Справа № 703/4148/24
2-с/703/112/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2024 року м. Сміла
Суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., одержавши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого Смілянським міськрайонним судом Черкаської області 12 серпня 2024 року про стягнення з нього на користь КП «Смілакомунтеплоенерго» боргу з оплати послуги з постачання теплової енергії,
у с т а н о в и в :
18 серпня 2024 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь КП «Смілакомунтеплоенерго» 5447 грн. 78 коп. боргу з оплати послуг з постачання теплової енергії на опалення житла за період з жовтня 2021 року по червень 2024 року, 281 грн. 41 коп. інфляційних втрат, 88 грн. 16 коп. 3% річних та 302 грн. 80 коп. судового збору, а всього 6120 грн. 15 коп.
Відповідно до ч.1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Суд зазначає, що копію судового наказу ОСОБА_1 отримав 12 грудня 2024 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи розпискою. Враховуючи, що заяву про скасування судового наказу подано до суду 18 грудня 2024 року, ним не пропущено визначений ч. 1 ст. 170 ЦПК України строк для звернення до суду із заявою про скасування судового наказу.
Судовий збір ОСОБА_1 сплачено. Інших підстав для повернення заяви про скасування судового наказу судом не встановлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Як встановлено ч. 1 ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 цього Кодексу.
Аналіз норм ЦПК України, які регламентують наказне провадження, дає підстави для висновку про те, що наказне провадження - це самостійний вид провадження цивільного судочинства, що існує поряд із позовним і окремим провадженням, якому притаманна певна процесуальна форма, що має певні особливості, пов`язані з тим, що ця форма забезпечує захист прав та інтересів стягувача, що має документи проти боржника, який не виконує свої зобов`язання. Метою наказного провадження є спрощення, скорочення та здешевлення судової процедури у тих випадках, коли це можливо та виправдано, та є ефективним засобом захисту прав боржника у безспірних справах. При вирішенні питання про видачу судового наказу суд не перевіряє обґрунтованість заявлених стягувачем вимог, оскільки на час видачі судового наказу суду невідомо про наявність спору між сторонами, через що в разі незгоди із таким наказом боржник може подати заяву про його скасування чи перегляд за нововиявленими обставинами, наслідком чого є скасування судом такого судового наказу, виданого в порядку наказного провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Таким чином, після надходження заяви про скасування наказу суд за результатами її розгляду наділений повноваженнями лише на скасування судового наказу, оскільки подання такої заяви свідчить про наявність спору між сторонами. А тому суд вважає за необхідне даний судовий наказ скасувати.
На підставі наведеного, керуючись ст. 170, 171, 260, 261 ЦПК України
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу задовольнити повністю.
Скасувати судовий наказ, виданий Смілянським міськрайонним судом Черкаської області 12 серпня 2024 року по справі № 703/4148/24 про стягнення з ОСОБА_1 на користь КП «Смілакомунтеплоенерго» 5447 грн. 78 коп. боргу з оплати послуг з постачання теплової енергії на опалення житла за період з жовтня 2021 року по червень 2024 року, 281 грн. 41 коп. інфляційних втрат, 88 грн. 16 коп. 3% річних та 302 грн. 80 коп. судового збору, а всього 6120 грн. 15 коп.
Роз`яснити КП «Смілакомунтеплоенерго» право на звернення з тією самою вимогою до суду у порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: І.Я. Биченко
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124072081 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Биченко І. Я.
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Прилуцький В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні