Справа № 309/5501/24
Провадження № 2-н/309/931/24
У Х В А Л А
23 грудня 2024 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Довжанин М.М., розглянувши матеріали заяви ТзОВ «ЗакарпаттяенергоЗбут» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію,
В С Т А Н О В И В:
Представник ТзОВ «ЗакарпаттяенергоЗбут» звернувся до Хустського районного суду Закарпатської області з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію, яка надана споживачу за адресою: АДРЕСА_1 , в розмірі 11009,70 гривень та судовий збір.
Заявлена вимога обґрунтована тим, що між сторонами існують договірні відносини щодо надання послуги з постачання електричної енергії. Вказує, що заявником було надано відповідні послуги ОСОБА_1 . Разом з тим, боржник не сплачував за спожиту електричну енергію за період з квітня 2020 року по січень 2023 року, що свідчить про неналежне виконання ним своїх зобов`язань.
Дослідивши заяву ТзОВ «ЗакарпаттяенергоЗбут» про видачу судового наказу та додані до неї копії документів на підтвердження обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, доходжу висновку про наявність передбачених законом підстав для відмови у видачі судового наказу про стягнення із боржника ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно положень п.1 ч.2, ч.3 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, зокрема, у порядку наказного провадження.
Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості (п.3 ч.1 ст.161 ЦПК України).
Відповідно до ч.9 ст.165 ЦПК України у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
У заяві про видачу судового наказу заявник зазначає про те, що ним було надано послуги боржнику ОСОБА_1 послуги з постачання електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 , на суму 11009,70 грн.
Водночас, згідно відповіді управління центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Хустської міської ради №1299/09-05 від 19.12.2024 року в реєстрі територіальної громади та в картотеці реєстраційного обліку відомості щодо ОСОБА_1 відсутні. Однак за відомостями, що містяться в Реєстрі територіальної громади ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Вказане ставить під сумнів твердження заявника про надання ним послуг з постачання електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 саме ОСОБА_1 .
Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне відмовити у видачі судового наказу за поданою заявою.
Керуючись ст.ст. 95, 161, 163, ч.9 ст. 165, 166, 258, 260, 261,353 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити у видачі судового наказу за заявою ТзОВ «ЗакарпаттяенергоЗбут» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію.
Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч.2 ст.164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому її копії.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається в порядку визначеному п.п.15.5 п.15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України.
Суддя Хустського
районного суду: Довжанин М. М.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124074944 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Довжанин М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні