Справа № 132/3157/24
Провадження № 1-кс/132/668/24
Ухвала
про тимчасовий доступ до речей та документів
23 грудня 2024 року місто КАЛИНІВКА
Слідчий суддя Калинівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024020220000327 від 06 вересня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенант поліції ОСОБА_2 , за погодженням з прокурором Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , звернулась 16.12.2024р. до слідчого судді Калинівського районного суду Вінницької області із клопотанням про надання тимчасового доступу на розголошення інформації, яка містить банківську таємницю, та знаходиться в головному офісі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В обґрунтування своїх вимог зазначає, що до ЧЧ ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області надійшла заява ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 про те, що в період часу з 13:26год. по 15:08год. 25.08.2024р. невідомі особи, якіпредставились працівниками охорони банку, телефонуючи з номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 та НОМЕР_6 шахрайським шляхом, за допомогою електронно-обчислювальної техніки заволоділи з банківського рахунку НОМЕР_7 грошовими коштами в сумі 165825 гривень десятьма транзакціями на рахунки банків. В подальшому до ОСОБА_4 з мобільних номерів НОМЕР_8 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 та НОМЕР_6 телефонували невідомі особи, які представившись працівниками служби безпеки банку, почали говорити про несанкціоновані поповнення мобільних телефонів, після чого у потерпілої було знято грошові кошти в сумі 165825 гривень десятьма транзакціями з банківського рахунку НОМЕР_7 , банківської картки № НОМЕР_9 , а саме 107736 грн. було перераховано на банківську картку № НОМЕР_10 . Під час досудового розслідування з метою встановлення істини у даному кримінальному провадження виникла необхідність в отриманні інформації по банківській картці ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_10 . В подальшому, 04.11.2024р. здійснено тимчасовий доступ до документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме банківського рахунку, що обслуговується за допомогою банківської картки № НОМЕР_10 . В ході отримання інформації по руху коштів по даному рахунку надано доручення ДКП НПУ для опрацювання та 10.12.2024р. оперуповноваженим 2-го відділу УПК у Вінницькій області ДКП НПУ лейтенантом поліції ОСОБА_5 складено рапорт відповідно до якого з метою отримання інформації про подальший рух коштів необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме банківського рахунку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_11 . Беручи до уваги вищевикладене, а також факт того, що іншим чином дану інформацію отримати неможливо, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в зв`язку із чим слідчий звернулась до суду з даним клопотанням.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, про розгляд клопотання не повідомлялась відповідно до ч.2ст.163 КПК України.
Слідчий в судове засідання не з`явився, на адресу суду подав клопотання про розгляд справи у його відсутність на підставі наданих доказів, без технічної фіксації судового процесу.
Дослідивши додані до клопотання документи, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст.132КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно з ч.1, ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Згідно зі ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Таким чином, слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.
Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації, без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації, яка охороняється законом.
Слідчим суддею враховується, що в інший спосіб одержати відомості, які містять банківську таємницю, в межах досудового розслідування неможливо.
Згідно з п.2 ч.5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
В клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, окрім того, відомості, що містяться в речах і документах, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.110, 163-165, 309, 395 КПК України,слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024020220000327 від 06 вересня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до інформації, яка містить банківську таємницю та знаходиться в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 та тимчасовий доступ до документів, які містять інформацію в друкованому або електронному вигляді, щодо операцій про рух коштів по банківському рахунку, який обслуговується за допомогою за допомогою банківської платіжної картки № НОМЕР_11 , зокрема виписки про рух коштів по даному рахунку за період з 24.08.2024р. по 26.08.2024р. із зазначенням наступних відомостей: дати та часу кожної платіжної операції, відомостей щодо осіб-платників та осіб-отримувачів цих коштів (ПІБ, номер карткового рахунку на який перераховувались кошти, анкетні дані, заява, фінансовий номер, фотознімок з карткою), номер, відомості щодо отримувача (ПІБ, РНОКПП, код ЄДРПОУ) та/або номер карткового рахунку з якого перераховувались кошти із зазначенням суми перерахованих коштів по кожній платіжній операції, відомостей щодо отримувача коштів та залишку коштів після кожної платіжної операції; номери ІР адреси, дату, час, ідентифікатори пристроїв, логіни клієнтів, які використовувались для входу в сервіс « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та з якого телефону (пристрою) керували рахунком та прив`язаними до нього банківськими картками ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; відеозаписів камер спостереження банкоматів, адреси їх розташування через які відбувались зняття готівкових коштів з рахунків, фото, інформацію про осіб, які знімали грошові кошти, фінансові номери, які прив`язані до вищевказаної банківської картки та банківського рахунку, а також документів, які були подані для відкриття та використанні вказаного рахунку (картки), з можливістю їх вилучення та приєднання до матеріалів кримінального провадження.
Вилучення даної інформації дозволити у приміщенні відділення № НОМЕР_12 ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Проведення тимчасового доступу дозволити слідчим відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області, які входять до групи слідчих у даному кримінальному провадженні, а саме лейтенанту поліції ОСОБА_2 , капітан поліції ОСОБА_6 , капітану поліції ОСОБА_7 , капітану поліції ОСОБА_8 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 та заступнику начальника слідчого відділення капітану поліції ОСОБА_11 .
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124085257 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Калинівський районний суд Вінницької області
Сєлін Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні