"26" грудня 2024 р.
Справа №150/749/24
Провадження по справі №2/150/314/24
УХВАЛА
про відкриття провадження в справі
26 грудня 2024 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Цимбалюк Л.П., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «КОМІНТЕРН ВВ» про визнання відсутнім іншого речового права та витребування земельної ділянки, -
ВСТАНОВИЛА:
До суду звернувся ОСОБА_1 із вище зазначеним позовом.
Позовну заяву подано та оформлено відповідно до вимог статей 175-177 ЦПК України.
Цивільну юрисдикцію, тобто, предметну і суб`єктну, інстанційну, територіальну юрисдикцію суду (підсудність), визначені статями 19, 23, 27, 28, 30 ЦПК України, не порушено.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно ч.1-3 ст.274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються, зокрема, малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частинічетвертійцієїстатті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту;4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі, чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Крім того, згідно ч.4 ст.19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду, зокрема, малозначних справ та справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до ч.6 ст.19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» від 09.11.2023, №3460-IX встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028 гривень 00 копійок.
Позивачем заявлено вимогу немайного характеру, однак, враховуючи значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, приходжу до висновку про доцільність та необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження та на виконання вимог, встановлених ч.1 ст.189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження і призначити підготовче засідання у справі, задля забезпечення повноцінної реалізації прав сторін та встановлення об`єктивної істини по справі.
На підставі наведеного вище, керуючись ст., ст.4, 12, 187-192, 260, 261, 352-355 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИЛА:
Відкрити загальне позовне провадження у цивільній справі №150/749/24 (провадження по справі №2/150/314/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «КОМІНТЕРН ВВ» про визнання відсутнім іншого речового права та витребування земельної ділянки.
Призначити підготовче засідання у приміщенні Чернівецького районного суду Вінницької області на 11 годину 00 хвилин 28 січня 2025 року в приміщенні Чернівецького районного суду Вінницької області з повідомленням (викликом) сторін.
Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти календарних днів з дня отримання даної ухвали:
- надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
- надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів;
- надати суду докази щодо направлення відзиву позивачу та представнику позивача.
Відповідно до ч.2 ст.191 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Розяснити, що відповідно до вимог ст. 181 ЦПК України треті особи мають право подати пояснення щодо позову у пятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, а також надати пояснення до відзиву у п`ятиденний строк з дня його отримання.
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам справи.
Роз`яснити, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами, перелік яких визначено статтею 62 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію стосовно справи, що розглядається на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет. Вебадреса сторінки: https://cr.vn.court.gov.ua/sud0228/.
Відповідно до ч.2 ст.261 ЦПК України ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Л.П. ЦИМБАЛЮК
Суд | Чернівецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124085506 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Чернівецький районний суд Вінницької області
Цимбалюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні