Справа № 635/7561/20
Провадження № 2/635/2355/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2024 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Лук`яненко С.А.,
секретар судового засідання Пальчук Е.О.
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма «Зірка» до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Клопотова Станіслава Давидовича, третя особа: ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію,-
В С Т А Н О В И В:
ТОВ НВФ «Зірка», в інтересах якого на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги діє представник адвокат Гулієв І.М., пред`явив до суду позов шляхом подання позовної заяви до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Клопотова С.Д., третя особа: ОСОБА_1 , яким просить визнати протиправним та скасування рішення приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Клопотова С.Д. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 51502928 від 06.03.2020 10:52:53, яким зареєстровано за ОСОБА_1 право власності на нежитлову будівлю літ. «Б-1» за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 38,3 кв.м.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 17 листопада 2020 року відкрито провадження у справі та призначено справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
З витягу до акту приймання-передавання справ та речових доказів Харківського районного суду Харківської області від 01.04.2022 року вбачається, що на виконання розпорядження голови Верховного Суду від 08.03.2022 за № 2/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» та Закону України «Про внесення змін до частини 7 статті 147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» щодо визначення територіальної підсудності судових справ» від 03.03.2022 №2112-ІХ, якими змінено територіальну підсудність справ, зазначену справу 01.04.2022 року передано до Полтавського районного суду Полтавської області.
Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 17.10.2023 року зазначену цивільну справу передано для розгляду за підсудністю до Харківського районного суду Харківської області.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вищевказану цивільну справу передано в провадження суді ОСОБА_2 .
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 26 серпня 2024 року провадження у справі відкрито в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 11.12.2024 року підготовче провадження у даній цивільній справі закрито, справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з повідомленням
У судові засідання представник позивача, відповідач та третя особа повторно не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, причини неявки не повідомили, заяви про проведення розгляду справи без їх участі не надавали.
Згідно з ч. 1 ст.44ЦПК України особи, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
На осіб, які беруть участь у справі, покладається загальний обов`язок - добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки. При цьому під добросовісністю необхідно розуміти таку реалізацію прав і виконання обов`язків, що передбачають користування правами за призначенням, здійснення обов`язків в межах, визначених законом, недопустимість посягання на права інших учасників цивільного процесу, заборону зловживати наданими правами.
Згідно з частиною третьою статті 131ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Відповідно до частини першої, пунктів 1-2 частини другої статті 223ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, зокрема, з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання, та першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
За правилом частини першої статті 128ЦПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Також, відповідно до пункту 5 частини другої статті 223цього Кодексу суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з такої підстави: якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
У разі повторної неявки позивача (усіх позивачів) в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору (частина п`ята статті 223 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду у разі, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст.44ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Заяв від представника позивача про розгляд справи у його відсутність на адресу суду не надходило.
Враховуючи викладене, беручи до уваги строки розгляду справи, суд вважає за необхідне визнати неявку представника позивача в судові засідання без поважних причин, і розцінює дані дії як втрату інтересу до позову, в зв`язку з чим вважає за необхідне на підставі ст.ст.223, 257ЦПК України залишити позовну заяву без розгляду.
Керуючись ст.223, п.3 ч.1 ст.257, ст.ст.258,260,261,354 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма «Зірка» до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Клопотова Станіслава Давидовича, третя особа: ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію - залишити без розгляду.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя С.А.Лук`яненко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124086535 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Лук'яненко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні