КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2024 року справа №320/21506/23
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юскомерц Груп» до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Суть спору: 23.06.2023 до Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ "Юскомерц Груп" з позовом до Головного управління ДПС у Київській області (відокремлений підрозділ ДПС), в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення, прийняті відповідачем, а саме: від 23.08.2022 №6801/0408, від 12.08.2022 № 6569/0408, від 09.01.2023 № 526/0408.
Мотивуючи позовні вимоги позивач зазначає, що у відповідача були відсутні правові підстави для застосування штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн, оскільки останнім не враховано, що правопорушення вчинені до моменту притягнення позивача до відповідальності на підставі податкового повідомлення-рішення від 29.06.2022 № 5696/1810. Також, позивач зауважив, що з огляду на положення пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, якими встановлено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, в тому числі штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них. Крім того, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» № 2260-ІХ від 12.05.2022 положення п. 52-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України не змінювалися, дія цього положення не зупинялася, позивач мав законні, легітимні очікування того, що штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних в силу дії пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України нараховані не будуть.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.07.2023 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
09.08.2023 позивачем на виконання ухвали суду від 21.07.2023 подано клопотання про долучення до матеріалів справи: витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на позивача із зазначенням видів господарської діяльності; копії Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Юскомерц Груп" та протоколу про призначення керівника; витягу з Реєстру платників податку на додану вартість на позивача; копії податкових декларації з ПДВ із додатками та квитанціями про реєстрацію за грудень 2021 року, січень 2022 року; зворотній бік ІКП з ПДВ з повним описом графи "Опис операції" за період з грудня 2021 року; копії протоколу про перехід на модельний статут.
10.08.2023 в Київському окружному адміністративному суді зареєстровано відзив на позовну заяву, який надійшов від відповідача, в якому останній заперечує щодо задоволення позовних вимог. Зазначає, що відповідачем правомірно притягнуто позивача до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 1020,00 грн за повторне неподання податкової звітності. Щодо застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, відповідач пояснив, що позивачем не було подано відповідну заяву про неможливість виконання податкового обов`язку. Відповідач пояснив, що 30 податкових накладних дійсно були складені позивачем у період дії мораторію на період карантину, проте, такі накладні зареєстровані у період дії Закону № 2260-ІХ, яким поновлено відповідальність платників податків за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. Також, відповідач вказує, що 49 податкових накладних, які складені у період з 01.02.2022 по 31.05.2022, зареєстровані після 15.07.2022. Податкові накладні, складені позивачем з 01.06.2022 також зареєстровані позивачем з порушенням граничних строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 ПК України. За наведених обставин відповідач вважає, що штрафні санкції застосовані правомірно. Щодо наданих позивачем до позовної заяви документів, які підтверджують направлення податкових накладних на реєстрацію 15.07.2022, відповідач звертає увагу, що останні лише підтверджують той факт, що податкові накладні направлені поза межами операційного дня. За наведених обставин відповідач вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Юскомерц Груп» (ідентифікаційний код 44275765, місцезнаходження: 07403, Київська область, м. Бровари, вул. Онікієнка Олега, 131, офіс 4) є юридичною особою, яка перебуває на обліку як платник податків в Головному управлінні ДПС у Київській області.
03.02.2022 Головним управлінням ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку з питань своєчасності подання ТОВ «Юскомерц Груп» податкової декларації з податку на додану вартість, за підсумками якої складено акт перевірки від 03.02.2022 №1579/10-36-18-40/44275765 (том 1 а.с. 14-15).
Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 49.18.1 (49.18.2) пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 ПК України внаслідок неподання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2021 року.
На підставі акта перевірки 23.08.2022 податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 6801/0408, яким до ТОВ «Юскомерц Груп» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1020,00 грн (том 1 а.с. 16-17).
17.06.2022 Головним управлінням ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку з питань своєчасності подання ТОВ «Юскомерц Груп» податкової декларації з податку на додану вартість, за підсумками якої складено акт перевірки від 17.06.2022 №3423/10-36-18-10/44275765 (том 1 а.с. 41-42).
Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 49.18.1 (49.18.2) пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 ПК України внаслідок неподання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2022 року.
На підставі акта перевірки 12.08.2022 податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 6569/0408, яким до ТОВ «Юскомерц Груп» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1020,00 грн (том 1 а.с. 16-17).
11.11.2022 Головним управлінням ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Юскомерц Груп», за підсумками якої складено акт перевірки від 11.11.2022 № 12839/10-36-04-08/44275765 (том 1 а.с. 58-63).
Перевіркою встановлено порушення позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних (таблиця 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі також ЄРПН), визначених п. 201.10 статті 210 Податкового кодексу України, а саме:
1) від 07.02.2022 № 1, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 137, сума податку на додану вартість 17839,17 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 7135,67 грн;
2) від 07.02.2022 № 2, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 137, сума податку на додану вартість 72230,75 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 28892,30 грн;
3) від 07.02.2022 № 3, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 137, сума податку на додану вартість 18263,42 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 7305,37 грн;
4) від 14.02.2022 № 4, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 137, сума податку на додану вартість 25000,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 10000,00 грн;
5) від 01.04.2022 № 1, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 76, сума податку на додану вартість 14323,93,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 5729,57 грн;
6) від 13.04.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 79, сума податку на додану вартість 13148,81 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 5259,52 грн;
7) від 13.04.2022 № 11, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 79, сума податку на додану вартість 19561,47 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 7824,59 грн;
8) від 19.04.2022 № 12, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 64, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 5233,64 грн;
9) від 21.04.2022 № 13, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 64, сума податку на додану вартість 15116,79 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 6046,72 грн;
10) від 21.04.2022 № 14, зареєстрована 29.07.2022: кількість днів затримки - 75, сума податку на додану вартість 1238,35 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 495,34 грн;
11) від 22.04.2022 № 15, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 64, сума податку на додану вартість 32710,28 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 13084,11 грн;
12) від 26.04.2022 № 16, зареєстрована 29.07.2022: кількість днів затримки - 75, сума податку на додану вартість 17400,61 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 6960,24 грн;
13) від 26.04.2022 № 17, зареєстрована 29.07.2022: кількість днів затримки - 75, сума податку на додану вартість 2225,56 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 890,22 грн;
14) від 30.04.2022 № 18, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 64, сума податку на додану вартість 76130,50 грн, розмір штрафу 40%, сума штрафу 30452,20 грн;
15) від 01.04.2022 № 2, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 76, сума податку на додану вартість 11844,31 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 4737,72 грн;
16) від 07.04.2022 № 3, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 76, сума податку на додану вартість 1700,93 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 680,37 грн;
17) від 07.04.2022 № 4, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 76, сума податку на додану вартість 1700,93 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 680,37 грн;
18) від 07.04.2022 № 5, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 79, сума податку на додану вартість 25144,36 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 10057,74 грн;
19) від 07.04.2022 № 6, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 80, сума податку на додану вартість 31830,37 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 12732,15 грн;
20) від 07.04.2022 № 7, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки 79, сума податку на додану вартість 8445,83 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 3378,33 грн;
21) від 11.04.2022 № 8, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 79, сума податку на додану вартість 32115,44 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 12846,18 грн;
22) від 11.04.2022 № 9, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 79, сума податку на додану вартість 33305,15 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 13322,06 грн;
23) від 01.06.2022 № 1, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 51224,30 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 10224,86 грн;
24) від 07.06.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49755,74 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9951,15 грн;
25) від 07.06.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49755,74 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9951,15 грн;
26) від 08.06.2022 № 11, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 20411,22 грн;
27) від 08.06.2022 № 12, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 61757,01 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 12351,40 грн;
28) від 08.06.2022 № 13, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 21523,36 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 4304,67 грн;
29) від 08.06.2022 № 14, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 21523,36 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 4304,67 грн;
30) від 09.06.2022 № 15, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 84392,52 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 16878,50 грн;
31) від 09.06.2022 № 16, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 118035,70 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 1500,00 23607,14 грн;
32) від 10.06.2022 № 17, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 52094,39 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 10418,88 грн;
33) від 13.06.2022 № 18, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49419,87 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9883,97 грн;
34) від 14.06.2022 № 19, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 110806,53 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 22161,31 грн;
35) від 01.06.2022 № 1, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 11658,81 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 2331,76 грн;
36) від 15.06.2022 № 20, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 108866,09 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 21773,22 грн;
37) від 15.06.2022 № 21, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49005,76 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9801,15 грн;
38) від 16.06.2022 № 22, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 71742,65 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 7174,27 грн;
39) від 16.06.2022 № 23, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 37530,47 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3753,05 грн;
40) від 17.06.2022 № 24, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 45862,43 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4586,24 грн;
41) від 20.06.2022 № 25, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 107943,92 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10794,39 грн;
42) від 20.06.2022 № 26, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 108591,59 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10859,16 грн;
43) від 20.06.2022 № 27, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 46111,68 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4611,17 грн;
44) від 22.06.2022 № 28, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 52850,03 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5285,00 грн;
45) від 23.06.2022 № 29, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 105557,38 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10555,74 грн;
46) від 02.06.2022 № 3, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 20411,22 грн;
47) від 23.06.2022 № 30, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 46318,74 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4631,87 грн;
48) від 24.06.2022 № 31, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 21431,78 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 2143,18 грн;
49) від 24.06.2022 № 32, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 86138,08 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 8613,81 грн;
50) від 28.06.2022 № 33, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 101138,78 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10113,88 грн;
51) від 28.06.2022 № 34, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 45862,43 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4586,24 грн;
52) від 28.06.2022 № 35, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 52323,37 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5232,34 грн;
53) від 29.06.2022 № 36, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 97107,81 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 9810,78 грн;
54) від 29.06.2022 № 37, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 45877,67 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4587,77 грн;
55) від 30.06.2022 № 38, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 93627,81 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 9362,78 грн;
56) від 14.06.2022 № 39, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 9813,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 1962,62 грн;
57) від 02.06.2022 № 4, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 2616,82 грн;
58) від 03.06.2022 № 5, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 9468,11 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 1893,62 грн;
59) від 03.06.2022 № 6, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 1328,04 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 265 грн;
60) від 03.06.2022 № 7, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 20411,22 грн;
61) від 06.06.2022 № 8, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49742,52 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9948,50 грн;
62) від 06.06.2022 № 9, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 115951,40 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 23190,28 грн;
63) від 25.11.2021 № 10, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 230, сума податку на додану вартість 3133,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1253,33 грн;
64) від 25.11.2021 № 11, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 230, сума податку на додану вартість 4700,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1880,00 грн;
65) від 29.11.2021 № 13, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 230, сума податку на додану вартість 6166,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2466,67 грн;
66) від 29.11.2021 № 14, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 230, сума податку на додану вартість 6166,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2466,67 грн;
67) від 29.11.2021 № 15, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 230, сума податку на додану вартість 3083,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1233,33 грн;
68) від 13.11.2021 № 7, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 245, сума податку на додану вартість 6066,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2426,67 грн;
69) від 25.11.2021 № 9, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 230, сума податку на додану вартість 6266,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2506,67 грн;
70) від 04.01.2022 № 1, зареєстрована 01.08.2022: кількість днів затримки - 182, сума податку на додану вартість 78161,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 31262,53 грн;
71) від 24.01.2022 № 10, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 16975,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 6790,00 грн;
72) від 24.01.2022 № 11, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 66358,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 26543,33 грн;
73) від 25.01.2022 № 12, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 23055,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 9222,00 грн;
74) від 25.01.2022 № 13, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 90549,17 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 36219,67 грн;
75) від 25.01.2022 № 14, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 53062,50 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 21225,00 грн;
76) від 26.01.2022 № 15, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 32414,17 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 12965,67 грн;
77) від 26.01.2022 № 16, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 50919,17 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 20367,67 грн;
78) від 04.01.2022 № 2, зареєстрована 01.08.2022: кількість днів затримки - 182, сума податку на додану вартість 5172,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2068,80 грн;
79) від 06.01.2022 № 3, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 183, сума податку на додану вартість 78560,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 32424,00 грн;
80) від 06.01.2022 № 4, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 183, сума податку на додану вартість 73803,17 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 29521,27 грн;
81) від 13.01.2022 № 5, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 165, сума податку на додану вартість 81508,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 32603,20 грн;
82) від 13.01.2022 № 6, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 165, сума податку на додану вартість 1825,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 730,13 грн;
83) від 14.01.2022 № 7, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 165, сума податку на додану вартість 83333,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 33333,33 грн;
84) від 19.01.2022 № 8, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 7673,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 3069,33 грн;
85) від 19.01.2022 № 9, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 150, сума податку на додану вартість 75660,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 30264,00 грн;
86) від 22.03.2022 № 1, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 91, сума податку на додану вартість 28803,25 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 11521,30 грн;
87) від 22.03.2022 № 2, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 91, сума податку на додану вартість 91806,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 36722,67 грн;
88) від 22.03.2022 № 3, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 91, сума податку на додану вартість 12723,42 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 5089,37 грн;
89) від 30.03.2022 № 4, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 91, сума податку на додану вартість 33333,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 13333,33 грн;
90) від 03.05.2022 № 1, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 48, сума податку на додану вартість 78687,85 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 23606,36 грн;
91) від 16.05.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 42359,81 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 12707,94 грн;
92) від 17.05.2022 № 11, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 32710,28 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 9813,08 грн;
93) від 18.05.2022 № 12, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 82429,91 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 24728,97 грн;
94) від 18.05.2022 № 13, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 82429,91 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 24728,97 грн;
95) від 19.05.2022 № 14, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 19626,17 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 5887,85 грн;
96) від 20.05.2022 № 15, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 65420,56 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 19626,17 грн;
97) від 20.05.2022 № 16, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 30616,82 грн;
98) від 20.05.2022 № 17, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 117757,01 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 35327,10 грн;
99) від 20.05.2022 № 18, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 19626,17 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 5887,85 грн;
100) від 23.05.2022 № 19, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 45872,90 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 13761,87 грн;
101) від 05.05.2022 № 2, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 78687,85 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 23606,36 грн;
102) від 24.05.2022 № 20, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 30616,82 грн;
103) від 24.05.2022 № 21, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 30616,82 грн;
104) від 23.05.2022 № 22, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 3925,23 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 1177,57 грн;
105) від 23.05.2022 № 23, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 391,22 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 117,37 грн;
106) від 24.05.2022 № 24, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 3925,23 грн;
107) від 25.05.2022 № 25, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 6211,36 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 1863,41 грн;
108) від 25.05.2022 № 26, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 30616,82 грн;
109) від 26.05.2022 № 27, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 1161,22 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 348,37 грн;
110) від 26.05.2022 № 28, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 1161,22 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 348,37 грн;
111) від 26.05.2022 № 29, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 117757,01 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 35327,10 грн;
112) від 06.05.2022 № 3, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 48, сума податку на додану вартість 1929,91 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 578,97 грн;
113) від 29.05.2022 № 30, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 14509,41 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 4352,82 грн;
114) від 30.05.2022 № 31, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 52827,10 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 15848,13 грн;
115) від 30.05.2022 № 32, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 894,69 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 268,41 грн;
116) від 30.05.2022 № 33, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 894,69 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 268,41 грн;
117) від 31.05.2022 № 34, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 117757,01 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 35327,10 грн;
118) від 31.05.2022 № 35, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 33, сума податку на додану вартість 1032,34 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 309,70 грн;
119) від 06.05.2022 № 4, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 1929,91 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 578,97 грн;
120) від 11.05.2022 № 5, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 17183,69 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 5155,11 грн;
121) від 11.05.2022 № 6, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 48, сума податку на додану вартість 57845,39 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 17353,62 грн;
122) від 11.05.2022 № 7, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 48, сума податку на додану вартість 26891,78 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 8067,53 грн;
123) від 11.05.2022 № 8, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 48, сума податку на додану вартість 50288,13 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 15086,44 грн;
124) від 12.05.2022 № 9, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 48, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 3925,23 грн;
125) від 21.12.2021 № 3, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 91666,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 36666,67 грн;
126) від 23.12.2021 № 4, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 8800,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 3520,00 грн;
127) від 23.12.2021 № 5, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 5966,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2386,67 грн;
128) від 23.12.2021 № 6, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 2983,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1193,33 грн;
129) від 23.12.2021 № 7, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 5966,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2386,67 грн;
130) від 28.12.2021 № 8, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 92500,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 37000,00 грн;
131) від 28.12.2021 № 9, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 199, сума податку на додану вартість 2866,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1146,67 грн.
На підставі виявленого порушення, 09.01.2023 Головним управлінням ДПС у Київській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 526/0408, яким до позивача застосовано штраф у сумі 933242,43 грн (том 1 а.с. 66-67).
З розрахунку штрафу за порушення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (том 1 а.с. 68-73), який є додатком до податкового повідомлення-рішення від 09.01.2023 № 526/0408, вбачається, що штраф нараховано за несвоєчасну реєстрацію 118 податкових накладних, а саме:
1) від 11.04.2022 № 8, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 32115,44 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3211,54 грн;
2) від 21.04.2022 № 13, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 15116,79 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1511,68 грн;
3) від 11.04.2022 № 9, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 33305,15 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3330,52 грн;
4) від 07.04.2022 № 5, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 25144,36 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 2514,44 грн
5) від 22.04.2022 № 15, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 32710,28 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3271,03 грн;
6) від 19.04.2022 № 12, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1308,40 грн;
7) від 13.04.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 13148,81 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1314,88 грн;
8) від 13.04.2022 № 11, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 19561,47 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1956,15 грн;
9) від 07.04.2022 № 7, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки 4, сума податку на додану вартість 8445,83 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 844,58 грн;
10) від 30.04.2022 № 18, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 76130,50 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 7613,05 грн;
11) від 07.04.2022 № 6, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 5, сума податку на додану вартість 31830,37 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3183,04 грн;
12) від 26.04.2022 № 16, зареєстрована 29.07.2022: кількість днів затримки - 15, сума податку на додану вартість 17400,61 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1740,06 грн;
13) від 21.04.2022 № 14, зареєстрована 29.07.2022: кількість днів затримки - 15, сума податку на додану вартість 1238,35 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 123,84 грн;
14) від 26.04.2022 № 17, зареєстрована 29.07.2022: кількість днів затримки - 15, сума податку на додану вартість 2225,56 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 222,56 грн;
15) від 26.05.2022 № 27, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 1161,22 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 116,12 грн;
16) від 11.05.2022 № 7, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4 сума податку на додану вартість 26891,78 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 2689,18 грн;
17) від 31.05.2022 № 34, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 117757,01 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 11775,70 грн;
18) від 11.05.2022 № 8, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 50288,13 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5028,81 грн;
19) від 18.05.2022 № 12, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 82429,91 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 8242,99 грн;
20) від 03.05.2022 № 1, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 78687,85 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 7868,79 грн;
21) від 26.05.2022 № 29, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 117757,01 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 11775,70 грн;
22) від 18.05.2022 № 13, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 82429,91 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 8242,99 грн;
23) від 30.05.2022 № 33, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 894,69 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 89,47 грн;
24) від 24.05.2022 № 21, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10205,61 грн;
25) від 31.05.2022 № 35, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 1032,34 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 103,23 грн;
26) від 29.05.2022 № 30, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 14509,41 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1450,94 грн;
27) від 20.05.2022 № 15, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 65420,56 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 6542,06 грн;
28) від 25.05.2022 № 25, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 6211,36 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 621,14 грн;
29) від 16.05.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 42359,81 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 4235,98 грн;
30) від 20.05.2022 № 17, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 117757,01 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 11775,70 грн;
31) від 20.05.2022 № 18, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 19626,17 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1962,62 грн;
32) від 23.05.2022 № 19, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 45872,90 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4587,29 грн;
33) від 17.05.2022 № 11, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 32710,28 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3271,03 грн;
34) від 30.05.2022 № 32, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 894,69 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 89,47 грн;
35) від 30.05.2022 № 31, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 52827,10 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5282,71 грн;
36) від 24.05.2022 № 24, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1308,41 грн;
37) від 23.05.2022 № 22, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 3925,23 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 392,52 грн;
38) від 20.05.2022 № 16, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10205,61 грн;
39) від 26.05.2022 № 28, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 1161,22 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 116,12 грн;
40) від 24.05.2022 № 20, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10205,60 грн;
41) від 23.05.2022 № 23, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 391,22 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 117,37 грн;
42) від 06.05.2022 № 3, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 1929,91 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 192,99 грн;
43) від 19.05.2022 № 14, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 19626,17 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1962,62 грн;
44) від 25.05.2022 № 26, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10205,60 грн;
45) від 11.05.2022 № 6, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 57845,39 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5784,54 грн;
46) від 12.05.2022 № 9, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 4, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1308,41 грн;
47) від 11.05.2022 № 5, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 5, сума податку на додану вартість 17183,69 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 1718,37 грн;
48) від 06.05.2022 № 4, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 5, сума податку на додану вартість 1929,91 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 192,99 грн;
49) від 05.05.2022 № 2, зареєстрована 19.07.2022: кількість днів затримки - 5, сума податку на додану вартість 78687,85 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 7868,79 грн;
50) від 30.06.2022 № 38, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 93627,81 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 9362,78 грн;
51) від 20.06.2022 № 27, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 46111,68 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4611,17 грн;
52) від 16.06.2022 № 23, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 37530,47 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 3753,05 грн;
53) від 28.06.2022 № 33, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 101138,78 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10113,88 грн;
54) від 23.06.2022 № 30, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 46318,74 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4631,87 грн;
55) від 29.06.2022 № 37, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 45877,67 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4587,77 грн;
56) від 20.06.2022 № 25, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 107943,92 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10794,39 грн;
57) від 20.06.2022 № 26, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 108591,59 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10859,16 грн;
58) від 28.06.2022 № 35, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 52323,37 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5232,34 грн;
59) від 23.06.2022 № 29, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 105557,38 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 10555,74 грн;
60) від 17.06.2022 № 24, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 45862,43 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4586,24 грн;
61) від 29.06.2022 № 36, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 97107,81 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 9810,78 грн;
62) від 24.06.2022 № 31, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 21431,78 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 2143,18 грн;
63) від 22.06.2022 № 28, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 52850,03 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 5285,00 грн;
64) від 16.06.2022 № 22, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 71742,65 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 7174,27 грн;
65) від 28.06.2022 № 34, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 45862,43 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 4586,24 грн;
66) від 24.06.2022 № 32, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 3, сума податку на додану вартість 86138,08 грн, розмір штрафу 10 %, сума штрафу 8613,81 грн;
67) від 15.06.2022 № 21, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49005,76 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9801,15 грн;
68) від 08.06.2022 № 11, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 20411,22 грн;
69) від 15.06.2022 № 20, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 108866,09 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 21773,22 грн;
70) від 02.06.2022 № 4, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 13084,11 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 2616,82 грн;
71) від 01.06.2022 № 1, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 51224,30 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 10224,86 грн;
72) від 13.06.2022 № 18, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49419,87 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9883,97 грн;
73) від 01.06.2022 № 2, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 11658,81 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 2331,76 грн;
74) від 06.06.2022 № 9, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 115951,40 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 23190,28 грн;
75) від 03.06.2022 № 7, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 20411,22 грн;
76) від 09.06.2022 № 16, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 118035,70 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 23607,14 грн;
77) від 07.06.2022 № 10, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49755,74 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9951,15 грн;
78) від 08.06.2022 № 12, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 61757,01 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 12351,40 грн;
79) від 03.06.2022 № 6, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 1328,04 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 265,61 грн;
80) від 09.06.2022 № 15, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 84392,52 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 16878,50 грн;
81) від 08.06.2022 № 14, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 21523,36 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 4304,67 грн;
82) від 14.06.2022 № 19, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 110806,53 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 22161,31 грн;
83) від 14.06.2022 № 39, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 9813,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 1962,62 грн;
84) від 10.06.2022 № 17, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 52094,39 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 10418,88 грн;
85) від 08.06.2022 № 13, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 21523,36 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 4304,67 грн;
86) від 03.06.2022 № 5, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 9468,11 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 1893,62 грн;
87) від 02.06.2022 № 3, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 102056,08 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 20411,22 грн;
88) від 06.06.2022 № 8, зареєстрована 18.07.2022: кількість днів затримки - 18, сума податку на додану вартість 49742,52 грн, розмір штрафу 20 %, сума штрафу 9948,50 грн;
89) від 13.01.2022 № 6, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 1825,33 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 547,60 грн;
90) від 25.01.2022 № 12, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 23055,00 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 6916,50 грн;
91) від 19.01.2022 № 8, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 7673,33 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 2302,00 грн;
92) від 13.01.2022 № 5, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 81508,00 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 24452,40 грн;
93) від 26.01.2022 № 16, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 50919,17 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 15275,75 грн;
94) від 24.01.2022 № 10, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 16975,00 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 5092,50 грн;
95) від 26.01.2022 № 15, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 32414,17 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 9724,50 грн;
96) від 25.01.2022 № 14, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 53062,50 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 15918,75 грн;
97) від 19.01.2022 № 9, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 75660,00 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 22698,00 грн;
98) від 25.01.2022 № 13, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 90549,17 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 27164,75 грн;
99) від 24.01.2022 № 11, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 66358,33 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 19907,50 грн;
100) від 14.01.2022 № 7, зареєстрована 15.07.2022: кількість днів затримки - 49, сума податку на додану вартість 83333,33 грн, розмір штрафу 30 %, сума штрафу 25000,00 грн;
101) від 25.11.2021 № 10, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 3133,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1253,33 грн;
102) від 29.11.2021 № 13, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 6166,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2466,67 грн;
103) від 29.11.2021 № 14, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 6166,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2466,67 грн;
104) від 29.11.2021 № 15, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 3083,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1233,33 грн;
105) від 25.11.2021 № 11, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 4700,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1880,00 грн;
106) від 13.11.2021 № 7, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 6066,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2426,67 грн;
107) від 25.11.2021 № 9, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 6266,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2506,67 грн;
108) від 23.12.2021 № 7, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 5966,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2386,67 грн;
109) від 23.12.2021 № 4, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 8800,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 3520,00 грн;
110) від 23.12.2021 № 5, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 5966,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2386,67 грн;
111) від 21.12.2021 № 3, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 91666,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 36666,67 грн;
112) від 23.12.2021 № 6, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 2983,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1193,33 грн;
113) від 28.12.2021 № 8, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 92500,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 37000,00 грн;
114) від 28.12.2021 № 9, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 2866,67 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 1146,67 грн;
115) від 04.01.2022 № 1, зареєстрована 01.08.2022: кількість днів затримки - 66, сума податку на додану вартість 78161,33 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 31262,53 грн;
116) від 04.01.2022 № 2, зареєстрована 01.08.2022: кількість днів затримки - 66, сума податку на додану вартість 5172,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 2068,80 грн;
117) від 06.01.2022 № 4, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 73803,17 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 29521,27 грн;
118) від 06.01.2022 № 3, зареєстрована 02.08.2022: кількість днів затримки - 67, сума податку на додану вартість 78560,00 грн, розмір штрафу 40 %, сума штрафу 32424,00 грн.
Вважаючи, що у відповідача не було правових підстав для прийняття податкових повідомлень-рішень, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд керується положеннями чинного законодавства, яке діяло станом на час виникнення спірних правовідносин та звертає увагу на наступне.
Щодо податкових повідомлень-рішень від 12.08.2022 № 6569/0408 та від 23.08.2022 № 6801/0408.
Підставою для прийняття вказаних рішень став висновок контролюючого органу про порушення позивачем граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2021 року та січень 2022 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги у цій частині, позивач стверджує, що у контролюючого органу були відсутні правові підстави для застосування штрафу у розмірі 1020,00 грн.
Надаючи правову оцінку доводам учасників справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов`язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з пунктом 49.1 статті 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до пункту 49.2 статті 49 ПК України платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з пунктом 203.1 статті 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Враховуючи викладене, на платників податку на додану вартість поширюється обов`язок з подання відповідної податкової звітності за базовий звітний (податковий) період - календарний місяць протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Як встановлено відповідачем за наслідками перевірок та не заперечується позивачем, останній як платник податку на додану вартість не подав до податкового органу податкову декларацію з такого загальнодержавного податку за грудень 2021 року та січень 2022 року, в той час, коли граничний строк подання вказаної звітності сплинув 20.01.2022 та 21.02.2022 відповідно.
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (стаття 110 ПК України).
Відповідно до пункту 120.1 статті 120 ПК України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Зі змісту наведених норм слідує, що під повторним порушенням, за яке передбачено штраф у сумі 1020 гривень згідно з абзацом 3 пункту 120.1 статті 120 ПК України, слід розуміти допущення порушення у вигляді неподання/несвоєчасного подання податкової декларації (розрахунку) платником податків, незалежно від виду податку, за яке до такого платника у період до одного року (до 365 або 366 днів - для високосного року) вже було застосовано штраф.
При цьому, у контексті розуміння вжитого законодавцем у абзаці 3 пункту 120.1 статті 120 ПК України поняття «застосовано штраф» суд керується таким.
Зі змісту підпункту 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 ПК України вбачається, що контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об`єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством
За визначенням статті 14 ПК України:
грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня (підпункт 14.1.39);
податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (підпункт 14.1.157).
Таким чином, застосування до платника податків відповідальності за несвоєчасне подання податкової звітності здійснюється шляхом прийняття контролюючим органом відповідного податкового повідомлення-рішення з визначенням суми грошового зобов`язання у вигляді штрафу.
Враховуючи викладене у сукупності, суд дійшов висновку, що підставою для застосування відповідальності у вигляді штрафу в сумі 1020,00 грн на підставі абзацу 3 пункту 120.1 статті 120 ПК України є допущення порушення щодо неподання/несвоєчасного подання податкової декларації (розрахунку), незалежно від виду податку, платником податку, щодо якого станом на момент такого застосування наявне чинне податкове повідомлення-рішення, прийняте протягом року, про притягнення до відповідальності за таке ж правопорушення.
Матеріалами справи підтверджується, що за неподання податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2021 року до позивача застосовано штраф у сумі 340,00 грн на підставі податкового повідомлення-рішення від 29.06.2022 № 5696/1810 (том 2 а.с. 64-65).
З огляду на зазначене, допущення позивачем порушення щодо подання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2021 року та січень 2022 року з пропуском граничного строку, слугувало для податкового органу об`єктивною підставою для прийняття податкових повідомлень-рішень від 12.08.2022 № 6569/0408 та від 23.08.2022 № 6801/0408 про застосування до ТОВ «Юскомерц Груп» штрафу в сумі по 1020,00 грн відповідно до абзацу 3 пункту 120.1 статті 120 ПК України.
Враховуючи викладене у сукупності, суд дійшов висновку оскаржувані податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 12.08.2022 №6569/0408 та від 23.08.2022 № 6801/0408 є правомірними та не підлягають скасуванню, що є правовою підставою для відмови у задоволенні позовних вимог у цій частині.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 09.01.2023 № 526/0408.
Підставою для прийняття оскаржуваного рішення став висновок відповідача про порушення позивачем строків реєстрації 118 податкових накладних.
Позивач вважає, що з огляду на встановлений мораторій, у відповідача не було правових підстав для застосування штрафу.
Надаючи правову оцінку доводам учасників справи, суд зазначає наступне.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом (пункт 201.10 статті 201 ПК України).
З урахуванням викладеного, в період існування спірних правовідносин ПК України передбачений обов`язок платників податку на додану вартість забезпечити своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Аналіз наведеної норми ПК України свідчить, що податкове правопорушення за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної є вчиненим із моменту закінчення граничного терміну реєстрації податкової накладної, передбаченої пунктом 201.10 статті 201 ПК України. Строк затримки реєстрації має правове значення для визначення розміру штрафної санкції, а не для його кваліфікації.
18.03.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533- IX (далі - Закон № 533- IX).
У зв`язку з набранням чинності Закону №533-ІХ (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540-IX та Закону України від 13.05.2020 № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)») підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктом 52-1 такого змісту:
«За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
- порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
- відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
- порушення вимог законодавства в частині:
- обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
- цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
- здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку;
- порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню».
Пункт 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України містив чітку вказівку на темпоральний критерій незастосування штрафних санкцій за вчиненні відповідні порушення: з 1 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на застосування штрафних санкцій, у тому числі за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у відповідний період.
Необхідно зазначити, що карантин Кабінет Міністрів України установив на підставі постанови від 11.03.2020 № 211 з 12.03.2020.
Постановою від 27.06.2023 № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Кабінет Міністрів України відмінив з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Разом з тим, до завершення карантину Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 в Україні введений воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
З метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу російської федерації та забезпечення прав і обов`язків платників податків Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 03.03.2022 № 2118-IX, який набрав чинності 07.03.2022 (далі - Закон № 2118-IX).
Законом № 2118-IX підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Зокрема, підпунктами 69.1, 69.9 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України визначено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Законом № 2142-IX від 24.03.2022 внесено зміни у підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України, а саме слова «трьох місяців» замінено словами «шести місяців».
У подальшому Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 № 2260-IX (далі - Закон № 2260-IX).
У зв`язку з набранням чинності 27 травня 2022 року Закону № 2260-IX підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України викладено у такій редакції:
«У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику».
Відтак, з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язку, зокрема, щодо реєстрації у відповідному реєстрі податкових накладних.
В контексті викладеного, слід відмітити, що в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до контролюючого органу з повідомленням про неможливість виконання платником податків обов`язків.
Закон № 2260-IX підпункт 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнив положеннями, відповідно до яких у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.
Таким чином, з 27.05.2022 припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Законом № 2260-IX було внесено зміни й до підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Відповідно до нової редакції цієї норми для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, сплати податків та зборів платниками податків.
З 27.05.2022 пункт 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений підпунктом 69.1-1.
Згідно з новими положеннями цього підпункту платники податку на додану вартість зобов`язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Законом України від 13.12.2022 № 2836-IX (набрав чинності 03.01.2023) підпункт 69.1 викладено в новій редакції, зокрема відповідно до абзаців третього - п`ятого цього пункту платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо:
- реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року;
- реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року.
З огляду на наведене вище правове регулювання спірних правовідносин суд зазначає, що платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в період дії мораторію, запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а саме з 01.03.2020 по 26.05.2022.
Оскільки податкове правопорушення щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної в ЄРПН, то у випадку коли податкова накладна/розрахунок коригування складена(ий) в період дії мораторію, а зареєстрована(ий) в ЄРПН після скасування дії мораторію (тобто після 26.05.2022), відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовується за період, у якому підстави для звільнення від відповідальності перестали існувати.
Матеріалами справи підтверджено, що податкові накладні, складені позивачем за листопад-грудень 2021 року та січень 2022 року були направлені на реєстрацію 15.07.2022 та 02.08.2022, тобто після 26.05.2022 (скасування мораторію), відтак, застосування контролюючим органом штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних від 13.01.2022 № 6, від 25.01.2022 № 12, від 19.01.2022 № 8, від 13.01.2022 № 5, від 26.01.2022 № 16, від 24.01.2022 № 10, від 26.01.2022 № 15, від 25.01.2022 № 14, від 19.01.2022 № 9, від 25.01.2022 № 13, від 24.01.2022 № 11, від 14.01.2022 № 7, від 25.11.2021 № 10, від 29.11.2021 № 13, від 29.11.2021 № 14, від 29.11.2021 № 15, від 25.11.2021 № 11, від 13.11.2021 № 7, від 25.11.2021 № 9, від 23.12.2021 № 7, від 23.12.2021 № 4, від 23.12.2021 № 5, від 21.12.2021 № 3, від 23.12.2021 № 6, від 28.12.2021 № 8, від 28.12.2021 № 9, від 04.01.2022 № 1, від 04.01.2022 № 2, від 06.01.2022 № 4, від 06.01.2022 № 3, у загальній сумі 367811,95 грн є правомірним, відповідно у цій частині спірне податкове повідомлення-рішення не підлягає скасуванню.
У той же час, як зазначено вище, пунктом 69.1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України (з урахуванням змін, внесених Законом України від 13.12.2022 № 2836-IX) установлено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.
Отже, якщо податкові накладні/розрахунки коригування складені платником в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15.07.2022, у контролюючого органу є підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
У період дії воєнного стану правовідносини щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН регулюються нормами ПК України з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» цього кодексу.
В контексті викладеного, суд, досліджуючи дотримання позивачем строків реєстрації податкових накладних, складених за період з 01.02.2022 по 31.05.2022, враховує, що податкові накладні від 07.04.2022 № 5, від 07.04.2022 № 7, від 30.04.2022 № 18, від 07.04.2022 № 6, від 11.05.2022 № 7, від 11.05.2022 № 8, від 11.05.2022 № 6 були направлені позивачем на реєстрацію 15.07.2022, що підтверджується доданими до матеріалів справи скріншотами з програми М.Е.Doc (том 1 а.с. 108-109, 180-181, 202-203, 204-205, 212-213, 216-217, 230-231).
На думку відповідача, підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України визначено окремий строк приймання електронних документів, обмежений робочими днями й визначеними годинами у межах цих днів. Тому, зазначені в акті перевірки податкові накладні/розрахунки коригування повинні були зареєстровані у робочий день з 8:00 год. до 18:00 год, у зв`язку з чим, вчинивши реєстраційні дії поза межами вказаного годинного діапазону, позивач допустив порушення.
Суд відхиляє наведені доводи, з огляду на те, що відповідач неправомірно поширює визначені законодавцем у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України обмеження щодо днів надання електронних сервісів та приймання електронних документів на визначення граничних строків реєстрації податкових накладних та безпідставно ототожнює ці строки (визначені календарними днями) та процедурні строки, в межах яких платником податку мають бути здійснені дії, спрямовані на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування.
Тобто, податковий орган розцінив підпункт 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України як спеціальну норму, яка підлягає застосуванню протягом воєнного стану і яка за своєю суттю виключає застосування загальних норм щодо строків та порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, визначених статтею 201 ПК України та Порядком № 1246.
У постанові від 14.12.2023 у справі № 260/5659/22 Верховний Суд зазначив, що зміст зазначеної норми підтверджує те, що дія цієї норми стосується електронних документів, але буквальне тлумачення вказаної норми дає підстави вважати, що цією нормою врегульовано порядок приймання електронних документів контролюючим органом шляхом звуження часових рамок, протягом яких контролюючий орган міг реалізувати свою поведінку у вигляді надання електронних сервісів та приймання електронних документів.
Відповідно, дія підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України поширюється на правовідносини, які складаються в процесі приймання електронних документів контролюючим органом, проте не регулює питання надсилання таких документів платником податків не встановлюючи жодних обмежень поведінки платника щодо вчинення дій, спрямованих на реалізацію виконання обов`язку щодо подання відповідних даних контролюючому органу.
Правове значення підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України полягає в тому, що цією нормою звільнено контролюючий орган від обов`язку забезпечувати функціонування електронних сервісів після 18 години та у позаробочі дні.
Разом з тим, правовий припис підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України не стосується порядку вчинення дій платником податків, а отже, не змінює граничних строків та порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в аспекті спрямованих платником дій для таких цілей.
Так, контролюючий орган вчиняє дії щодо прийняття податкових накладних/розрахунків коригування та надсилання квитанцій в інші строки та з урахуванням обмежень, введених підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України - у робочі дні з 8 години до 18 години. Тобто, такі скорочені строки вчинення дій контролюючим органом щодо прийняття електронних документів не означають одночасного обмеження платника податків щодо виконання податкового обов`язку поданням податкових накладних/розрахунків коригування на реєстрацію.
Виходячи із співвідношення предметів регулювання підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України на норм статті 201 ПК України та Порядку № 1246, вчиненню платником дій щодо надіслання на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування у визначений у Порядку № 1246 строк кореспондують дії контролюючого органу щодо приймання та проведення реєстрації означених накладних відповідно до строків, установлених у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, що становить належний порядок вчинення платником дій з надсилання та прийняття контролюючим органом для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування під час воєнного стану.
При цьому, задля забезпечення належної реалізації процедури реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, контролюючий орган зобов`язаний прийняти податкові накладні/розрахунки коригування, надіслані у межах граничних строків та впродовж операційного дня, визначених для платника у Порядку № 1246, та на наступний робочий день до 18 години, якщо прийняття таких податкових накладних/розрахунків коригування є неможливим у межах попереднього дня з урахуванням строків у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, прийняти їх та зареєструвати. Іншими словами, у контролюючого органу зберігається обов`язок належного реагування на правомірні дії платника, але з урахуванням обмеженого робочого часу податкового органу згідно з підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України.
Показовим також є те, що у подальшому законодавець усунув неоднозначність правового регулювання, закріпивши у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України положення про те, що операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. Ці зміни внесені до підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України згідно із Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування», який набрав чинності 08 лютого 2023 року.
Згідно з введеною нормою визначення операційного дня для цілей вчинення платником дій щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування не пов`язано з робочими днями, а також розширено часові межі для вчинення належних дій платником податку.
З огляду на викладене та з урахуванням встановлених фактичних обставин у цій справі, суд дійшов висновку, що застосування до позивача штрафних санкцій в сумі 27657,64 грн за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних від 07.04.2022 № 5, від 07.04.2022 № 7, від 30.04.2022 № 18, від 07.04.2022 № 6, від 11.05.2022 № 7, від 11.05.2022 № 8, від 11.05.2022 № 6 є протиправним.
Поряд з цим, позивачем не спростовано обставин несвоєчасної реєстрації решти 42 податкових накладних, складених за період з 01.02.2022 по 31.05.2022, відтак податкове повідомлення-рішення в частині визначення розміру штрафу в сумі 161947,37 грн є правомірним та не підлягає скасуванню.
Щодо податкових накладних, складених позивачем після 01.06.2022.
Зважаючи на наведені норми діючого законодавства, з 01.06.2022 платники податків зобов`язані дотримуватись строків реєстрації податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 ПК України, за умови, якщо останні мають змогу проводити реєстрацію податкових накладних.
Як уже було зазначено судом, в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до контролюючого органу з повідомленням про неможливість виконання платником податків обов`язків, відповідно, з 01.06.2022 ТОВ «Юскомерц Груп» зобов`язане дотримуватись строків реєстрації податкових накладних.
Поряд з цим, податкові накладні від 15.06.2022 № 21, від 08.06.2022 № 11, від 15.06.2022 № 20, від 02.06.2022 № 4, від 01.06.2022 № 1, від 13.06.2022 № 18, від 01.06.2022 № 2, від 06.06.2022 № 9, від 03.06.2022 № 7, від 09.06.2022 № 16, від 07.06.2022 № 10, від 08.06.2022 № 12, від 03.06.2022 № 6, від 09.06.2022 № 15, від 08.06.2022 № 14, від 14.06.2022 № 19, від 14.06.2022 № 39, від 10.06.2022 № 17, від 08.06.2022 № 13, від 03.06.2022 № 5, від 02.06.2022 № 3, від 06.06.2022 № 8, були зареєстровані в ЄРПН 18.07.2022, у той час як граничний строк їх реєстрації припадав на 30.06.2022.
Таким чином, контролюючий орган правомірно застосував до позивача штрафну санкцію за порушення граничних термінів реєстрації перелічених накладних.
Зважаючи на те, що позивачем не дотримано строки реєстрації податкових накладних, складених з 01.06.2022, податкове повідомлення-рішення в частині визначення розміру штрафу в сумі 303260,10 грн є правомірним та не підлягає скасуванню.
При цьому, суд враховує, що податкові накладні від 20.06.2022 № 27, від 16.06.2022 № 23, від 28.06.2022 № 33, від 23.06.2022 № 30, від 20.06.2022 № 25, від 20.06.2022 № 26, від 17.06.2022 № 24, від 24.06.2022 № 31, від 22.06.2022 № 28, від 16.06.2022 № 22, від 24.06.2022 № 32 були направлені позивачем на реєстрацію 15.07.2022, що підтверджується доданими до матеріалів справи скріншотами з програми М.Е.Doc (том 1 а.с. 78-101).
Зважаючи на викладене, позивачем дотримано строк реєстрації перелічених податкових накладних, відповідно нарахування відповідачем штрафної фінансової санкції в сумі 72565,39 грн є протиправним.
Поряд з цим, позивачем не доведено дотримання строку реєстрації податкових накладних від 30.06.2022 № 38, від 29.06.2022 № 37, від 28.06.2022 № 35, від 23.06.2022 № 29, від 29.06.2022 № 36, від 28.06.2022 № 34.
Враховуючи викладене у сукупності, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для скасування податкового повідомлення-рішення від 09.01.2023 № 526/0408 в частині нарахованих штрафних санкцій в сумі 100223,03 грн.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Інші доводи сторін не спростовують висновків, викладених судом у цьому рішенні.
Згідно з частиною 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Судом встановлено, що позивачем при зверненні до суду було сплачено судовий збір у розмірі 14029,23 грн, що підтверджується платіжною інструкцією № 194 від 21.06.2023. Доказів понесення позивачем інших витрат, пов`язаних з розглядом справи, матеріали справи не містять.
Таким чином, враховуючи, що позов задоволено частково, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області пропорційно до розміру задоволених позовних вимог у сумі 1503,35 грн (ціна позову 935282,43 грн., сума задоволених вимог 100223,05 грн., що складає 10,72%).
На підставі викладеного, керуючись ст. 139, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в :
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 09.01.2023 № 526/0408 в частині нарахованих штрафних санкцій в сумі 100223,03 грн. (сто тисяч двісті двадцять три грн. 03 коп).
3. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юскомерц Груп» (ідентифікаційний код 44275765, місцезнаходження: 07403, Київська область, м. Бровари, вул. Онікієнка Олега, 131, офіс 4) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області (місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 5А, код ЄДРПОУ ВП 44096797) судовий збір у розмірі 1503,35 грн (одна тисяча п`ятсот три грн 35 коп.).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Кушнова А.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124080231 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Кушнова А.О.