Справа № 592/21343/24
Провадження № 2/592/3349/24
УХВАЛА
(про залишення позову без руху)
25 грудня 2024 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Князєв В.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково виробниче об`єднання ІНЖИНІРИНГ» про зміну формулювання причин звільнення з роботи, стягнення заробітної плати та вихідної допомоги, -
встановив:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Супрун Д.В. звернувся до Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання - ІНЖИНІРИНГ» про зміну формулювання причин звільнення з роботи, стягнення заробітної плати та вихідної допомоги, якою він просить змінити формулювання причин звільнення та визнати ОСОБА_1 економіста першої категорії планово економічного управління, звільненою 16.12.2024 за власним бажанням відповідно до ч. 3 ст. 38 Кодексу законів про працю України з причини порушення підприємством законодавства про працю, а саме систематичного порушення строків виплати заробітної плати, з Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання - ІНЖИНІРИНГ»; стягнути з відповідача на користь позивача нараховану, але не виплачену заробітну плату, з урахуванням вихідної допомоги, у розмірі тримісячного середнього заробітку, в сумі 141216,79 грн.
Дослідивши позовну заяву та документи, що до неї додані, приходжу до висновку, що позовну заву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України зважаючи на наступне.
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовній заяві представник позивача просить допустити відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі або звільнити позивача від обов`язку його сплати, яке мотивоване скрутним матеріальним становищем у зв`язку з невиплатою заробітної плати.
Статтею 8 Законом України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Тобто, визначальним для вирішення питання можливості відстрочення чи розстрочення сплати судового збору є майновий стан сторони, яка звертається до суду з відповідним клопотанням.
Водночас, до позову не долучено доказів майнового стану, які б свідчили про об`єктивну неможливість сплати судового збору, а саме довідки про отримані доходи за перше півріччя 2024 року від Державної податкової служби України.
Відтак, за відсутності зазначених доказів суд позбавлений можливості надати оцінку майновому стану позивача та ухвалення в подальшому судового рішення щодо відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Всупереч вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору позивачем за подачу позовної заяви до Ковпаківського районного суду міста Суми у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З огляду на викладене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали усунути зазначені недоліки, шляхом надання доказів на підтвердження скрутного майнового стану, або документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн.
На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про судовий збір", ст. 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково виробниче об`єднання ІНЖИНІРИНГ» про зміну формулювання причин звільнення з роботи, стягнення заробітної плати та вихідної допомоги залишити без руху, надавши позивачеві строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, для усунення вказаних недоліків. Якщо позивач не усунуть недоліки заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Про прийняте рішення повідомити позивача, виславши йому копію ухвали для відома і виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.Б. Князєв
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124076303 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Князєв В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні