Харківводоканал» на користь ОСОБА_1 матеріальної шкоди у розмірі 72 041,00 грн, моральної шкоди у розмірі 25 000,00 грн, витрат пов`язаних з оплатою робіт з визначення вартості матеріального збитку у розмірі 3 000,00 грн, стягнення в дохід держави судового збору у розмірі 2 270,00 грн; ухвалити в цій частині нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог позивача ОСОБА_1 до КП «Харківводоканал»; в іншій частині залишити рішення без змін; вирішити питання розподілу судових витрат по справі.

Постановою Східного апеляційного Господарського суду Харківської області від 18.11.2024 апеляційну скаргу Комунального підприємства «Харківводоканал» залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 у справі №922/831/23 (642/8413/21) залишено без змін.

12.12.2024 справа №922/831/23 (642/8413/21) повернулась до Господарського суду Харківської області.

12.12.2024 видано накази на виконання рішення Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 та постанови Східного апеляційного Господарського суду від 18.11.2024.

20.12.2024 до суду від Комунального підприємства "Харківводоканал" надійшла заява (вх.№32002 ) про розстрочення виконання рішення суду.

Ухвалою суду від 23.12.2024 заяву (вх.№32002 від 20.12.2024) Комунального підприємства "Харківводоканал" про розстрочення виконання судового рішення прийнято до розгляду. Розгляд заяви (вх.№32002 від 20.12.2024) Комунального підприємства "Харківводоканал" про розстрочення виконання судового рішення призначено на "24" грудня 2024 р.о15:10год.

24.12.2024 до суду від представника позивача надійшла заява (вх.№32242) про розгляд заяви КП "Харківводоканал" (вх.№32002 від 20.12.2024) про розстрочення виконання рішення у справі без участі уповноваженого представника позивача.

24.12.2024 до суду від позивача надійшла заява (вх.32361) зі змісту якої вбачається, що позивач не заперечує проти задоволення заяви КП "Харківводоканал" (вх.№32002 від 20.12.2024) про розстрочення виконання рішення суду.

Учасники у справі в призначене судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду заяви повідомленні відповідно до вимог чинного законодавства.

Дослідивши заяву КП "Харківводоканал" (вх.№32002 від 20.12.2024) про розстрочення виконання рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є, зокрема, обов`язковість судового рішення.

Згідно зі ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України.

Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Принцип обов`язковості судових рішень має місце у нормах статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", відповідно до частини другої якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Аналогічні приписи містяться у ст. 326 Господарського процесуального кодексу України, а саме: судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Частиною першою статті 331 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Відповідно до частин 3, 4 ст. 331 ГПК України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.

Вказана норма визначає процесуальну можливість вирішення питань, пов`язаних з проблемами, що виникають під час виконання рішення господарського суду. У процесі виконання рішення ймовірне виникнення обставин, що ускладнюють виконання чи роблять його неможливим.

Розстрочка - це надання можливості виконання рішення по визначених частинах у встановлені судом строки.

Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом.

Вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів в економіці держави та інші обставини справи, зокрема, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, тощо.

Таким чином, законодавець у будь-якому випадку пов`язує відстрочення виконання судового рішення у судовому порядку з об`єктивними, непереборними, винятковими обставинами, що ускладнюють вчасне виконання судового рішення.

При цьому положення ГПК України не містять визначеного переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання. Тому суд повинен оцінити докази, що підтверджують зазначені обставини, за правилами ст. 86 кодексу.

Відповідно до вказаної статті господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

У рішенні Конституційного Суду України № 5-пр/2013 від 26.06.2013 зазначено, що відстрочення виконання рішення має базуватися на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувача і боржника.

Разом з тим, необхідно враховувати, що виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави; невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом.

Враховуючи те, що існування заборгованості, підтверджене обов`язковими та такими, що підлягають виконанню, судовими рішеннями, надає особі, на чию користь воно було винесено, легітимні сподівання на те, що заборгованість буде йому сплачено та така заборгованість становить майно цієї особи у розумінні ст. 1 Першого протоколу до Конвенції, з метою недопущення порушення гарантованих Конституцією України та Конвенцією права на справедливий суд та права на повагу до приватної власності суд, який надає відстрочку чи розстрочку у виконанні рішення, у кожному конкретному випадку повинен встановити: 1) чи затримка у виконанні рішення зумовлена особливими і непереборними обставинами; 2) чи передбачена домовленістю сторін чи у національному законодавстві компенсація „потерпілій стороні за затримку виконання рішення, ухваленого на його користь судового рішення, та індексації присудженої суми; 3) чи не є період виконання рішення надмірно тривалим для стягувача як "потерпілої сторони"; 4) чи дотримано справедливий баланс інтересів сторін у спорі.

Обов`язково мають враховуватися інтереси іншої сторони спору, на користь якої прийнято рішення.

Водночас, на державу покладено позитивне зобов`язання організувати систему виконання рішень таким чином, щоб гарантувати виконання без жодних невиправданих затримок, і так, щоб ця система була ефективною як у теорії, так і на практиці, а затримка у виконанні рішення не повинна бути такою, що порушує саму сутність права, яке захищається відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 17.05.2005 у справі "Чижов проти України", заява № 6962/02).

З огляду на вищевикладене, запроваджений процесуальними нормами права механізм розстрочення або відстрочення виконання судового рішення є винятковою мірою, який спрямований на досягнення кінцевої мети судового розгляду виконання ухваленого судом рішення, при цьому винятковість обставин, які повинні бути встановлені судом щодо надання відстрочки виконання судового рішення, повинні бути підтверджені відповідними засобами доказування.

Відтак, особа, яка подала заяву про розстрочку або відстрочку виконання рішення, повинна довести наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі.

В обґрунтування клопотання про розстрочення виконання рішення заявник посилається на те, що КП "Харківводоканал" є єдиним підприємством у галузі централізованого водопостачання та водовідведення у м.Харкові. Відповідно до Статуту підприємства метою його діяльності є здійснення виробничої, науково-дослідної роботи та комерційної діяльності для повного та якісного задоволення потреб населення, суб`єктів господарювання в комунальних послугах, забезпечення групового, індивідуального водопостачання, водовідведення споживачів м.Харкова, а також, Харківської області (52 населених пункти), здійснення заходів забезпечення екологічної обстановки України та ін.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про трубопровідний транспорт" КП "Харківводоканал" є суб`єктом трубопровідного транспорту, що обслуговує промислові трубопроводі водопровідні, каналізаційні мережі та розподільчі трубопроводи водопостачання. Каналізація є системою житлово-комунального господарства, яка забезпечує екологічну безпеку технічного та господарського питного водокористування міста. Підтримання в належному стані означених систем в період воєнного стану, регулярних ракетних обстрілів вимагає додаткових коштів.

Враховуючи особливий виробничо-технологічний статус КП "Харківводоканал" та його значимість для життєзабезпечення регіону, боржника віднесено до об`єктів критичної інфраструктури, у зв`язку із чим спеціальним розпорядженням Харківської обласної військової адміністрації від 06.06.2023 №249 КП "Харківводоканал" визначене критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період і таким, що має важливе значення для задоволення потреб територіальних громад Харківської області.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України від 16.11.2021 № 1882 "Про критичну інфраструктуру" захист критичної інфраструктури є складовою частиною забезпечення національної безпеки України. Одним із завдань формування і реалізації державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури є попередження кризових ситуацій, що порушують безпеку критичної інфраструктури.

КП "Харківводоканал", у порядку та на умовах визначених Договором на виконання мобілізаційного завдання від 06.02.2023 №77, укладеного з Харківською районною державною адміністрацією (Замовник), є Виконавцем мобілізаційних завдань на надання комунальних послуг для забезпечення функціонування національної економіки в особливий період (задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів із спеціальним статусом, Держспецтрансслужби, Держзв`язку, сил цивільного захисту, забезпечення системи життєзабезпечення населення, виконання робіт з технічного прикриття об`єктів водопровідно-каналізаційного господарства).

Серед споживачів КП "Харківводоканал" також є заклади охорони здоров`я, заклади освіти, об`єкти інфраструктури міста (транспорту, зв`язку, тощо), та 18 (вісімнадцять) об`єктів, що включені до "Переліку об`єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83, які розташовані у місті Харкові.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими доводи боржника, що зупинення діяльності КП "Харківводоканал" негативно вплине на життєдіяльність регіону та може призвести до невиправних наслідків в умовах воєнного стану.

Суд також враховує, що основним джерелом формування майна КП "Харківводоканал" є доходи, отриманні за надані послуги централізованого водопостачання та водовідведення, а вартість цих послуг нараховується за тарифами встановленими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Як зазначає боржник, незважаючи на підвищення вартості енергоносіїв, палива, тощо, зазначені тарифи до цього часу не переглядалися, проте підприємство навіть в цих обсягах не отримує грошових коштів. Так структурою діючих тарифів, було передбачено отримання доходів КП "Харківводоканал": за період січень-грудень 2022 року у сумі 1936889,9 грн., тоді як фактична оплата послуг за вказаний період склала 939673,7 грн, тобто 48,5%, відповідно дефіцит складає 997216 грн., за період січень - листопад 2023 року у сумі 1797048,5 грн., тоді як фактична оплата послуг за вказаний період склала 1325363,2 грн., тобто 73,8% дефіцит складає 471 685,3 грн. Тобто за період з початку 2022 року по листопад 2023, підприємство недоотримало 1,46 млрд. грн.

Звітами про фінансові результати (про сукупний дохід) зафіксовані збитки позивача які станом на 31.12.2022 року складали 683 732 тис.грн., за 9 місяців 2023 року - 400001 тис грн.

З січня 2024 по березень 2024 року структурою діючих тарифів передбачено отримання доходу у розмірі 522 088,5 тис. грн, тоді як фактична оплата послуг за вказаний період склала 394301,5 тис. грн, тобто 75,5 відсотків, дефіцит складає 127727,0 тис. грн.

Зі звіту про фінансові результати за 1 квартал 2024 року (форма 2) вбачається збільшення собівартості продукції за звітний період в порівнянні за аналогічний період попереднього року (2023) на 114 511 тис. грн. Фінансовий результат від оперативної діяльності складає збитки у розмірі 294 434 тис. грн. Чистий фінансовий результат складає збиток у розмірі 260 552 тис. грн. Збитки підприємства станом на 31.03.2024 становлять 1 973 117 тис. грн.

Крім того, в обґрунтування заяви про розстрочення виконання рішення, заявник посилається на те, що кошти, які надходять на рахунки підприємства за надані послуги з водопостачання і водовідведення, не забезпечують передбачені тарифом потреби підприємства, необхідні для виконання виробничих планових програм, аварійних робіт, які кратно збільшилися у зв`язку з влучанням в об`єкти підприємства (170 об`єктів зазнали руйнуванню та пошкодження). Збитки завдані підприємству з урахуванням обстрілів досягають 2 млрд. грн. Вказана сума збитків не є співмірною навіть до суми усіх витрат на виробництво, які закладено у тариф на послугу централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які складають 2,3 млрд грн. Лише за останній час витрати для термінового відновлення пошкодженого майна та улаштування захисних споруд становлять 56 047,0 тис.грн., виплати заробітної плати, сплати податків, придбання матеріалів, ПММ та іншого необхідного для забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення мешканцям міста Харкова та області.

Зростання вартості основних статей витрат комунальних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та падіння обсягів споживання більш як на 30% вимагає термінового коригування тарифів, встановлення економічно обґрунтованих тарифів, зростання яких у 2024 році має становити 120% - на централізоване водопостачання та 100% - на централізоване водовідведення. Однак, статус території м. Харкова, як прирівняної до території можливих активних бойових дій, з урахуванням постійних ракетних обстрілів, морально унеможливлює перекладання економічних проблем, викликаних війною, на мешканців, які залишаються проживати на вказаній території.

В той же час, незважаючи на вкрай складні умови роботи, пов`язаними з обстрілами та руйнуваннями, напруженість з кадровим складом, гострий дефіцит коштів, підприємство боржника оперативно виконує аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених та знищених об`єктах та забезпечують цілодобовий режим надання водопостачання та водовідведення споживачам - для м. Харкова та населених пунктів Харківської області, підтримуючи у робочому стані системи водопостачання та водовідведення. Усі наявні у боржника кошти витрачаються у першочерговому порядку на відновлення роботи його об`єктів задля недопущення зупинки виробничо-технічного процесу.

Постановою Кабінету міністрів України від 05 березня 2022 р. № 206 "Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану" встановлено, що в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні", Кабінет Міністрів України та до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Додатковим фактором, що вплинув на фінансовий стан боржника, є необхідне в умовах воєнного стану рішення виконавчого комітету Харківської міської ради №163 від 08.06.2022 "Про деякі питання оплати житлово-комунальних та транспортних послуг в умовах воєнного стану", відповідно до якого вирішено комунальним підприємствам міста Харкова здійснити заходи щодо припинення стягнення плати за надані послуги фізичним особами громадянами України - споживачам за абонентське обслуговування за відповідні послуги.

Зазначені законодавчі зміни, рішення органів місцевого самоврядування та ситуація в регіоні також негативно вплинуло на інтенсивність надходження грошових коштів на рахунки підприємства боржника.

У зв`язку із чим, зазначені вище обставини, роблять неможливим одномоментне виконання рішення суду у цій справі, а тому потребують розстрочки для накопичення необхідних коштів, та за юридичною ознакою мають винятковий характер для забезпечення стабільності та безпеки Харківської територіальної громади.

Враховуючи вищевикладене, заявник також звертає увагу суду, що розстрочення виконання судового рішення не сприяє ухиленню від його виконання відповідача, а навпаки надає можливість ефективно виконати судове рішення без понесення сторонами додаткових обтяжень при його виконанні.

У зв`язку зі чим, на думку заявника, враховуючи наявність публічної інформації про обставини, які є загальновідомими, що відповідач в умовах воєнного стану має для Харківського регіону вкрай важливе стратегічне значення, зазнав і зазнає інфраструктурних втрат внаслідок бойових дій та ракетних, артилерійських та бомбових обстрілів на території м. Харкова та Харківської області, усунення яких потребує значних ресурсів, власними силами, засобами та коштами здійснює відновлення систем водопостачання та водовідведення з метою підтримки належного соціального, санітарного та екологічного стану, здійснює господарську діяльність в умовах підтвердженого стану форс-мажору, що істотно ускладнює виконання рішення або роблять його неможливим, і ці обставини є винятковими, та свою чергу, відповідач обґрунтовано розраховує на отримання бюджетного фінансування , а також, надходження коштів в порядку механізму компенсації різниці в тарифах, керуючись статтею 331 Господарського процесуального кодексу України, просить суд, розстрочити виконання рішення Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 у справі №922/831/23 (642/8413/21), про стягнення з КП "Харківводоканал" на користь ОСОБА_1 заборгованість у сумі 100 041,00 грн., рівними частинами строком на 5 місяців відповідно до наступного графіку:

- 10.01.2025 - 20 008,20 грн;

- 10.02.2025 -20 008,20 грн;

- 10.03.2025 - 20 008,20 грн;

-10.04.2025 -20 008,20 грн;

-10.05.2025 -20 008,20 грн;

З огляду на викладене, дослідивши матеріали справи, керуючись принципами розумності та справедливості, беручи до уваги матеріальні інтереси обох сторін, характер здійснюваної ними господарської діяльності, її суспільне значення, враховуючи необхідність дотримання балансу і рівноваги інтересів стягувача та боржника, а також зважаючи на те, що заявник наразі позбавлений можливості одночасно виконати рішення суду у зв`язку з своїм матеріальним (фінансовим) станом, що знайшло своє підтвердження матеріалами справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви КП "Харківводоканал" (вх.№32002 від 20.12.2024) про розстрочення виконання рішення.

Суд звертає увагу, що передбачена процесуальним законом можливість розстрочення виконання судового рішення жодним чином не звільняє сторону боржника від виконання взятих на себе зобов`язань та виконання безспірних вимог стягувача, проте, надає сторонам можливість врегулювати фінансові питання зі зменшенням ризику негативних наслідків для обох сторін.

Керуючись ст. 233-235, 254-255, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву КП "Харківводоканал" (вх.№32002 від 20.12.2024) про розстрочення виконання рішення Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 у справі №922/831/23 (642/8413/21) - задовольнити.

Розстрочити виконання рішення Господарського суду Харківської області від 30.07.2024 у справі №922/831/23 (642/8413/21) про стягнення з КП "Харківводоканал" на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заборгованість у сумі 100 041,00 грн., рівними частинами строком на 5 місяців відповідно до наступного графіку:

- 10.01.2025 - 20 008,20 грн;

- 10.02.2025 -20 008,20 грн;

- 10.03.2025 - 20 008,20 грн;

-10.04.2025 -20 008,20 грн;

-10.05.2025 -20 008,20 грн;

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали в порядку, передбаченому ст. 254-258 ГПК України.

Повний текст ухвали складено 26.12.2024.

СуддяВ.О. Усатий

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124069397
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна