Справа № 167/1288/24
Номер провадження 2-о/167/121/24
У Х В А Л А
про повернення заяви
26 грудня 2024 року місто Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Н.В. Шептицька, вивчивши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , яка діє від імені та в інтересах ОСОБА_2 , про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
в с т а н о в и в:
23.12.2024 року ОСОБА_1 , яка діє від імені та в інтересах ОСОБА_2 , звернулася в суд із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.12.2024 року, справу передано на розгляд головуючому судді Н.В. Шептицькій (ас 28).
Вивчивши заяву з додатками, зазначаю наступне.
Згідно ч.ч.1,2ст.60ЦПК України,представником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник.
Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Згідно ч.ч. 2, 4, 7 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:
1) наказного провадження;
2) позовного провадження (загального або спрощеного);
3) окремого провадження.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду:
1) малозначних справ;
2) справ, що виникають з трудових відносин;
3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд;
4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту: належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Аналіз вищенаведених норм процесуального законодавства дає підстави для висновку про те, що представником у справах, що розглядаються в порядку окремого провадження може бути або адвокат, або законний представник.
Встановлено, що заява від імені та в інтересах ОСОБА_2 подана і підписана ОСОБА_3 , яка не є адвокатом і не є законним представником ОСОБА_2 , що не дає їй права звертатися в суд із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, що розглядається в порядку окремого провадження, від імені та в інтересах ОСОБА_2 .
Згідно п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертаєтьсяу випадках,коли: заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Оскільки заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа подана і підписана особою, яка не має права її підписувати, то дану заяву слід вважати неподаною і повернути ОСОБА_4 .
Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 , яка діє від імені та в інтересах ОСОБА_2 , про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - вважати неподаною і повернути ОСОБА_4 .
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Рожищенського районного суду
Волинської області Н.В. Шептицька
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124069809 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Шептицька Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні