Справа № 560/19368/24
УХВАЛА
26 грудня 2024 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Гнап Д.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправними дії Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області щодо не зарахування мені, ОСОБА_1 , стажу роботи в органах прокуратури у період часу з 19 лютого 2002 року по 01 квітня 2010 року до стажу служби в Службі Судової охорони;
- зобов`язати Територіальне управління Служби судової охорони у Хмельницькій області зарахувати до стажу служби в Службі Судової охорони роботу в органах прокуратури, а саме з 19 лютого 2002 року по 01 жовтня 2002 року на посаді виконуючого обов`язки помічника прокурора міста Хмельницького прокуратури Хмельницької області, з 01.10.2002 року по 29 грудня 2005 року - помічника прокурора міста Хмельницького прокуратури Хмельницької області та з 29 грудня 2005 року по 02 квітня 2010 року - старшого помічника прокурора міста Хмельницького прокуратури Хмельницької області.
Пунктом 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
За змістом частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною п`ятою статті 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Отже, спеціальним строком для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби є місячний строк, установлений частиною п`ятою статті 122 КАС України.
Спірні правовідносини стосуються вирішення питання щодо наявності чи відсутності у позивача права на зарахування до стажу служби в Службі судової охорони роботу в органах прокуратури, тобто пов`язані з проходженням позивачем публічної служби, а тому на них поширюється місячний строк звернення до суду, встановлений частиною п`ятою статті 122 КАС України.
Суд встановив, що 04 листопада 2024 року позивач звернувся з рапортом на ім`я начальника Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області з проханням, зокрема, зарахувати до стажу служби в Службі судової охорони роботу в органах прокуратури.
06 листопада 2024 року начальник Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області за результатами розгляду рапорту повідомив позивача листом № 53.30-292/вн про те, що правових підстав зарахувати до стажу служби в Службі судової охорони роботу в органах прокуратури немає.
Отже, про порушення свого права на зарахування до стажу служби в Службі судової охорони, роботу в органах прокуратури, що є предметом спору в цій справі, позивач повинен був дізнатися з листа начальника Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області № 53.30-292/вн «Про розгляд рапорту», який датований 06 листопада 2024 року.
З цим позовом до суду позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду 23 грудня 2024 року.
Отже, позивач пропустив місячний строк звернення з цим позовом до суду.
Заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску позивач до матеріалів позовної заяви не додав.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом десяти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав для його поновлення та надання доказів на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду.
Керуючись частиною 1 статті 123, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуюча суддяД.Д. Гнап
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124082154 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Гнап Д.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні