Справа № 484/5608/24
Провадження № 2/484/1727/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.12.2024 м. Первомайськ
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Мельничука О.В.
за участю секретаря судового засідання - Голубкової Н.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом Кредитної спілки "Взаємодовіра" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
КС "Взаємодовіра" звернулась в суд з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що між КС "Взаємодовіра" та ОСОБА_1 25.07.2022 укладено договір кредитної лінії № 18.
Згідно п.п.1.1., 2.1., 2.2. договору позивач зобов`язався надати відповідачу 27830 грн. в кредит, строком на 18 місяців, з 25.07.2022 по 25.01.2024. Згідно п. 2.3. договору позичальник зобов`язався повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом до закінчення строку, визначеного п. 2.1 Кредитного договору. Згідно п.3.1. договору плата за користування кредитом (проценти) становить 70% річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом. Проценти нараховуються за фактичне число календарних днів користування кредитом, за виключенням дня отримання кредиту. Також, 03.07.2024 з метою врегулювання питання між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду №2, згідно якої строк дії договору 38 місяців з моменту укладення договору, а саме до 25.09.2025 і сторони узгодили графік розрахунку. Ця додаткова угода являється невід`ємною частиною кредитного договору № 18 від 25.07.2022. Позивач виконав взяті на себе зобов`язання за кредитним договором та надав відповідачу у визначений термін кошти, але останній не належним чином виконує взяті зобов`язання щодо повернення коштів, а тому станом на 25.10.2024 року борг становить 23768,31 грн., з яких: 00,00 грн. - заборгованість по сплаті суми кредиту; 23768,31 грн. - заборгованість по сплаті процентів. З урахуванням вищевикладеного, просили стягнути з відповідача вказану суму, а також стягнути витрати по сплаті судового збору.
На підставі ст.ст. 274, 276 ЦПК України справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Представник позивача через канцелярію суду надав заяву із клопотанням про розгляд справи у йогов ідсутність, позовні вимоги підтримує повністю, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Правом на відзив не скористалися.
Суд вважає можливим провести заочний розгляд, відповідно до вимог ст. 280-281 ЦПК України.
Вирішуючи справу на підставі наявних у ній письмових доказів, суд приходить до висновку про те, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що між КС "Взаємодовіра" та ОСОБА_1 25.07.2022 укладено договір кредитної лінії № 18.
Відповідно до ч.2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
На вимогу п.п.1.1., 2.1., 2.2. договору, позивач в передбачений договором строк надав відповідачу кошти, що підтверджується заявами про видачу готівки(а.с.18). Згідно п.3.1. договору плата за користування кредитом (проценти) становить 70% річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом. Проценти нараховуються за фактичне число календарних днів користування кредитом, за виключенням дня отримання кредиту. Також, 03.07.2024 з метою врегулювання питання між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду №2, згідно якої строк дії договору 38 місяців з моменту укладення договору, а саме до 25.09.2025 і сторони узгодили графік розрахунку. Ця додаткова угода являється невід`ємною частиною кредитного договору № 18 від 25.07.2022.
Згідно п. 2.3. договору відповідач зобов`язалась повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом до закінчення строку.
Згідно п.3.1. договору плата за користування кредитом (проценти) становить 60% річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом. Проценти нараховуються за фактичне число календарних днів користування кредитом, за виключенням дня отримання кредиту.
Згідно п.3.5. договору сторони домовились, що погашення кредиту та процентів за користування кредитом здійснюватиметься згідно графіка повернення основної суми кредиту та сплати процентів, що є невід`ємною частиною цього Договору.
Згідно п.5.1. позичальник, крім обов`язків, передбачених вищезазначеними пунктами цього Договору, зобов`язаний:
-5.1.3. Вчасно здійснювати платежі щодо погашення кредиту і процентів, нарахованих за користування кредитом, відповідно до графіка повернення основної суми кредиту та сплати процентів.
-5.1.6.У випадку прострочення сплати частини або всієї суми кредиту сплатити нараховані проценти за користування кредитом, виходячи з фактичного строку користування кредитом, включаючи день погашення.
Згідно п.5.4.1. кредитного договору Кредитодавець має право вимагати від Позичальника виконання ним умов цього Договору.
Згідно п. 7.3 позичальник, який порушив своє зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, має відшкодувати кредитодавцю завдані цим збитки відповідно до закону і тому числі.
Відповідно ч.ч. 1, 3 ст. 14 ЦК України, цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Виконання цивільних обов`язків забезпечується засобами заохочення та відповідальністю, які встановлені договором або актом цивільного законодавства.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є зокрема доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
В ст. 599 ЦК України зазначено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно статей 526, 527, 530 ЦК України, зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.
Відповідно до ст. 536 ЦК України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;зміна умов зобов`язання;сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Згідно ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Згідно ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. Розмір збитків, завданих порушенням зобов`язання, доказується кредитором. Збитки визначаються з урахуванням ринкових цін, що існували на день добровільного задоволення боржником вимоги кредитора у місці, де зобов`язання має бути виконане, а якщо вимога не була задоволена добровільно, - у день пред`явлення позову, якщо інше не встановлено договором або законом. Суд може задовольнити вимогу про відшкодування збитків, беручи до уваги ринкові ціни, що існували на день ухвалення рішення. При визначенні неодержаних доходів (упущеної вигоди) враховуються заходи, вжиті кредитором щодо їх одержання. Згідно ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу.
У порушення зазначених норм закону та умов договору відповідач зобов`язання за вказаним договором кредитноїлінії №18від 25.07.2022не виконав,і утвориласьзаборгованість станомна 25.10.2024яка становить 23768,31 грн.
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) відповідно до ст.1054ЦК України зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Також на підставі ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача понесені та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору.
Керуючись ст.ст. 10, 13, 81,141, 258, 263, 265, 273, 280, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов Кредитної спілки "Взаємодовіра" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Кредитної спілки "Взаємодовіра" (код. ЄДРПОУ 35964640) заборгованість станом на 25.10.2024 за договором кредитної лінії № 18 від 25.07.2022, що становить 23768, 31 грн. (прострочена заборгованість по сплаті процентів).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Кредитної спілки "Взаємодовіра" витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028,00 грн.
Учасники:
позивач: Кредитна спілка "Взаємодовіра", ЄДРПОУ 35964640, вул. Театральна, 10, м.Первомайськ Миколаївської області;
відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), адреса : АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 16.12.2024.
Суддя О. Мельничук
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124076075 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Мельничук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні