Справа № 309/4787/24
Провадження № 2/309/1273/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2024 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого-судді Довжанин М.М.
з участю секретаря судового засідання Драб Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Горінчівської сільської ради Хустського району Закарпатської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування. Позовні вимоги вмотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько ОСОБА_2 - ОСОБА_3 . Після смерті ОСОБА_3 залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку з надвірними спорудами загальною площею 96,5 м.кв. та земельної ділянки, площею 0,26 га, яка рішенням другої сесії Березівської сільської ради 22 скликання від 20.03.1995 р. передана ОСОБА_3 у приватну власність. Право власності на будинок за адресою: АДРЕСА_1 , перейшло до матері позивачки - ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом (реєстр №2-1547/03.09.2009).
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки - ОСОБА_4 . Позивачка проживала разом з батьками, вела з ними спільне господарство, утримувала та доглядала батьків. Зазначає, що з дати смерті ОСОБА_4 та по сьогодні, позивачка продовжує самостійно здійснювати утримання будинку та прилеглої до нього земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 . Після смерті своєї матері - ОСОБА_1 фактично прийняла за нею спадщину, однак через відсутність правовстановлюючих документів, зокрема на земельну ділянку площею 0,26 га, не змогла оформити право власності на спадкове майно, а тому змушена звернутися до суду для захисту своїх прав та законних інтересів.
Посилаючись на вищевикладене, просить суд визнати за нею - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканкою АДРЕСА_2 , право власності на житловий будинок з надвірними спорудами загальною площею 96,5 м.кв. та прилеглу до нього земельну ділянку площею 0,26 га, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 .
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з`явилася, подала заяву про розгляд справи у її відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.
Відповідач представник Горінчівської сільської ради в судове засідання не з`явився. Подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі та проти задоволення позову не заперечує.
Відповідно до ч.3 ст. 223, ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з подачею позивачем та відповідачем заяв про розгляд справи без їхньої участі, суд вважає за можливе провести розгляд справи по суті, без проведення фіксування судового засідання технічними засобами.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як роз`яснив Пленум Верхового Суду України у п. 24 постанови від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Оскільки під час розгляду справи відповідач визнав позов у повному обсязі і таке визнання не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову у повному обсязі.
Питання стягнення судових витрат у справі позивачка не ставить.
Керуючись ст. 10, 12, 81, 211, 223, 247, 259, 263-265 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканкою АДРЕСА_2 , право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, загальною площею 96,5 м.кв. та прилеглу до нього земельну ділянку, площею 0,26 га, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 .
Рішення може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя Хустського
районного суду: Довжанин М. М.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124074957 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Довжанин М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні